Studio Cambridge

Cambridge (Wielka Brytania)

KAA-15
5.9

Charakter szkoły

Studio Cambridge: renomowana szkoła, która od 1954 roku organizuje kursy językowe dla obcokrajowców, jest jedną z najstarszych szkół języka angielskiego. Posiada akredytację British Council oraz zrzeszona jest w EnglishUK.

Wiek:

Sir Laurence: 12-16 lat,
Sir Christopher: 16-19 lat

Terminy: 03.07, 17.07, 24.07*, 31.07**, 07.08.2022***

* tylko 2-3 tyg., ** tylko 2 tyg., *** tylko 1-tydz.

Ważne: W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Opis miasta

Cambridge - miasto położone jest nad rzeką Cam, oba brzegi połączone są między sobą licznymi uroczymi mostami – jeden z nich, Bridge of Sighs, przypomina słynny wenecki Most Westchnień. Słynie jednak przede wszystkim z uniwersytetu – to drugi, po Oxford, najstarszy uniwersytet w Anglii, założony został w 1209 roku. W mieście znajduje się również najstarsze wydawnictwo na świecie, Cambridge University Press. Miasto posiada też wiele parków, w tym ogród botaniczny. Nie brakuje tu terenów zielonych, dzięki czemu można tutaj nieco odetchnąć od zgiełku metropolii. Ten, kto lubi odwiedzać muzea na pewno nie będzie się nudził – w Cambridge znajduje się Fitzwilliam Museum z bogatą kolekcją z czasów starożytnego Egiptu, antycznej Grecji, Włoch, jak również sztukę dalekowschodnią; Museum of Archaeology and Anthropology czy Museum of the History of Science. Spacerując po Cambridge można poczuć iście studencki klimat. Szczególnie urzekają wspaniałe uniwersyteckie zabudowania oraz wąskie uliczki z małymi sklepikami oraz kafejkami.

Lokalizacja szkoły

Kurs Sir Christopher, 16-19 lat – zajęcia lekcyjne prowadzone są na terenie renomowanej uczelni Ridley Hall College. Kampus, zbudowany w 1881 r. w przepięknym wiktoriańskim stylu, stanowi część Uniwersytetu Cambridge. Usytuowany jest 5 minut spacerem od centrum miasta w otoczeniu najsławniejszych ośrodków akademickich. Na jego terenie znajduje się 11 sal lekcyjnych, aula, pokój wypoczynkowy, jadalnia, malownicze ogrody. W jednym terminie szkoła przyjmuje 120 kursantów z rożnych części świata.

Kurs Sir Laurence, 12-16 lat – kurs prowadzony jest na prestiżowym Lucy Cavendish College, jednym z 31 kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Cambridge. Jest to nowoczesna uczelnia, z dobrym zapleczem dydaktycznym i socjalnym. Kampus znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od centrum Cambridge. Udogodnienia na terenie ośrodka to: nowoczesne i dobrze wyposażone sale lekcyjne, jadalnia, sala komputerowa z bezpłatnym dostępem do internetu, WiFi, przestronny ogród, sala teatralna i rekreacyjna, basen, hale i boiska sportowe. Na terenie ośrodka w jednym terminie przebywa 70 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: idealny program dla młodzieży, która poszukuje intensywnej nauki języka angielskiego w okresie wakacji, w niewielkim, kameralnym kampusie uniwersyteckim w centrum miasta, w którym poczuje przedsmak życia uniwersyteckiego. Zajęcia prowadzone na wszystkich poziomach zaawansowanego przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę szkolną.

Kurs Sir Christopher: 20 lub 28* lekcji w tygodniu
Kurs Sir Laurence: 28* lekcji w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 16

*Uwaga! Przy wybierze kursu intensywnego 28 lekcji, odbywają się tylko zajęcia pozalekcyjne wieczorne

 

Zajęcia dodatkowe
 • 4 popołudniowe zajęcia w tygodniu oraz codziennie wieczorne zajęcia: pływanie łódką po rzece Cam, College tour, zajęcia plastyczne, dyskoteki, wieczory filmowe, warsztaty teatralne, konkurs talentów, barbeque, quizy, zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, pływanie
 • Całodniowe wycieczki w soboty (z wyjątkiem ostatniego tygodnia kursu) np.: Londyn, Oxford, Brighton, Stratford & Warwick Castle, Windsor Castle, Hampton Court Palace i Richmond, Canterbury i Leeds Castle
Zakwaterowanie

Kadra szkolna mieszka z młodzieżą w akademikach i sprawuje nadzór 24h.

Sir Christopher – akademiki Ridley Hall lub Newnham usytuowane 5 minut spacerem od szkoły, pokoje głównie 1-osobowe, łazienki zlokalizowane są na korytarzu (1 łazienka na 4-6 pokoi). Na terenie dostępna jest pralnia, jedno pranie w tygodniu jest bezpłatne.

Sir Laurence - akademik na terenie kampusu lub w okolicy, pokoje głównie 2-osobowe, kilka pokoi 1-osobowych. Zapewnia bardzo dobry standard zakwaterowania i doskonałe jedzenie, zwykle 1 łazienka na 4 uczestników.
Pościel w akademikach zmieniana jest raz w tygodniu, należy mieć własne ręczniki.

Wyżywienie

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Sir Christopher: 20 lub 28* lekcji w tygodniu
  Kurs Sir Laurence: 28* lekcji w tygodniu
 • *Uwaga! Przy wybierze kursu intensywnego 28 lekcji, odbywają się tylko zajęcia pozalekcyjne wieczorne
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, bagaż
 • Transport, zgodnie z wybraną opcją
 • Transfer (niedzielny) szkolny z/na lotnisko
 • Nadzór rezydenta ATAS
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • depozyt płatny w dniu przyjazdu do akademika  20 GBP

Dodatkowe opcje:

 • transport grupowy ATAS, pakiet lotniczy  1350 PLN  + transfer szkolny sobotni w dniu powrotu za dopłatą 160 GBP
 • szkolny SOBOTNI taxi transfer w lotniska w 1 stronę:
  Heathrow 160 GBP, Stansted 80 GBP, Luton 110 GBP, Gatwick 210 GBP

Transport grupowy z opiekunem ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Przy wyborze przelotu indywidualnego: niedzielny, szkolny transfer z/na lotnisko Heathrow i Stansted wliczony w cenę

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Transfer zakwaterowanie-lotnisko
Ubezpieczenie - Rodzaj