Studio Cambridge

Cambridge (Wielka Brytania)

KAA-15/19
5.9

Charakter szkoły

Studio Cambridge - szkoła od ponad 60 lat organizuje kursy językowe dla obcokrajowców, jest jedną z najstarszych szkół języka angielskiego. Posiada akredytację British Council oraz zrzeszona jest w EnglishUK. Prowadzi naukę w grupach międzynarodowych na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną kadrę lektorską.

Wiek:
Sir Laurence: 13-16 lat
Sir Christopher: 16-19 lat
Terminy:
Sir Christopher:                                                   Sir Laurence:

 • 30.06.2019     kurs 2,3,4 tyg.                        30.06.2019     kurs 2,3,4 tyg.
 • 07.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.                        07.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.
 • 14.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.                        14.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.
 • 21.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.                        21.07.2019     kurs 2,3 tyg.
 • 28.07.2019     kurs 2,3,4 tyg.                        28.07.2019     kurs 2 tyg.
 • 04.08.2019     kurs 2,3 tyg.
 • 11.08.2019     kurs 2 tyg.

 

Opis miasta

Cambridge - miasto położone jest nad rzeką Cam, oba brzegi połączone są między sobą licznymi uroczymi mostami – jeden z nich, Bridge of Sighs, przypomina słynny wenecki Most Westchnień. Słynie jednak przede wszystkim z uniwersytetu – to drugi, po Oxford, najstarszy uniwersytet w Anglii, założony został w 1209 roku! W mieście znajduje się również najstarsze wydawnictwo na świecie, Cambridge University Press. Miasto posiada też wiele parków, w tym ogród botaniczny. Nie brakuje tu terenów zielonych, dzięki czemu można tutaj nieco odetchnąć od zgiełku metropolii. Ten, kto lubi odwiedzać muzea na pewno nie będzie się nudził – w Cambridge znajduje się Fitzwilliam Museum z bogatą kolekcją z czasów starożytnego Egiptu, antycznej Grecji, Włoch, jak również sztukę dalekowschodnią; Museum of Archaeology and Anthropology czy Museum of the History of Science. Miasto najlepiej zwiedzać na piechotę, wiele osób porusza się tu również rowerami. Spacerując po Cambridge można poczuć iście studencki klimat. Szczególnie urzekają wspaniałe uniwersyteckie zabudowania oraz wąskie uliczki z małymi sklepikami oraz kafejkami.

Lokalizacja szkoły

Kurs Sir Christopher, 16-19 lat – zajęcia lekcyjne prowadzone są na terenie renomowanej uczelni Ridley Hall College w Cambridge. Kampus, zbudowany w 1881 r. w przepięknym wiktoriańskim stylu, stanowi część Uniwersytetu Cambridge. Usytuowany jest 5 minut spacerem od centrum miasta w otoczeniu najsławniejszych ośrodków akademickich. Na jego terenie znajduje się 11 sal lekcyjnych, aula, pokój wypoczynkowy, jadalnia, malownicze ogrody. Zajęcia sportowe odbywają się w nowoczesnych obiektach sportowych oddalonych 5-20 minut od centrum nauczania. W jednym terminie szkoła przyjmuje 220 kursantów z rożnych części świata. Na terenie ośrodka dostępna jest pralnia. Jedno pranie w tygodniu może być wykonane bezpłatnie.

Kurs Sir Laurence, 13-16 lat – kurs prowadzony jest na prestiżowym Lucy Cavendish College, jednym z 31 kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Cambridge. Jest to nowoczesna uczelnia, z dobrym zapleczem dydaktycznym i socjalnym, o bardzo dobrym standardzie zakwaterowania i z doskonałym jedzeniem. Kampus znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od centrum Cambridge. Udogodnienia na terenie ośrodka to: nowoczesne i dobrze wyposażone sale lekcyjne, jadalnia, sala komputerowa z bezpłatnym dostępem do internetu, WiFi, przestronny ogród, sala teatralna i rekreacyjna, basen, hale i boiska sportowe. Na terenie ośrodka w jednym terminie przebywa do 80 kursantów. 

Rodzaje kursów

Kurs Sir Christopher: 20 lub 28* lekcji w tygodniu
Kurs Sir Laurence: 28* lekcji w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 16

*Uwaga! Przy wybierze kursu intensywnego 28 lekcji, odbywają się tylko zajęcia pozalekcyjne wieczorne

Kurs Sir Christopher, 16-19 lat – dla osób chętnych szkoła organizuje egzamin IELTS, za dodatkową opłatą ok. 190 GBP. O terminy egzaminów pytaj w biurze ATAS.

Kurs Sir Laurence, 13-16 lat – to idealny program dla młodzieży, która poszukuje intensywnej nauki języka angielskiego w okresie wakacji, w niewielkim, kameralnym kampusie uniwersyteckim w centrum Cambridge, w którym poczuje przedsmak życia uniwersyteckiego.

Zajęcia dodatkowe

4 popołudniowe zajęcia w tygodniu oraz codziennie wieczorne zajęcia: pływanie łódką po rzece Cam, College tour, zajęcia plastyczne, dyskoteki, wieczory filmowe, warsztaty teatralne, konkurs talentów, barbeque, quizy, zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, pływanie
Całodniowe wycieczki w soboty (z wyjątkiem ostatniego tygodnia kursu) np.: Londyn, Oxford, Brighton, Stratford & Warwick Castle, Windsor Castle, Hampton Court Palace i Richmond, Canterbury i Leeds Castle

Zakwaterowanie

Kurs Sir Christopher, 16-19 lat – kursanci zakwaterowani są w akademikach Ridley Hall lub Newnham usytuowanych 5 minut spacerem od szkoły, w pokojach głównie 1-osobowych, łazienki zlokalizowane są na korytarzu (1 łazienka na 4-6 pokoi). Na terenie ośrodka dostępna jest pralnia. Jedno pranie w tygodniu może być wykonane bezpłatnie. Pościel jest zmieniana raz w tygodniu. W akademikach mieszka kadra szkolna, która sprawuje nadzór nad młodzieżą.

Pokój 1,2-os.

Kurs Sir Laurence, 13-16 lat – młodzież mieszka w akademiku na terenie kampusu lub w okolicy. Kadra szkolna mieszka wraz z młodzieżą w akademiku i sprawuje nadzór 24h na dobę.

Pokój 1,2-os.

Wyżywienie

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Sir Christopher: 20 lub 28* lekcji w tygodniu
  Kurs Sir Laurence: 28* lekcji w tygodniu
 • *Uwaga! Przy wybierze kursu intensywnego 28 lekcji, odbywają się tylko zajęcia pozalekcyjne wieczorne
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Transfer
 • Szkolna polisa od kosztów rezygnacji, OC
 • Wedle wybranej opcji: Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (1350 PLN) lub Transport własny
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (350 PLN)
 • Nadzór rezydenta ATAS: 23.06-17.08.2019
Dopłaty

Depozyt płatny w dniu przyjazdu do akademika  20 GBP

Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Przy wyborze przelotu indywidualnego: niedzielny, szkolny transfer z/na lotnisko Heathrow i Stansted