Kaplan International Colleges

Edynburg (Wielka Brytania)

KAA-59
5.8

Charakter szkoły

Kaplan International English: jedna z największych szkół językowych na świecie, posiada centra nauczania w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie oraz Nowej Zelandii. Jest członkiem EnglishUK, a ośrodek nauczania w Edynburgu akredytowany jest przez British Council.

Wiek:
rodzina od 16 lat
akademik od 18 lat

Terminy:
Standardowy, intensywny, biznesowy: w każdy poniedziałek
Edinburgh Festival Course: 09.08, 16.08, 23.08.2021 - kursy tylko 2-tyg.

Opis miasta

Edynburg to idealna propozycja dla wszystkich kochających miejsca z historią w tle, a przy tym pełnych uroku. Stolica Szkocji to jedno z bardziej niezwykłych miast Europy, zbudowane na skałach tuż obok wygasłego wulkanu, nie bez powodu nazywane Atenami Północy.  Cały zespół urbanistyczny Edynburga został wpisany w 1995 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Najchętniej odwiedzane przez turystów miejsca wyznacza tzw. Królewska Mila, czyli główna ulica Starego Miasta. Szlak ten obejmuje liczne muzea i zabytkowe domy, a także łączy dwie najważniejsze w Szkocji budowle: Pałac Holyrood, czyli rezydencję królewską, odwiedzaną chętnie przez Królową Elżbietę oraz Zamek Edynburski, zbudowany na szczycie wygasłego wulkanu. Edinburgh Castle stanowi jedną z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii. Jest jedną z niewielu twierdz, które posiadają własny garnizon wojskowy. W pobliżu zamkowej bramy znajduje się secesyjna Fontanna Czarownic. Stoi ona w miejscu, gdzie przez wieki palono na stosie kobiety oskarżone o uprawianie czarów. W Edynburgu nie można też zapomnieć o innym zabytku znajdującym się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO,  czerwonym moście Forth Bridge. Most ten uważany jest za jedno z największych osiągnięć światowej architektury, a jego budowa zakończyła się ponad sto lat temu, 4 marca 1890 roku.  Dzisiejszy Edynburg to  nowoczesne miasto uniwersyteckie, kulturalna mekka za sprawą organizowanych każdego roku w sierpniu  festiwali o międzynarodowej renomie, a także zadbane miasto chętnie odwiedzane przez turystów. 

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: szkoła usytuowana jest w samym centrum miasta, w pobliżu Princes Street, głównej ulicy handlowo- turystycznej oraz Edinburgh Castle. Zajmuje okazały budynek w stylu gregoriańskim, z ogrodem, w którym kursanci mogą spędzać czas pomiędzy zajęciami. Do dyspozycji uczniów pozostaje 17 przestronnych sal lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne, laboratorium językowe, biblioteka, kafeteria, pokój wypoczynkowy, strefa WiFi. W jednym terminie szkoła przyjmuje około 210 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: standardowy, intensywny lub biznesowy, łączący ogólną naukę języka z zastosowaniem go w środowisku pracy. Szkoła Kaplan oferuje także bardzo ciekawy Edinburgh Festival Course, przygotowany specjalnie dla miłośników znanego na świecie festiwalu teatralnego, odbywającego się każdego roku w sierpniu w szkockiej stolicy. Podczas zajęć kursanci uczą się nowego słownictwa związanego ze sztuką i teatrem oraz piszą recenzje festiwalowych występów, mają także pierwszeństwo w zakupie biletów na poszczególne imprezy festiwalowe, płatne bezpośrednio w szkole. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Dla chętnych organizowany jest program zajęć pozalekcyjnych, dodatkowo płatnych w szkole, np. zwiedzanie Edynburga, wycieczki do Scottish Highlands.

Kurs standardowy: 20 lekcji General English w tygodniu
Kurs intensywny: 20 lekcji General English + 8 lekcji tematycznych + 7 lekcji nauki własnej z materiałami K+
Kurs biznesowy: 20 lekcji General English + 8 lekcji z zakresu biznesu + 7 lekcji nauki własnej z materiałami K+
Edinburgh Festival Course: 20 lekcji General English + 8 lekcji z tematyki Edinburgh Festival + 7 lekcji nauki własnej z materiałami K+
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Dla chętnych organizowany jest program zajęć pozalekcyjnych, dodatkowo płatnych w szkole, np. zwiedzanie Edynburga, wycieczki do Scottish Highlands.

Zakwaterowanie
 • rodziny goszczące: starannie wyselekcjonowane, mieszkające do 60 minut jazdy komunikacją miejską do szkoły. Pokoje 1-osobowe, łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami lub prywatna. Rodziny zapewniają ręczniki i pranie.
 • Arran House residence: nowoczesny akademik, zlokalizowany około 20 minut spacerem do szkoły i największych atrakcji miasta. Pokoje 1-osobowe z łazienkami, pogrupowane w 5-7-osobowe apartamenty, każdy z dostępem do wyposażonej kuchni, salonu i WiFi. Ręczniki, pranie oraz sprzątanie są zapewnione.

Koszt przejazdów po mieście we własnym zakresie, około 19 GBP/tydz.

Wyżywienie

Rodzina: śniadania, obiadokolacje

Akademik: bez wyżywienia

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs zgodnie z wybraną opcją
 • Test kwalifikacyjny
 • Materiały do nauki i dostęp do K+ on-line learning w czasie trwania kursu
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z wybraną opcją
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, bagaż (poza sezonem  250 PLN, 27.06-29.08.2020  350 PLN)

Dopłaty
 • Rodzina blisko szkoły (do 35 minut) -   50 GBP/tydz.
 • Dieta specjalna u rodziny - 30 GBP/tydz.
 • Taxi transfer z lotniska w Edynburgu, w 1 stronę - 75 GBP

Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji