EC USA

Nowy Jork (Stany Zjednoczone Ameryki USA)

KUA-04/N
5.8
Zniżka 94-115 USD/tydz. Standardowa

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizuje kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Akredytowana przez wiele organizacji międzynarodowych, np. British Council, EnglishUK, EnglishUS, ACCE. Posiada ośrodki nauczania w Europie, Ameryce, Australii, Nowej Zelandii i Afryce.

Promocja: Zniżka 94-115 USD/tydz.

Wiek:
od 16 lat, od 30 lat
Osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować pokój 1-osobowy u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko.

Terminy: w każdy poniedziałek

Komunikat dla osób podróżujących do USA

Według aktualnych wymogów, osoby przyjeżdżające do USA zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego do max 72 godzin przed podróżą. Zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepienia NIE zwalnia z obowiązku wykonania testu. ATAS we współpracy z laboratorium Synevo, oferuje możliwość wykupienia testu w dwujęzycznej wersji językowej (polski - angielski) w atrakcyjnej cenie – 290 zł. Wszelkie zapytania prosimy kierować do działu sprzedaży ATAS kursy@atas.pl.
W celu zapoznania się z regulaminem usługi wykupienia testu na Covid-19 za pośrednictwem ATAS, zapraszamy na naszego bloga >>> Testy na Covid-19 za pośrednictwem ATAS

Opis miasta

Nowy Jork: metropolia uważana za światowe centrum mody, rozrywki i kultury, a także centrum biznesowo-ekonomiczne. Corocznie przyciąga miliony turystów, którzy chcą poczuć niesamowitą atmosferę tego miasta.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: nowoczesny ośrodek nauczania zlokalizowany w samym centrum, tuż przy Times Square, Broadwayu, 5th Avenue. Szkoła znajduje się na 11 piętrze okazałego biurowca. Uczniowie mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone, klimatyzowane sale lekcyjne, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, kawiarnię oraz WiFi. W szkole znajdują się osobne recepcje oraz pokoje wypoczynkowe dla kursantów od 16 i od 30 roku życia. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 135 uczniów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: szkoła proponuje kursy standardowe i intensywne, pozwalające rozwinąć podstawowe kompetencje językowe, a także poprawić znajomość gramatyki, zakres słownictwa i wymowę. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Kurs standardowy:  20 lekcji w tygodniu
Kurs intensywny:  30 lekcji w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie
 • rodziny goszczące: starannie dobrane przez szkołę; wszystkie mieszkają w bezpiecznych rejonach miasta, w dzielnicach Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island (około 45-60 minut jazdy komunikacją miejską do szkoły) oraz Manhattan (około 25-45 minut jazdy do szkoły). Pokoje 1-osobowe, łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami. Ręczniki są zapewnione. W większości wypadków konieczne jest korzystanie z ogólnej pralni, często zlokalizowanej w tym samym budynku
 • Standard Studio 94 Residence (min 4 tyg. pobytu): akademik położony w pięknej dzielnicy Upper West Side na Manhattanie, tylko dwie stacje jazdy metra od szkoły, dojazd zajmuje około 20 minut. Rezydencja znajduje się w bloku mieszkalnym w pobliżu Riverside Park, w odległości krótkiego spaceru od Central Parku, Lincoln Center. Wszystkie pokoje są wyposażone w mini lodówkę, WiFi, telewizor z płaskim ekranem i telewizją kablową oraz łazienką. W sypialniach znajdują się podwójne łóżka,  za niewielką dopłatą można udostępniać je parom, które podróżują razem. Wszystkie pokoje wyposażone są w pościel, kursanci muszą mieć własne ręczniki.

         Pokój 1 os. z łazienką

Zakwaterowanie: sobota - sobota

Przejazdy po mieście kursanci opłacają we własnym zakresie, koszt biletu na metro to ok. 32 USD/tydz.

Wyżywienie
 • Rodzina Standard: śniadanie, obiadokolacja
 • Rodzina Manhattan: śniadanie
 • Akademik: bez wyżywienia

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs, według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • Dostęp do platformy internetowej EC Online
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy:

poza sezonem  250 PLN

sezon (26.06 – 28.08.2021)  350 PLN

Dodatkowe opcje:

 • dieta specjalna (z wyjątkiem wegetariańskiej)  45 USD/tydz.
 • transfer z lotnisk JFK, La Guardia, Newark (w 1 stronę):  180 USD
 • lekcje tańca (5 lekcji)  125 USD
 • dokumenty wizowe I-20 (Intensywny)  80 USD
 • test PCR, który można wykonać za pośrednictwem ATAS w cenie 290 PLN (test można wykonać również we własnym zakresie)
 • Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.
 • Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji