EC UK

Londyn (Wielka Brytania)

KAA-63
5.9

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizująca kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Rekomendowana przez British Council oraz zrzeszona w EnglishUK. To duża organizacja, posiadająca ośrodki nauczania w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Afryce Południowej w Cape Town.

Wiek: od 16 lat, od 30 lat
(osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować pokój 1-osobowy u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko)

Terminy: w każdy poniedziałek
egzamin IELTS: terminy publikowane na stronie: www.ielts.org

Ważne: W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Opis miasta

Londyn – multikulturowe miasto, które zachwyca połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: ośrodek Euston House, położony w centrum Londynu, w 1 strefie komunikacyjnej miasta, w modnej dzielnicy King's Cross oraz w pobliżu stacji metra Euston. Do dyspozycji kursantów pozostają: przestronne sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, biblioteka, pokój do samodzielnej nauki oraz kawiarnia. Szkoła zapewnia osobne wejścia, recepcje i pokoje wypoczynkowe dla kursantów od 16 i od 30 roku życia. Na terenie całego ośrodka działa bezpłatne WiFi. W jednym terminie szkoła przyjmuje około 180 uczestników.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: dla obu grup wiekowych, 16+ i 30+, szkoła proponuje kursy standardowe, intensywne, a także English for Work, poszerzający nie tylko ogólną znajomość języka angielskiego, ale też umiejętność zastosowania go w środowisku pracy. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Po lekcjach szkoła EC proponuje ciekawy program zajęć rekreacyjnych; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki płatne są bezpośrednio w szkole.

Kurs standardowy: 20 lekcji tygodniowo
Kurs intensywny/English for Work: 30 lekcji tygodniowo, English for Work: 20 lekcji General English + 10 lekcji biznesowych tygodniowo
Kurs egzaminacyjny IELTS: 20 lekcji tygodniowo
Każda lekcja trwa 45 minut
Zajęcia w godzinach porannych lub popołudniowych
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: kursy 16+: 14, kursy 30+: 12

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach szkoła proponuje ciekawy program zajęć rekreacyjnych, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki płatne są bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje różne warianty zakwaterowania:

 • rodziny goszczące: starannie wyselekcjonowane, mieszkające około 20-60 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Pokoje 1-osobowe, łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami (rodzina standard) lub prywatna (rodzina comfort). Rodziny zapewniają WiFi i pranie. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.
 • Comfort Scape Wembley Studio Residence: nowoczesny akademik, położony w pobliżu słynnego stadionu Wembley, oddalony od szkoły około 40 minut jazdy komunikacją miejską. Pokoje 1-osobowe z łazienkami, w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i WiFi. W budynku dostępna jest także: wspólna kuchnia, płatna pralnia (ok. 5 GBP za pranie), pokój wypoczynkowy, siłownia, sala multimedialna, ochrona. Sprzątanie jest zapewnione, kursanci muszą mieć własne ręczniki.
 • Superior Drapery Plaza Residence: zlokalizowany 15 minut jazdy od szkoły. Rezydencja zajmuje nowoczesny budynek, znajduje się w 1 strefie, w tętniącym życiem East End. Oferuje w pełni wyposażone apartamenty typu studio z TV, aneksem kuchennym i prywatną łazienką, ochroną 24h, internetem i płatną pralnią ok 5 GBP/za pranie. Należy mieć własne ręczniki. Na miejscu jest siłowania, studio taneczne oraz study space z bezpłatnymi komputerami.

Zakwaterowanie niedziela – sobota

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie; koszt od 30 do 50 GBP/tydz., ceny różnią się w zależności od zakresu biletu.

Wyżywienie

Rodzina goszcząca:

 • śniadania, obiadokolacje

Akademik/Residence:

 • bez wyżywienia

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Standardowy/ Intensywny/ English for Work/ IELTS
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • EC Online
 • Welcome activity
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Zajęcia pozalekcyjne
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: poza sezonem 250 PLN, w sezonie (26.06 – 27.08.2022) 350 PLN

 

Dopłaty

Dodatkowe opcje:

 • materiały do nauki: 20 GBP
 • opieka szkolna dla osób poniżej 18 lat: 20 GBP/tydz.
 • taxi transfer szkolny z lotniska (w 1 stronę): Heathrow 145 GBP, Gatwick/ Luton/ Stansted 165 GBP
 • dieta specjalna u rodziny (z wyjątkiem wegetariańskiej):  45 GBP/tydz.
 • opłata za egzamin IELTS płatna w centrum egzaminacyjnym (rezerwacji egzaminu uczestnik dokonuje indywidualnie) około 175 GBP

Przelot / przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Ubezpieczenie - Rodzaj