English Naturally

Lymington (Wielka Brytania)

KAA-42/X/19
5.4
Comfort

Charakter szkoły

English Naturally - szkoła językowa założona w 1999 roku, z główną siedzibą w Winchester. To jedno z najpiękniejszych, a także prężnie działających miast w Wielkiej Brytanii. Szkoła jest członkiem FSB (Federation of Small Businesses) oraz Centre for Trinity College w Londynie.

Wiek: 11-14 lat, 15-17 lat

Terminy:

 • 14.07-27.07.2018

Długość pobytu: 2 tygodnie

Opis miasta

Lymington to piękne, bezpieczne typowo angielskie miasto w hrabstwie Hampshire, zlokalizowane niedaleko Southampton oraz wyspy White. Położone jest w pobliżu morza oraz Parku Narodowego New Forest National Park, który oferuje wybitne walory przyrodnicze jak starożytne lasy czy wrzosowiska oraz spektakularne krajobrazy. W Lymington znajduje się mnóstwo historycznych budynków, ciekawych sklepów, kawiarni i pubów. Miasto jest znane na całym świecie również jako ośrodek żeglarstwa; istnieją tutaj dwie duże mariny Berthon i Haven. W pobliżu klubów żeglarskich znajduje się pływalnia na świeżym powietrzu, która została zbudowana w 1833 roku.

Lokalizacja szkoły

Ośrodek nauczania szkoły English Naturally mieści się w centrum Lymington, w pobliżu stacji kolejowej. Posiada przestronne klasy, pokój rekreacyjny, miejsce na grillowanie oraz bar na imprezy szkolne.

Rodzaje kursów

Kurs językowy - głównym celem szkoły jest poprawa znajomości języka angielskiego możliwie najszybciej, w jego naturalnym środowisku. Zajęcia odbywają się na wszystkich poziomach, od podstawowego do zaawansowanego. Program nauczania koncentruje się na wzbogacaniu słownictwa, rozumieniu ze słuchu oraz mówieniu. Ponadto szkoła organizuje cotygodniowe (zwykle w środy) wieczorne spotkania z lokalną brytyjską społecznością.

 • 15 godzin w tygodniu, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-12.30
 • Każda lekcja trwa 60 minut
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Maksymalna liczba osób w klasie: 15

Work Experience (praca zawodowa) - kursanci powyżej 16 roku życia zamiast udziału w zajęciach pozalekcyjnych i wycieczkach półdniowych mogą zdecydować się na praktyki. Daje to świetną szansę poznawania Brytyjczyków i ćwiczenia swojego angielskiego w środowisku pracy. Doświadczenie zawodowe można zdobywać w sklepach, kawiarniach i małych biurach. Liczba miejsc na praktykach jest ograniczona – należy więc zarezerwować miejsce z dużym wyprzedzeniem! Praca podczas work experience nie jest wynagradzana finansowo.

Zajęcia dodatkowe
 • 2 półdniowe wycieczki, np. Portsmouth, Winchester oraz sobotnia wycieczka całodniowa do Londynu lub jednej z pobliskich lokalizacji, np. Bournemouth lub wyspa Wight.
 • 5 zajęć sportowo-rekreacyjnych w tygodniu do wyboru w godzinach 14.00-17.00: pływanie, piłka nożna, koszykówka, tenis, sporty drużynowe, trampolina, krykiet, foto-spacer, kręcenie filmu, sztuka i rzemiosło, wizyta w muzeum, poszukiwanie skarbów, opowiadania, aukcje charytatywne.

W piątkowe wieczory impreza/dyskoteka w towarzystwie wszystkich kursantów.
Uwaga! zajęcia sportowo-rekreacyjne i półdniowa wycieczka niedostępne dla osób, które wybiorą program Work Experience.

Zakwaterowanie

Rodziny goszczące - kursanci zakwaterowani są u starannie dobranych rodzin, co stwarza okazję do poznania i uczestniczenia w codziennym życiu mieszkańców oraz wykorzystania znajomości języka w praktyce. Niektóre rodziny goszczące zamieszkują pobliskie miejscowości – w takim przypadku kursanci mają zapewniony w cenie bilet na komunikację.
Szkoła oferuje zakwaterowanie głównie w pokojach 1-osobowych, pokoje 2-osobowe do potwierdzenia.

Pokoje: 1,2-osobowe.

Wyżywienie

Śniadanie, lunch, obiadokolacja.

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs: 15 lekcji w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne wedle wybranej opcji
 • Transfer: z/na lotnisko
 • Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Londyn – Warszawa (1350 PLN)
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy
 • Nadzór opiekuna ATAS

Nadzór opiekuna ATAS - Opiekun ATAS sprawuje nadzór nad uczestnikami od momentu wyjazdu z Polski aż do powrotu do kraju, zarówno podczas przelotu jak i w czasie trwania całego pobytu. Dodatkowo opiekę nad kursantami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna

Dopłaty
 • dieta specjalna:  260 PLN

Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Londyn – Warszawa (1350 PLN).

Szczegóły przelotu liniami PLL LOT:
Warszawa-Londyn godz. 07:30 - 09:25
Londyn-Warszawa godz. 18:10 - 21:40

Transfer:

Transfer szkolny z opiekunem ATAS z/na lotnisko Heathrow w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu.