Kings School Oxford

Oxford (Wielka Brytania)

KAA-69
5.9
KURS 2020 - potwierdzony

Charakter szkoły

Kings Education: międzynarodowa szkoła językowa założona w 1957 roku, ma akredytację British Council oraz zrzeszona jest w English UK. Posiada renomowane centra nauczania zlokalizowane w Wielkiej Brytanii: Bournemouth, Brighton, Londyn, Oxford, a także w USA: Boston, Los Angeles, Nowy Jork.

Wiek: od 16 lat, od 25 lat

Terminy:
Standardowy, intensywny od 16 lat: w każdy poniedziałek
Standardowy, intensywny od 25 lat: 28.06, 05.07, 12.07, 19.07*, 26.07.2020**

*kurs 2,3-tyg.; **kurs 2-tyg.

Opis miasta

Oxford: jedno z najstarszych i najsłynniejszych miast uniwersyteckich świata, przyciągające wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania:
St. Michaels: ośrodek znajduje się w pięknym budynku nowocześnie urządzonym, w samym centrum miasta, około 10 minut pieszo od dworca kolejowego. Do dyspozycji kursantów pozostaje: 10 przestronnych sal lekcyjnych z tablicami interaktywnymi, pokój rekreacyjny, nowoczesna pracownia komputerowa, WiFi. 5 minut spacerem od ośrodka St. Michaels znajduje się dodatkowy budynek szkolny, Alfred Street Annexe, w którym kursanci mają do dyspozycji: 5 sal lekcyjnych z tablicami interaktywnymi, salę wykładową, pokój rekreacyjny, WiFi. W jednym terminie szkoła przyjmuje około 220 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: standardowy lub intensywny, w sezonie osobne grupy dla kursantów powyżej 25 lat. Lekcje prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną kadrę lektorską. Kursy rozwijają umiejętności komunikacyjne, słuchania, czytania i interpretacji, pisania i prezentowania, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki, doskonalą akcent.

Kurs standardowy: 20 lekcji tygodniowo
Kurs intensywny: 28 lekcji tygodniowo
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w klasie: 14
Szkolne materiały do nauki

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach i w weekendy szkoła organizuje dla chętnych bogaty program zajęć dodatkowych oraz wycieczki, płatne bezpośrednio w szkole np. Windsor, Brighton, Londyn, Bath.

 

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje następujące warianty zakwaterowania:

 • rodziny goszczące: starannie wyselekcjonowane przez szkołę; pokoje 1, 2-osobowe, łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami, podróż do szkoły zajmuje do 30 minut pieszo lub komunikacją miejską. Rodziny zapewniają pranie raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.
 • akademik Wavy Gate: dostępny tylko w sezonie, od 14.06 do 30.08. Zlokalizowany w centrum Oxfordu, 25 minut pieszo od ośrodka St. Michaels. Oferuje wysoki standard; pokoje 1-osobowe z łazienkami i WiFi, pogrupowane w max. 6-osobowe apartamenty. Do wspólnego użytku mieszkańców: w pełni wyposażona kuchnia, pokój rekreacyjny z TV, płatna pralnia, WiFi, piękne ogrody. Pokoje sprzątane są raz w tygodniu. Ręczniki są zapewnione, wymieniane raz w tygodniu.
 • apartamenty Jean Marguerite Court: 4 apartamenty położone około 15 minut spacerem od ośrodka St. Michaels i od centrum miasta. Mieszczą w sumie 10 pokoi 1-osobowych z WiFi. Do wspólnego użytku mieszkańców: łazienka (jedna w każdym apartamencie), w pełni wyposażona kuchnia, salon, balkon, pralka, WiFi. Apartamenty sprzątane są raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie, około 17 GBP/tydz.

Wyżywienie

Wg wybranej opcji:

 • rodzina - śnaidania obiaodokolacje
 • akademik Wavy Gate - bez wyżywienia
 • apartament Jean Marguerite Court - bez wyżywienia

 

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Standardowy: 20 lekcji tygodniowo lub Kurs Intensywny: 28 lekcji tygodniowo
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie: zgodnie z wybraną opcją
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, Bagaż, Koszty Rezygnacji, Choroby Przewlekłe (sezon 27.06-29.08: 350 PLN; poza sezonem: 250 PLN)
 • Nadzór rezydenta ATAS: 05.07-01.08.2020
Dopłaty

Dodatkowe opcje:

 • szkolny taxi transfer z lotniska (w 1 stronę):

     - Heathrow   156 GBP
     - Luton   166 GBP
     - Gatwick/Stansted   201 GBP

 •  dieta u rodziny (z wyłączeniem wegetariańskiej, wegańskiej)   30 GBP/tydz.

Przelot/ przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Skonfigruj swój kurs językowy