Language Specialists International

Portsmouth (Wielka Brytania)

KAA-70
5.8

Charakter szkoły

Language Specialists International: renomowana szkoła powstała w 1985 roku; jedna z najlepszych szkół językowych w Wielkiej Brytanii, posiada akredytację British Council oraz zrzeszona jest w EnglishUK. Od 2019 roku należy do sieci szkół International House.

Wiek:
Kurs intensywny: od 18 lat
Kurs Biznes: od 25 lat
Kurs dla osób od 30 lat

Terminy: w każdy poniedziałek

Opis miasta

Portsmouth - urocze nadmorskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Hampshire, położone w odległości około 100 km na południowy zachód od Londynu. Portsmouth, niegdyś ważny port marynarki wojennej, jest wielką atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii. Jednym z najciekawszych miejsc jest stara stocznia (Portsmouth Historic Dockyard), w której można obejrzeć kadłub „Mary Rose” – słynnego flagowego okrętu Henryka VIII, oraz liniowca „Victory” – na którego pokładzie zginął admirał Horatio Nelson. Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Charles Dickens Museum – dom, w którym w 1812 r. urodził się pisarz Charles Dickens. W mieście znajduje się również Spinnaker Tower, która jest dumą architektoniczną miasta i odwiedza ją wielu turystów.

 

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: zlokalizowane w centrum miasta, w dzielnicy uniwersyteckiej, około 15 minut spacerem do morza. Posiada własny, doskonale wyposażony ośrodek nauczania, na terenie którego znajduje się: 55 sal lekcyjnych w większości z tablicami interaktywnymi, 2 pokoje wypoczynkowe, pokój rekreacyjny ze stołem do tenisa stołowego, stołem bilardowym i pianinem, laboratorium naukowe z komputerami, drukarkami oraz materiałami audiowizualnymi. W całym budynku działa WiFi. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 350 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: intensywny program, w szybki sposób poprawiający ogólną znajomość języka angielskiego; biznesowy, który uczy, jak wykorzystywać język angielski w środowisku pracy; kurs dla osób powyżej 30 roku życia, umożliwiający naukę w gronie osób w podobnym wieku. Zajęcia lekcyjne prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Szkoła organizuje również inne kursy, m.in. dla nauczycieli, egzaminacyjne IELTS, FCE, CAE czy dla pasjonatów gry w golfa.

Kurs intensywny: 22,5 godziny General English w tygodniu
Kurs dla osób od 30 lat: 15 godzin General English w tygodniu
Kurs Biznes: 25 godzin w tygodniu (12,5 h General English + 12,5 h Business English w tygodniu)
Każda lekcja trwa 60 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: kurs intensywny: 12; kurs dla osób od 30 lat: 8; kurs Biznes: lekcje General English: 12, lekcje Biznes: 4

 

Zajęcia dodatkowe

Dla chętnych organizowany jest bogaty program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek np. Londyn, Stonehenge, Bath, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie
 • Szkoła proponuje zakwaterowanie u starannie dobranych rodzin goszczących oddalonych od szkoły o około 15-45 minut spacerem. Pokoje 1-osobowe, łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami. Kursanci powyżej 30 roku życia mogą zdecydować się na mieszkanie u rodziny executive – wykształconych, szczególnie gościnnych i nastawionych na komunikację z kursantem osób - w pokoju o podwyższonym standardzie wyposażenia. Wszystkie rodziny zapewniają ręczniki i pranie raz w tygodniu.

         Rodzina Standard: pokój 1-osobowy

         Rodzina Executive: pokój 1-osobowy

 • Szkoła proponuje również zakwaterowanie w student house self catering - dwa domy studenckie, położone zaledwie 3 minuty spacerem od szkoły. Oferują pokoje 1-osobowe z łazienkami. Do wspólnego użytku pozostają: w pełni wyposażona kuchnia, salon z TV, płatna pralnia, WiFi. W Student House mieszka gospodarz domu, sprawujący nadzór nad zakwaterowaniem. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

         Pokój 1 osobowy, Full en Suite (prysznic+łazienka)

 • Dodatkowo szkoła oferuje możliwość zakwaterowania w hotelu G! Boutique Hotel  zlokalizowanym kilka minut spacerem od plaży i ponad 30 minut pieszo od szkoły. Stylowy hotel należący do jednego z założycieli szkoły LSI Portsmouth.

         Pokój 1 osobowy z łazienką

Przejazdy po mieście kursanci opłacają we własnym zakresie, ok. 17 GBP/tydzień.

 

Wyżywienie

Rodzina Standard, Executive: śniadania i obiadokolacje, w weekend dodatkowo lunch

Student House, Self Catering: bez wyżywienia

Hotel: śniadania

 

Przedpłąta:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs intensywny lub Kurs dla osób od 30 lat lub Kurs Biznes
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (1350 PLN) lub Transport własny, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (NNW, KL, bagaż, Koszty Rezygnacji, Choroby Przewlekłe)

Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • dieta u rodziny (z wyjątkiem wegetariańskiej)   20 GBP/tydz.

Dodatkowe opcje:

 •  szkolny transfer z lotniska (w 1 stronę): Heathrow/Gatwick 135 GBP,   Luton 160 GBP,   Stansted 180 GBP

Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (sezonowy): Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Skonfigruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
od 805 GBP

od 4155

1 GBP = 5.2526 PLN kurs z 2021-01-12 01:01:01