FAQ – kursy językowe 2020 a COVID-19

ORGANIZACJA KURSÓW JĘZYKOWYCH 2020 A COVID-19

Poniżej odpowiadamy na pytania dotyczące kursów językowych organizowanych w zagranicznych szkołach językowych w związku z wirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym, że każda szkoła językowa ma własną politykę co do organizowanych przez siebie kursów, sytuacja każdej z imprez jest analizowana indywidualnie. Na ten moment większość szkół nie podjęło jeszcze decyzji o anulowaniu kursu.

Nadal też nie zostały podjęte przez rząd oficjalne decyzje czy i na jakich warunkach wyjazdy młodzieży będą mogły być zorganizowane. Czekamy na rządowe zalecenia oraz monitorujemy sytuację w krajach docelowych.

Informacje dotyczące odwołania danego kursu językowego będą przekazywane klientom najszybciej jak tylko taka decyzja zostanie podjęta, ale nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Dotychczas klient zobowiązany był do dokonania pełnej wpłaty na kurs językowy nie później niż 42 dnia przed datą rozpoczęcia kursu. Mając jednak na uwadze obecną sytuację, postanowiliśmy przesunąć termin płatności dla klienta do momentu, kiedy wyjazd zostanie ostatecznie potwierdzony -  nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem. Zatem dopłaty do zarezerwowanego kursu będziemy wymagali w chwili potwierdzenia realizacji wyjazdu.

Jeśli kurs językowy zostanie odwołany przez ATAS, zaproponujemy 3 alternatywne rozwiązania do wyboru:

  • przeniesienie wyjazdu na inny termin albo inną imprezę z naszej oferty lato 2020 oraz lato 2021.
  • voucher o wartości 110% wpłaconej kwoty do wykorzystania na dowolną imprezę ATAS do końca roku 2021.
  • zwrot wszystkich wpłaconych środków w 100%.

Zgodnie z warunkami umowy, klient może w każdej chwili zrezygnować z zarezerwowanego kursu jezykowego na podstawie Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Należy jednka pamiętać, że rezygnacja z imprezy wiąże się z potrąceniem poniesionych już kosztów. W tym wypadku, każda rezygnacja jest analizowana i obsługiwane indywidualnie.

Warto zatem wstrzymać się z decyzją, gdyż w sytuacji gdy to szkoła językowa anuluje kurs, klient otrzyma zwrot wszystkich wpłaconych środków.

Dla klientów, którym zależy na nauce w zagranicznej szkole językowej, przygotowaliśmy ofertę kursów językowych online, które są alternatywą dla kursów stacjonarnych w szkole. Kurs prowadzony jest "na żywo" przez native speakera w małych grupach międzynarodowych za pomocą specjalnej platformy edukacyjnej. SPRAWDŹ >>>

Dla tych, którzy chcą z nami spędzać wakacje, ale obawiają się jeszcze wyjeżdżać w tym roku, już niedługo przedstawimy nowe propozycje na 2021 rok. Będziecie mogli bez dodatkowych kosztów przenieść Wasze zgłoszenia na kolejny rok.

Obsługą zagranicznych kursów jezykowych zajmuje się nasz Dział Wyjazdów Językowych, który jest do Państwa dyspozycji pod tel. 600 245 074, email: bwj@atas.pl