FAQ – kursy językowe 2020 a COVID-19

ORGANIZACJA KURSÓW JĘZYKOWYCH 2020 A KORONAWIRUS

Poniżej odpowiadamy na pytania dotyczące kursów językowych organizowanych w zagranicznych szkołach językowych w związku z wirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym, że każda szkoła językowa ma własną politykę co do organizowanych przez siebie kursów, sytuacja każdej z imprez jest analizowana indywidualnie. Na ten moment większość szkół nie podjęło jeszcze decyzji o anulowaniu kursu. O każdej anulacji będziemy informować klienta z osobna.

Na bieżąco śledzimy sytuacje epidemiologiczną w danym kraju, w którym planowane są wyjazdy na kurs językowy. Pozostajemy także w stałym kontakcie z naszymi zagranicznymi kontrahentami, którzy informują nas o zmianach i nowych regulacjach na miejscu.

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Coraz więcej szkół potwierdza nam gotowość przyjmowania kursantów na lato 2020.
Poniżej przedstawiamy listę kursów, które obędą się w tym roku

MALTA - język angielski

CYPR - język angielski

WIELKA BRYTANIA - język angielski

STANY ZJEDNOCZONE - j. angielski

KANADA - j.angielski

NIEMCY - język niemiecki

AUSTRIA - język niemiecki

HISZPANIA - język hiszpański

FRANCJA - język francuski

WŁOCHY - j. włoski

Kursy potwierdzone w naszej ofercie, oznaczone są tagiem "KURS 2020 - POTWIERDZONY".

Informacje dotyczące odwołania danego kursu językowego będą przekazywane klientom najszybciej jak tylko taka decyzja zostanie podjęta, ale nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Dotychczas klient zobowiązany był do dokonania pełnej wpłaty na kurs językowy nie później niż 42 dnia przed datą rozpoczęcia kursu. Mając jednak na uwadze obecną sytuację, postanowiliśmy przesunąć termin płatności dla klienta do momentu, kiedy wyjazd zostanie ostatecznie potwierdzony -  nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem. Zatem dopłaty do zarezerwowanego kursu będziemy wymagali w chwili potwierdzenia realizacji wyjazdu.

Jeśli kurs językowy zostanie odwołany przez ATAS, zaproponujemy 3 alternatywne rozwiązania do wyboru:

  • przeniesienie wyjazdu na inny termin albo inną imprezę z naszej oferty lato 2020 oraz lato 2021.
  • voucher o wartości 110% wpłaconej kwoty do wykorzystania na dowolną imprezę ATAS do końca roku 2021.
  • zwrot wszystkich wpłaconych środków w 100%.

Więcej szczegółów przedstawiamy w naszym artykule: Propozycje ATAS w związku z niepewnymi wyjazdami na kursy językowe.

Zgodnie z warunkami umowy, klient może w każdej chwili zrezygnować z zarezerwowanego kursu jezykowego na podstawie Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Należy jednka pamiętać, że rezygnacja z imprezy wiąże się z potrąceniem poniesionych już kosztów. W tym wypadku, każda rezygnacja jest analizowana i obsługiwane indywidualnie.

Warto zatem wstrzymać się z decyzją, gdyż w sytuacji gdy to szkoła językowa anuluje kurs, klient otrzyma zwrot wszystkich wpłaconych środków.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych 2020 z wyjazdem indywidualnym. KURSY 2020 >>>

Dla klientów, którym zależy na nauce w zagranicznej szkole językowej, przygotowaliśmy także ofertę kursów językowych online, które są alternatywą dla kursów stacjonarnych w szkole. Kurs prowadzony jest "na żywo" przez native speakera w małych grupach międzynarodowych za pomocą specjalnej platformy edukacyjnej.
Więcej szczegółów, opisujemy w naszym artykule FAQ - wszystko o ofercie kursów językowych online

Dla tych, którzy chcą z nami spędzać wakacje, ale obawiają się jeszcze wyjeżdżać w tym roku, polecamy zapoznać się z naszą ofertą na 2021 rok -> https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe?&tag_id[]=94&tag_id[]=44
Będziecie mogli bez dodatkowych kosztów przenieść Wasze zgłoszenia na kolejny rok.

Obsługą zagranicznych kursów jezykowych zajmuje się nasz Dział Wyjazdów Językowych, który jest do Państwa dyspozycji pod tel. 600 245 074, email: bwj@atas.pl