EC UK

Brighton (Wielka Brytania)

KAA-71/BG/19
5.8

Charakter szkoły

EC – renomowana szkoła, która od wielu lat specjalizuje się w organizacji kursów językowych dla obcokrajowców. Nowoczesne ośrodki nauczania szkoły EC zlokalizowane są w Wielkiej Brytanii, RPA, USA, Kanadzie oraz na Malcie. Posiada rekomendację British Council oraz zrzeszona jest w EnglishUK. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską, w międzynarodowych klasach, na wszystkich poziomach zaawansowania.

Wiek:
rodzina od 16 lat*
akademik od 18 lat
(*osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować 1-osobowy pokój u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko)
Terminy:
Kurs Standardowy, Intensywny, IELTS:  w każdy poniedziałek
Kurs FCE i CAE 4 tyg:  29.07-23.08.2019
(Egzaminy: FCE 22.08, CAE 23.08.2019, natomiast terminy egzaminów IELTS publikowane są na stronie: www.ielts.org)

Opis miasta

Brighton położony nad kanałem La Manche jest najchętniej odwiedzanym kurortem nadmorskim w całej Wielkiej Brytanii.  Z tego też powodu często nazywany jest London by the Sea. Zaletą tego miejsta jest bliska odległość od Londynu. Brighton poszczycić się może licznymi galeriami, parkami i muzeami. Jednak jego dumą jest egzotyczna rezydencja Royal Pavilion z XVIII– XIX, przebudowana w stylu hindi, z wielkimi kopułami w kształcie cebuli, ogromnymi smokami na suficie i żyrandolami w kształcie drzew, obecnie pełniąca rolę muzeum. Inną ciekawą atrakcją jest molo Palace Pier o łącznej długości 524 m, wybudowane w 1899 roku, u schyłku panowania królowej Wiktorii, przykuwające uwagę ażurową dekoracją wzniesionych na nim budynków. Ciekawym obiektem jest także Sea Life Centre, oceanarium wybudowane tuż nad morzem, niedaleko mola, z najdłuższym w Europie podwodnym tunelem gdzie z bliska zobaczyć można rekiny oraz inne zwierzęta morskie. W sezonie letnim okoliczne plaże oraz parki  stanową scenę dla różnego rodzaju festiwali oraz imprez muzycznych (m in. słynny Brighton Festival). Pod względem bogactwa wydarzeń kulturalnych Brighton ustępuje jedynie pobliskiemu Londynowi.

 

Lokalizacja szkoły

Nowocześnie wyposażony budynek szkoły EC położony jest w uroczej, nadmorskiej lokalizacji, zaledwie kilka minut spacerem od słynnego molo, Royal Pavilion oraz The Lanes. Na terenie szkoły znajduje się: 31 przestronnych, klimatyzowanych klas z tablicami interaktywnymi, laboratorium językowe, 2 pokoje komputerowe z 30 stanowiskami i bezpłatną strefą WiFi, 4 pokoje rekreacyjne, po 1 na każdym piętrze, biblioteka. W jednym terminie na terenie szkoły mogą przebywać maksymalnie 386 osoby.

Rodzaje kursów

Kurs standardowy: 20 lekcji tygodniowo
Kurs intensywny/ English for Work: 30 lekcji tygodniowo (English for Work zawiera 20 lekcji General English + 10 lekcji biznesowych tygodniowo)
Egzaminacyjny IELTS/FCE/CAE: 30 lekcji tygodniowo
Każda lekcja trwa 45 minut
Zajęcia w godzinach rannych lub popołudniowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15
Nauka w grupach międzynarodowych

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje różne warianty zakwaterowania:

 • Rodziny goszczące – pokoje 1-osobowe, z łazienką do wspólnego użytku z mieszkańcami domu. Rodziny zlokalizowane są w różnych rejonach miasta, czas dojazdu do szkoły to około 30-45 minut komunikacją miejską. Mieszkanie u rodziny goszczącej pozwala na poznanie brytyjskiej kultury oraz umożliwia codzienne praktykowanie angielskiego w różnych sytuacjach.

         Pokoje 1-osobowe

 • Standard Brighton Seafront Shared Apartment oraz Superior Residence Mitre Houseakademiki znajdują się w samym centrum Brighton, w odległości krótkiego spaceru od plaży, oraz umożliwiają łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji Brighton. Seafront położony jest 5 minut, a Mitre House 15 minut spacerem od szkoły. Akademiki oferują pokoje 1-osobowe z łazienkami. WiFi jest dostępne w obu budynkach. Uczestnicy mają do wykorzystania wspólną przestrzeń: salon z TV i wyposażoną kuchnię. Kawiarnia w budynku Mitre House serwuje gorące/zimne przekąski i napoje od 08:00 do 20:00. Pościel i ręczniki są zapewnione. Pralnia z pralkami i suszarkami na monety jest dostępna na parterze, koszt to ok. 3 GBP za pranie.

          Pokoje 1-osobowe, z łazienką

 • Standard Summer Residence – dostępny w terminie 29.06-24.08. Akademik położony jest około 12 minut spacerem od szkoły oraz 10 minut spacerem od morza. Oferuje zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych z łazienkami, pogrupowanych w pięcioosobowe apartamenty, ze wspólną przestrzenią: salonem oraz wyposażoną kuchnią. Wszystkie pokoje są wykończone w wysokim standardzie. Na terenie akademika jest dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi.

         Pokoje 1-osobowe, z łazienką

 

Wyżywienie

Rodzina: śniadanie, obiadokolacja

Akademiki: bez wyżywiania

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs weług wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • EC Online, Welcome activity
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybrane opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (poza sezonem - 250 PLN; w terminie 22.06-31.08.2019 - 350 PLN)
Dopłaty

Depozyt płatny w dniu przyjazdu do akademika 150 GBP

Dodatkowe opcje:

 • Dieta specjalna 45 GBP/tydz.
 • Transfer szkolny z lotniska (w 1 stronę):  Heathrow 145 GBP,  Gatwick 95 GBP,  Luton/Stansted 230 GBP
 • Opłata za egzamin FCE/CAE/IELTS płatna w centrum egzaminacyjnym (rezerwacji egzaminu uczestnik dokonuje indywidualnie) FCE, CAE ok. 160 GBP, IELTS ok. 170 GBP

Transport grupowy ATAS (sezonowy):

 • pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)
 • pakiet autokarowy (400 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.