English in Cyprus

Cypr (Cypr)

KCA-02/X
5.7
Comfort

Charakter szkoły

English in Cyprus: szkoła założona w 2007 roku, wchodzi w skład międzynarodowej organizacji Bayswater. Posiada całoroczny ośrodek nauczania na Cyprze w miejscowości Limassol. W okresie wakacji prowadzi kursy dla młodzieży w miejscowości Larnaka. Posiada akredytację Cypryjskiego Ministerstwa Edukacji oraz jest członkiem English Language Association of Cyprus. Wszystkie kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Wiek: 7-11, 12-17 lat

Długość pobytu: 2 tygodnie

Termin: 31.07 - 14.08.2021

 

Komunikat dla osób podróżujących na Cypr

Zgodnie z decyzją władz Republiki Cypryjskiej, od 17.06.21r. Polska przeniesiona zostaje do kategorii zielonej, co oznacza, że do wjazdu na teren Cypru nie wymagane będzie posiadanie negatywnego wyniku testu na Covid-19. Rząd zastrzega sobie jednak prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów.

 

Opis miasta

Larnaka: miasto położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru, leżące nad Morzem Śródziemnym, ale też i nad  Słonym Jeziorze. Jest trzecim co do wielkości miastem na Cyprze, ważnym portem i kurortem turystycznym, który zachował autentyczny cypryjski klimat.

Cypr to gościnna, egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę, zwana też wyspą bogini Afrodyty. Charakteryzuje się najłagodniejszym i najbardziej słonecznym klimatem w basenie Morza Śródziemnego. Cypr znany jest jako raj na wakacje, a zarazem fantastyczne miejsce na naukę języka angielskiego - był kolonią brytyjską, dlatego język angielski jest tam powszechnie używany. Na Cyprze mają co robić zarówno miłośnicy pięknych plaż, wspaniałych zabytków starożytności, jak i ludzie aktywni, jeżdżący na rowerach górskich, nurkujący, żeglujący czy uprawiający sport. Na Cyprze nie brakuje też miejsc dla amatorów dobrej kuchni.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: zajęcia prowadzone są w UCLan, prestiżowym uniwersytecie brytyjskim na idealnie wyposażonym kampusie. Lokalizacja oferuje zarówno bezpieczne środowisko jak i bliskość do tętniącego życiem miasta Larnaka i Agia Napa. To idealne miejsce do nauki, zabawy, zawierania przyjaźni z młodzieżą z całego świata. Do dyspozycji kursantów pozostają: klimatyzowane klasy, basen, samoobsługowa stołówka, kawiarnia, automaty z przekąskami, tereny do gier i zabaw. W jednym terminie szkoła przyjmuje 150-200 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: program łączy w sobie naukę w klasach z ciekawym programem zajęć pozalekcyjnych i wycieczek w trakcie, których kursanci będą mogli poznać najciekawsze zakątki wyspy oraz ćwiczyć język angielski w codziennych sytuacjach. Młodzież podróżuje pod nadzorem kadry szkolnej. Kursanci mają również możliwość spędzania czasu na plaży, pod nadzorem opiekunów. Główne narodowości to: Włosi, Rosjanie, Izraelczycy, Francuzi, Czesi, Polacy.

 • 20 lekcji w tygodniu
 • Zajęcia lekcyjne odbywają się rano i po południu
 • Każda lekcja po 45 minut
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Maksymalna liczba osób w grupie: 15
Zajęcia dodatkowe
 • Codzienne zajęcia sportowo – rekreacyjne popołudniowe i wieczorne np.: piłka nożna, piłka plażowa, mini olimpiada, karaoke, talent show, quizy, wieczory filmowe, wieczory międzynarodowe, dyskoteka, wojny robotów
 • 2 wycieczki całodniowe oraz 2 wycieczki półdniowe podczas pobytu, np. Troodos, Caledonian Falls and Trooditissa, Paphos boat trip, Fasouri Water Park
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: na nowoczesnym kampusie uniwersytetu UCLan. Młodzież zakwaterowana jest w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych z łazienką. WiFi dostępne jest na terenie całego kampusu, sejf w biurze, płatna pralnia (ok. 3-4 EUR/pranie). Ręczniki są zapewnione. Kursanci proszeni są o zabranie ręczników plażowych. Kadra szkolna sprawuje nadzór 24h.

Pokoje 2-osobowe z łazienką

Wyżywienie

Śniadanie na ciepło, lunch: bar sałatkowy, zupa, pieczywo, 2 opcje dania głównego, opcja wegetariańska, przystawki, deser (lunch pakowany na wycieczkach), obiadokolacja: bar sałatkowy, zupa, pieczywo, 2 opcje dania głównego, opcja wegetariańska, przystawki, deser

 

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs: 20 lekcji w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Transfer: z/na lotnisko
 • Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Larnaka –Warszawa
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (NNW, KL, Bagaż)
 • Nadzór opiekuna ATAS

Nadzór opiekuna ATAS - Opiekun ATAS sprawuje nadzór nad uczestnikami od momentu wyjazdu z Polski aż do powrotu do kraju, zarówno podczas przelotu jak i w czasie trwania całego pobytu. Dodatkowo opiekę nad kursantami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna.

Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • depozyt płatny pierwszego dnia w szkole  60 EUR

Dodatkowe opcje:

 • dieta specjalna  450 PLN
 • polisa od kosztów rezygnacji  220 PLN

Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Larnaka –Warszawa

Transfer szkolny z/na lotnisko w Larnace do miejsca zakwaterowania w dniu przylotu i wylotu.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
6635 PLN