Kings UK

Londyn (Wielka Brytania)

KAA-50/L
5.7

Charakter szkoły

Kings Education: międzynarodowa szkoła językowa założona w 1957 roku, ma akredytację British Council oraz zrzeszona jest w English UK. Posiada renomowane centra nauczania zlokalizowane w Wielkiej Brytanii: Bournemouth, Brighton, Londyn, Oxford, a także w USA: Boston, Los Angeles, Nowy Jork.

Wiek:
rodzina od 16 lat
apartament od 18 lat
Terminy:
Kurs standardowy, intensywny: w każdy poniedziałek
Kurs FCE 4 tyg.: 05.07, 01.08; CAE 4 tyg.: 05.07, 02.08.21

Egzaminy FCE: 29.07, 26.08; CAE: 30.07, 27.08.21
Kurs IELTS: w każdy poniedziałek (terminy egzaminów IELTS publikowane są na stronie: www.ielts.org)

Opis miasta

Londyn to miasto będące stolicą Anglii, położone nad rzeką Tamizą. To też największe europejskie miasto, olbrzymia metropolia, w której żyją i mieszają się miliony ludzi ze wszystkich możliwych narodowości i kultur.  Cechy charakterystyczne Londynu to  wszechobecne dwupiętrowe, czerwone autobusy, czerwone budki telefoniczne oraz ozdobne drzwi we wszystkich kolorach tęczy. Współczesny Londyn to największe centrum finansowe świata, a także ogromny ośrodek medialny i show-businessu. Miasto przyciąga rocznie miliony turystów. Będąc w Londynie,  nie można pominąć słynnych zabytków takich jak: Pałac Buckingham, wieża z zegarem Big Ben, twierdza Tower of London, słynny zwodzony most Tower Bridge, Lodon Eye, Westminster, Westminster Abbey i wiele innych pięknych miejsc włącznie z cudownymi muzeami, ogrodami i słynnymi parkami jak Hyde Park.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: szkoła położona jest w zielonej, willowej dzielnicy Beckenham (4 strefa komunikacyjna miasta), w południowo-wschodniej części miasta. Czas podróży pociągiem do centrum miasta zajmuje 20 minut.
Szkoła, niedawno zmodernizowana, łączy 2 stylowe budynki z nowocześnie wyposażonym wnętrzem. Do dyspozycji kursantów: sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, pracownia komputerowa, pracownia artystyczna, laboratorium naukowe, sala do gry w tenis stołowy, restauracja połączona z ogródkiem szkolnym, WiFi. W jednym terminie szkoła przyjmuje około 350 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: program nauczania na kursie standardowym i intensywnym oparty jest na czterech podstawowych umiejętnościach języka angielskiego: słuchaniu, mówieniu, czytaniu, pisaniu. Co tydzień lekcje koncentrują się na innym temacie. Lekcje prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną kadrę lektorską.
Program kursów egzaminacyjnych IELTS, FCE, CAE obejmuje specjalistyczną tematykę i stosownie dobrany zakres materiałów. Dzięki lekcjom skoncentrowanym na egzaminie rozwiniesz podstawową biegłość i uzyskasz eksperckie przygotowanie do egzaminu.

Kurs standardowy: 20 lekcji w tygodniu
Kurs intensywny: 28 lekcji w tygodniu
Kurs IELTS: 28 lekcji w tygodniu (20 lekcji General English plus 8 lekcji z zakresu egzaminu IELTS)
Kurs FCE, CAE: 28 lekcji z zakresu tematyki egzaminacyjnej (FCE lub CAE) w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 14

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach i w weekendy szkoła organizuje dla chętnych bogaty program zajęć dodatkowych oraz wycieczki, płatne bezpośrednio w szkole np. Oxford, Cambridge, Brighton, Stonehenge.

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje rożne formy zakwaterowania:

 • starannie wyselekcjonowane rodziny goszczące; łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami lub prywatna (tylko z pokojem 1-osobowym). Podróż do szkoły zajmuje do 30 minut pieszo lub komunikacją miejską. Rodziny zapewniają pranie raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

Pokoje 1 osobowe z łazienką lub bez; w sezonie również pokój 2 osobowy

 • Kings Apartments - apartament, zlokalizowany około 15 minut spacerem od szkoły. Składa się z koedukacyjnych mieszkań, współdzielonych z innymi uczniami szkoły Kings, (około 5 osób w 1 apartamencie). Pokoje 1,2-osobowe, łazienki wspólne (1 łazienka na max. 5 osób) lub prywatne. W każdym z mieszkań do wspólnego użytku: salon z TV, w pełni wyposażony aneks kuchenny, pralka, WiFi. Wspólna część sprzątana jest raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

Pokoje 1,2 osobowe z łazienką lub bez łazienki

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie; koszt od 30 do 50 GBP/tydz., ceny różnią się w zależności od zakresu biletu.

 

Wyżywienie

Rodzina: śniadanie, obiadokolacja

Kings Apartments: bez wyżywienia

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs standardowy: 20 lekcji w tygodniu
  Kurs intensywny: 28 lekcji w tygodniu
  Kurs IELTS: 28 lekcji w tygodniu (20 lekcji General English plus 8 lekcji z zakresu egzaminu IELTS)
  Kurs FCE, CAE: 28 lekcji z zakresu tematyki egzaminacyjnej (FCE lub CAE) w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, Bagaż (sezon 26.06-28.08 - 350 PLN; poza sezonem - 250 PLN)
 • Nadzór rezydenta ATAS: 27.06-21.08.2021
Dopłaty

Dodatkowe opcje:

 •  opłata za egzamin FCE/CAE/IELTS płatna w centrum egzaminacyjnym (rezerwacji egzaminu uczestnik dokonuje indywidualnie):FCE, CAE około 170 GBP, IELTS około 165-175 GBP
 • taxi transfer z lotniska (w 1 stronę): Heathrow 138 GBP, Gatwick 134 GBP, Stansted 170 GBP, Luton 190 GBP
 • dieta specjalna u rodziny (z wyłączeniem wegetariańskiej)   30 GBP/tydz.

Przelot/ przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

 

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji