Cambridge Immerse

Cambridge (Wielka Brytania)

KAA-45/19
6.0
Premium

Charakter szkoły

Cambridge Immerse to szkoła założona w 2012 roku, zlokalizowana na terenie Uniwersytetu w Cambridge, specjalizuje się w organizacji unikalnych programów akademickich dla młodzieży z całego świata. Jej celem jest zmotywowanie kursantów do zupełnie nowego spojrzenia na naukę i dostarczenie wiedzy o studiowaniu na poziomie uniwersyteckim. Członkowie kadry akademickiej są absolwentami Uniwersytetów w Cambridge i Oxfordzie, a wszystkie programy zaprojektowane są i prowadzone przez nauczycieli, będących specjalistami w danych dziedzinach. Cambridge Immerse posiada akredytację British Council. W 2018 roku Immerse Education została nagrodzona przez Brytyjską Królową najbardziej prestiżową nagrodą branżową, the Queen’s Award for Enterprise, co jest ogromnym wyróżnieniem i świadectwem unikatowych programów językowych jakie szkoła oferuje studentom z całego świata.

Wiek: 13–15 lat, 16–18 lat

Terminy:

 • 30.06–13.07.2019 – Economics, International Relations (16–18 lat)
 • 07.07–20.07 – Wszystkie programy (16–18 lat)
 • 14.07–27.07 – Economics, International Relations (16–18 lat)
 • 21.07–03.08 – Computer Science, Law, Mathematics, Physics (16–18 lat)
 • 28.07–10.08 – Wszystkie programy (13–15 i 16–18 lat)
 • 04.08–17.08 – Computer Science, Law, Mathematics, Physics (16–18 lat) + Wszystkie programy (13–15 lat)
 • 11.08–24.08- Architecture, Engineering, Medicine (16–18 lat)
Opis miasta

Cambridge – jedno z najsłynniejszych miast uniwersyteckich na świecie, przesiąknięte historią i kulturą, dzięki czemu nie sposób się w nim nudzić. Liczne tereny zielone pozwalają na chwilę relaksu, doskonale też nadają się do uprawiania sportów.

Lokalizacja szkoły

Ośrodek szkoły zlokalizowany jest w prestiżowej części miasta, na terenie Uniwersytetu Cambridge, uznanego za cud średniowiecza. Naukowe środowisko i zachwycająca architektura inspirują młode, chłonne umysły. Od momentu utworzenia Uniwersytetu w Cambridge w 1209 roku ośrodek wykształcił i stał się miejscem pracy dla wielu wybitnych myślicieli i naukowców, m.in. Charlesa Darwina, Johna Miltona, Stephena Hawkinga. Zajęcia odbywają się w centralnie zlokalizowanych budynkach historycznego Uniwersytetu: Christ's College, Queens' College, St. Catharine's College, Murray Edwards College, Newnham College i Sidney Sussex College.

Rodzaje kursów

Szkoła oferuje szeroki wybór przedmiotów specjalistycznych, a programy nauczania adresowane są do ambitnej młodzieży w wieku 13–15 lat i 16–18 lat. Ze względu na swoją intensywność, branżowy język oraz tematykę i formę nauczania – poprzez debaty i projekty – wymagany jest poziom języka minimum B1+.

Programy dla uczestników 13–15 lat:
Celem programów jest rozwijanie wśród młodszych kursantów zainteresowań w ramach wybranej przez nich dziedziny, rozwijanie ich pasji i entuzjazmu. Studenci są zachęcani do poznawania nowych tematów i stawiania czoła nowym wyzwaniom.

Szkoła oferuje następujące programy: Architecture, Computer Science, Creative Writing, Digital Design, Engineering, Enterprise, International Relations, Law, Medicine.

Programy dla uczestników 16–18 lat:
Celem programów jest zainspirowanie kursantów do studiowania na poziomie uniwersyteckim. Eksperci opracowali bogate i niezwykle interesujące programy nauczania, aby kursanci pogłębiali wiedzę w wybranej dyscyplinie i rozwijali swoje pasje. Uczestnicy zdobywają doświadczenie w kształceniu się na poziomie uniwersyteckim w klasach w stylu Oxbridge, doświadczając niepowtarzalnej okazji studiowania na światowej klasy uniwersytecie. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, nauczyciele oferują kursantom indywidualne wsparcie w zgłębianiu studiowanych tematów.

Szkoła oferuje następujące przedmioty do wyboru: Architecture, Biology, Chemistry, Computer Science, Creative Writing, Economics, Engineering, English Literature, International Relations, Law, Management, Mathematics, Medicine, Philosophy, Physics.

 

Kurs specjalistyczny: 20 godzin sesji w tygodniu z nauczycielami akademickimi wykładającymi na Uniwersytetach w Cambridge i Oxford; wymagany minimum poziom B1+
Każda sesja 60 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 12

Zajęcia dodatkowe

Uroczysta kolacja w słynnej średniowiecznej sali bankietowej Cambridge College*, popołudniowe wycieczki po kolegiach, wizyta w King's College Chapel, spływ łódkami po rzece Cam, turnieje krykietowe, warsztaty dyskusyjne i debaty na żywo, prelekcje ciekawych i szanowanych osób z różnych dziedzin życia, od polityki do sportu, wieczorne spotkania teatralne, np. Cambridge Shakespeare Festival, indywidualna nauka w laboratorium pod okiem specjalistów z danej dziedziny.

*wymagany jest ubiór galowy

Sobotnia całodniowa wycieczka do Oxfordu.

Zakwaterowanie

Kursanci zakwaterowani są w szkolnych rezydencjach na terenie kampusu uniwersyteckiego, w zależności od wybranego programu; łazienka wspólna dla kilku uczestników tej samej płci.

Pokoje 1-os., dostęp do szybkiego internetu.

 

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs specjalistyczny: 20 godzin sesji w tygodniu z nauczycielami akademickimi wykładającymi na Uniwersytetach w Cambridge i Oxford; wymagany minimum poziom B1+
 • Test kwalifikacyjny
 • Materiały dydaktyczne starannie dobrane do lekcji i wykładów
 • Program mentorski i dostęp do materiałów uniwersyteckich
 • Ceremonia ukończenia kursu z wręczeniem certyfikatów
 • List polecający
 • Pamiątkowa fotografia, notes + długopis
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Nadzór opiekunów szkolnych 24h
 • Nadzór rezydenta: 30.06–17.08.2019
 • Wedle wybranej opcji: Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (1350 PLN) lub Transport własny
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (350 PLN)
Dopłaty
 • szkolny transfer busem z lotniska Heathrow, w 1 stronę (przyjazd niedziela w godz.: 11.00, 13.30, 16.00, 19.30, 21.00; wyjazd sobota w godz: 07.00, 12.00, 16.00)                                                  45 GBP
 • dodatkowy nocleg:                                                             100 GBP

Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.