More Than English

Ludlow (Wielka Brytania)

KAA-46/19
6.0
Premium

Charakter szkoły

More than English – fantastyczna, rodzinna szkoła językowa z internatem, założona w 2014 roku przez doświadczonych nauczycieli angielskiego. Jedyna szkoła językowa w Ludlow, nastawiona na indywidualne podejście do każdego z uczniów. Posiada akredytację Premier College Status, nadaną przez ASIC (Accreditation Service for International Colleges).

Wiek: 11-17 lat

Terminy
11.07.2019*    (opcje Get Ahead dostępne w terminie 11-18.07: tenis, golf, hokej, produkcja filmowa, FCE, sztuka, Model ONZ)
18.07.2019**   (opcje Get Ahead dostępne w terminie 18-25.07: tenis, golf, piłka nożna, taniec, kurs przygotowawczy na uniwersytet, ceramika,                       wyzwanie biznesowe)
25.07.2019*** (opcje Get Ahead dostępne w terminie 25.07-01.08: tenis, golf, piłka nożna, teatr, CAE, wygłaszanie przemówień, Shakespeare; Opcje Get Ahead dostępne w terminie 01-08.08: tenis, golf, produkcja filmowa, kreatywne pisanie, Shakespeare, Model ONZ)


* kurs 2, 3, 4 tyg., ** kurs tylko 2, 3 tyg., *** kurs tylko 2 tyg.

Opis miasta

Ludlow – urocze średniowieczne miasto, położone blisko granicy z Walią, słynące z XI-wiecznego zamku. Kampus, który w ciągu roku szkolnego służy uczniom brytyjskiej szkoły Moor Park, zlokalizowany jest zaraz za granicami miasta, na rozległych zielonych terenach, w idyllicznej scenerii.

Lokalizacja szkoły

Do dyspozycji uczniów pozostają liczne udogodnienia: nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, sala komputerowa i bezpłatne WiFi, 3 jadalnie, basen, studio projektowe, pracownia artystyczna, aula, 3 boiska do piłki nożnej i rugby, sztuczna murawa do hokeja i piłki nożnej, 3 korty tenisowe, 9-dołkowe pole golfowe, niewielki kościół i kaplica.

Rodzaje kursów

Kurs Core English + Get Ahead – w ramach zajęć Core English uczniowie kształcą podstawowe umiejętności językowe, takie jak: mówienie, czytanie, rozumienie ze słuchu, pisanie, gramatyka, słownictwo; pracują też w grupach i łączą naukę języka z poznawaniem innych dziedzin jak matematyka, nauka czy biznes. W przypadku kursantów lepiej znających język (powyżej poziomu B2) szczególny nacisk kładzie się na umiejętności akademickie: prezentacje, pisanie, krytyczne myślenie i dyskusje na istotne tematy. Get Ahead Options to lekcje wybierane przez samych kursantów, pozwalające na doskonalenie języka podczas zajęć ze szczególnie interesujących ich obszarów tematycznych. W każdym tygodniu szkoła organizuje inne zajęcia z następujących dziedzin: Professional Sports (tenis, golf, piłka nożna, hokej), Performing Arts (produkcja filmowa, taniec, teatr), English Pathways (FCE, CAE, kurs przygotowawczy na uniwersytet, kreatywne pisanie), Creative (sztuka, ceramika, Shakespeare), Leadership (Model ONZ, wyzwanie biznesowe, wygłaszanie przemówień).


Wymagany jest poziom minimum A2. Grupy zajęciowe są niewielkie, a do ośrodka jeździ mało uczestników z Polski co sprzyja lepszemu zanurzeniu w nauce języka.

Kurs Core English + Get Ahead: 24 lekcje w tygodniu, w tym 15 Core English i 9 Get Ahead Options
Każda lekcja trwa 60 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba uczniów w klasie: 10

Zajęcia dodatkowe

Bogaty program zajęć popołudniowych i wieczornych, np. siatkówka, tenis, piłka nożna, badminton, łucznictwo, krykiet, dodgeball, ćwiczenia na orientację w terenie, gotowanie, klub muzyczny, gry planszowe, rękodzieło, wieczory filmowe, kręgle, talent show, dyskoteki, quizy, grill nad jeziorem na kampusie, ognisko

Jedna wycieczka całodniowa i jedna półdniowa w tygodniu, np. Londyn, Manchester, Bath, Liverpool, Oxford, Bristol, Birmingham, Hereford

Zakwaterowanie

Kursanci zakwaterowani są w akademiku na terenie kampusu, w wygodnych, przestronnych pokojach 2-6-osobowych. Łazienki do wspólnego użytku mieszkańców znajdują się na korytarzach. Opiekunowie – House Parents – również mieszkają w akademiku i studenci w każdej chwili mogą się do nich zgłosić. Opieka medyczna jest również dostępna przez całą dobę. Zdrowe i świeże posiłki serwowane są 4 razy w ciągu dnia. Szkoła zapewnia pranie. Na terenie kampusu przebywa 100 uczestników tygodniowo z różnych krajów.

Pokoje 2-6-os.

Wyżywienie

Pełne: śniadanie, lunch, obiad, kolacja

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Core English + Get Ahead: 24 lekcje w tygodniu, w tym 15 Core English i 9 Get Ahead Options 
 • Test kwalifikacyjny online
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Transfer z lotsniska w Birmingham zgodnie z ofertą szkoły
 • Szkolne ubezpieczenie OC
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (350 PLN)
Dopłaty
 • Transfer busem z lotniska (w 1 stronę) – przylot 11.00-16.00, wylot 12.00-17.00: London Heathrow   80 GBP
 • Taxi transfer z lotniska (w 1 stronę): London Heathrow  265 GBP,  Birmingham  160 GBP,  Luton  255 GBP,  Gatwick   294 GBP
 • Extra Adventures:

- Studio Harry Potter (18.07, 01.08)   85 GBP
- Alton Towers (25.07)   85 GBP
- Żeglarstwo (18.07)   60 GBP
- Jazda konna (01.08)   60 GBP

Transport własny

Transfer busem z/na lotnisko Birmingham; przylot czwartek 11.00-16.00, powrót czwartek 12.00-17.00