Liverpool School of English

Liverpool (Wielka Brytania)

KAA-75
5.8

Charakter szkoły

Liverpool School of English: największa i najdłużej działająca szkoła językowa w Liverpoolu, powstała w 1999 roku. Posiada akredytację British Council oraz zrzeszona jest w EnglishUK.

Wiek:

rodzina od 16 lat

akademik od 18 lat

Terminy: w każdy poniedziałek

Opis miasta

Liverpool - słynie z historycznej, przepięknej architektury, sportu na najwyższym poziomie, wspaniałej muzyki i przyjaznych ludzi. Nabrzeże rzeki Mersey płynącej przez Liverpool jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mathew Street jest miejscem narodzin Beatlesów i najbardziej znaną ulicą w Liverpoolu. Miasto posiada wiele pięknych parków i więcej muzeów i galerii niż jakiekolwiek inne brytyjskie miasto, poza Londynem. Bogate jest w historię, kulturę i tradycję, ale jest także nowoczesne i tętniące życiem. Miasto żyje dzięki innowacyjności i kreatywności. Ta inspirująca kombinacja jest idealna do nauki, cieszenia się nowymi doświadczeniami z nowo poznanymi przyjaciółmi.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: ośrodek położony jest w centrum miasta, w Knowledge Quarter. Oferuje fantastyczne udogodnienia, które obejmują: 26 nowoczesnych sal lekcyjnych (20 z tablicami interaktywnymi), 2 sale komputerowe, 2 pomieszczenia do samodzielnej nauki, pokój rekreacyjny, bibliotekę, kawiarnię, strefę WiFi, piękny ogród. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 400 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: standardowy i intensywny program; ich celem jest praca nad podstawowymi kompetencjami językowymi: mówieniem, słuchaniem, czytaniem, pisaniem, gramatyką, słownictwem oraz wymową. Nauczyciele dbają o to, by kursanci zyskali pewność siebie i przełamali barierę językową. Każdy z kursów składa się z dwóch bloków: porannego General English oraz popołudniowego, podczas którego można wybrać jeden z programów tematycznych: English for Business, Academic Skills lub Live Liverpool, łączący naukę w klasie z nauką w terenie (nie dotyczy to osób na poziomie A1, które po południu mają obowiązkowe lekcje z komunikacji). Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską.

Kurs standardowy: 21 lekcji General English w tygodniu
Kurs intensywny: 25 lekcji General English w tygodniu
Każda lekcja po 55 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach i w weekendy szkoła organizuje ciekawe zajęcia dodatkowe np. powitalne party, wieczory filmowe, quizy, zajęcia sportowe, wspólne wyjścia do kina, na koncert, do pubów oraz restauracji. Za dodatkową opłatą można wziąć udział w całodniowych wycieczkach np. do Chester, Manchester, Lake District, North Wales.

Zakwaterowanie

Rodziny goszczące: starannie dobrane i wyselekcjonowane, zlokalizowane około 20-40 minut jazdy komunikacją miejską do szkoły. Rodzina szczegółowo poinformuje, jak dostać się do szkoły i centrum miasta. Pokoje 1-osobowe (2-osobowe tylko na życzenie, dla osób podróżujących razem), łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami. Maksymalnie 4 kursantów mieszka w tym samym domu. Rodzina zapewnia pranie oraz ręczniki.

Akademiki studenckie: zlokalizowane w niewielkiej odległości od szkoły (około 1 km). Pokoje 1-osobowe z łazienkami w mieszkaniach kilkuosobowych lub typu studio. Do wspólnego użytku w każdym mieszkaniu: salon z TV, pralka, wyposażona kuchnia, WiFi. Ręczniki są zapewnione.

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie, ok. 20 GBP/tydz.

Zakwaterowanie: niedziela – sobota

 

Wyżywienie

Rodzina: śniadania, obiadokolacje

Akademik: bez wyżywienia

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs, według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, bagaż (poza sezonem 250 PLN, 26.06-28.08.2021 350 PLN)
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • książka i materiały do nauki   30 GBP
 • depozyt (zwrotny do 14 dni po powrocie jeśli nie było żadnych zniszczeń):
  rodzina, pokój w akademiku   50 GBP
  studio   100 GBP

 Dodatkowe opcje:

 • dodatkowy nocleg 30 GBP
 • dieta specjalna u rodziny (wegetariańska bez dopłaty) 30 GBP/tydz.
 • późny przyjazd w godz. 23.00-07.00 50 GBP
 • szkolny transfer z lotniska:
  Liverpool: 45 GBP (w 1 stronę), 80 GBP (w 2 strony)
  Manchester: 85 GBP (w 1 stronę), 160 GBP (w 2 strony)Przelot/ przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji