Cambridge Immerse

Cambridge (Wielka Brytania)

KAA-45
6.0
Premium

Charakter szkoły

Cambridge Immerse to szkoła założona w 2012 roku, zlokalizowana na terenie Uniwersytetu w Cambridge, specjalizuje się w organizacji unikalnych programów akademickich dla młodzieży z całego świata. Jej celem jest zmotywowanie kursantów do zupełnie nowego spojrzenia na naukę i dostarczenie wiedzy o studiowaniu na poziomie uniwersyteckim. Członkowie kadry akademickiej są absolwentami Uniwersytetów w Cambridge i Oxfordzie, a wszystkie programy zaprojektowane są i prowadzone przez nauczycieli, będących specjalistami w danych dziedzinach. Cambridge Immerse posiada akredytację British Council. W 2018 roku Immerse Education została nagrodzona przez Brytyjską Królową najbardziej prestiżową nagrodą branżową, the Queen’s Award for Enterprise, co jest ogromnym wyróżnieniem i świadectwem unikatowych programów językowych jakie szkoła oferuje studentom z całego świata.

Wiek: 13–15 lat, 16–18 lat

Terminy:

 •  28.06 – 11.07.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  05.07 – 18.07.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  12.07 – 25.07.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  19.07 – 01.08.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  26.07 – 08.08.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  02.08 – 15.08.2020 - wszystkie programy 16-18 lat
 •  09.08 – 22.08.2020 - wszystkie programy 16-18 i 13-15 lat
Opis miasta

Cambridge: słynne miasto uniwersyteckie i główne miasto hrabstwa Cambridgeshire położone nad rzeką Cam, około 80 km od Londynu.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: na terenie Uniwersytetu Cambridge, uznanego za cud średniowiecza. Zajęcia odbywają się w centralnie zlokalizowanych budynkach historycznego Uniwersytetu: Jesus College, Queens' College, Sidney Sussex College, St. Catharine’s College, Gonville & Caius College, Christ’s College.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: bogaty program kursów specjalistycznych dla ambitnej młodzieży, przygotowany i prowadzony przez nauczycieli takich uniwersytetów jak Cambridge, Oxford. Ze względu na swoją intensywność, branżowy język oraz tematykę i formę nauczania poprzez debaty i projekty wymagany jest poziom języka minimum B1+
- programy dla uczestników 13-15 lat: celem programów jest rozwijanie wśród młodszych kursantów zainteresowań w ramach wybranej przez nich dziedziny, rozwijanie ich pasji i entuzjazmu z następujących dziedzin: Architecture, Computer Science, Creative Writing, Economics,, Engineering, Law, International Relations Management, Medicine.
- programy dla uczestników 16-18 lat: celem programów jest zainspirowanie kursantów do studiowania na poziomie uniwersyteckim. Eksperci opracowali bogate i niezwykle interesujące programy nauczania, aby kursanci pogłębiali wiedzę w wybranej dyscyplinie i rozwijali swoje pasje. Uczestnicy zdobywają doświadczenie w kształceniu się na poziomie uniwersyteckim w klasach w stylu Oxbridge, doświadczając niepowtarzalnej okazji studiowania na światowej klasy uniwersytecie. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, nauczyciele oferują kursantom indywidualne wsparcie w zgłębianiu studiowanych tematów: Architecture, Biology, Chemistry, Computer Science, Creative Writing, Economics, Engineering, English Literature, Geography, History, International Relations, Law, Management, Mathematics, Medicine, Philosophy, Psychology, Physics, Veterinary Medicine.

Kurs specjalistyczny: 20 godzin sesji w tygodniu z nauczycielami akademickimi wykładającymi na Uniwersytetach w Cambridge i Oxford; wymagany minimum poziom B1+
Każda sesja 60 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 12

Zajęcia dodatkowe

Uroczysta kolacja w słynnej średniowiecznej sali bankietowej Cambridge College*, popołudniowe wycieczki po kolegiach, wizyta w King's College Chapel, spływ łódkami po rzece Cam, turnieje krykietowe, warsztaty dyskusyjne i debaty na żywo, prelekcje ciekawych i szanowanych osób z różnych dziedzin życia, od polityki do sportu, wieczorne spotkania teatralne, np. Cambridge Shakespeare Festival, indywidualna nauka w laboratorium pod okiem specjalistów z danej dziedziny.

*wymagany jest ubiór galowy

Sobotnia całodniowa wycieczka do Oxfordu.

Zakwaterowanie

Kursanci zakwaterowani są w szkolnych rezydencjach na terenie kampusu uniwersyteckiego, w zależności od wybranego programu; łazienka wspólna dla kilku uczestników tej samej płci.

Pokoje 1-os., dostęp do szybkiego internetu.

 

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs specjalistyczny: 20 godzin sesji w tygodniu z nauczycielami akademickimi wykładającymi na Uniwersytetach w Cambridge i Oxford; wymagany minimum poziom B1+
 • Test kwalifikacyjny
 • Materiały dydaktyczne starannie dobrane do lekcji i wykładów
 • Program mentorski i dostęp do materiałów uniwersyteckich
 • Ceremonia ukończenia kursu z wręczeniem certyfikatów
 • List polecający
 • Pamiątkowa fotografia, notes + długopis
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Nadzór opiekunów szkolnych 24h
 • Nadzór rezydenta: 28.06–22.08.2020
 • Wedle wybranej opcji: Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (1350 PLN) lub Transport własny
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (350 PLN)
Dopłaty
 • szkolny transfer grupowy busem z lotniska Heathrow,Terminal 3, w terminie 28.06-22.08; w 1 str. 60 GBP
  w niedzielę odjazd busa z lotniska do Cambridge o godz.10:00 i 14:00
  w sobotę odjazd busa z Cambridge na lotnisko o godz. 07:00 i 12.00
  UWAGA! transport grupowy ATAS, przylot/wylot lotnisko Heathrow Terminal 2; w przypadku wyboru pakietu lotniczego uczestnik musi samodzielnie przejść z terminala 2 na terminal 3 (czas oczekiwania na lotnisku ok 4h). Drogę wskażą opiekunowie - przejście jest dobrze oznakowane; zajmuje ok. 10 minut

Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Skonfigruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.