Emerald Cultural Institute

Dublin (Irlandia)

KIA-08/17+
5.8

Charakter szkoły

Emerald Cultural Institute: renomowana szkoła z ponad 30-letnim doświadczeniem w zapewnianiu nauki języka i rozwoju zawodowego dla młodzieży i dorosłych. Rekomendowana przez znaczące organizacje, jak Quality English, Quality and Qualifications Ireland for English Language Teaching, EAQUALS, IALC, ALT.

Wiek:
Intensive, Intensive Plus: od 17 lat
Biznesowy: od 21 lat (w porannych zajęciach ogólnych uczestniczą kursanci od 17 roku życia)

Terminy: w każdy poniedziałek

Opis miasta

Dublin - stolica i największe miasto Irlandii. Położone w prowincji Leinster, na wschodnim wybrzeżu Irlandii, nad Morzem Irlandzkim, u ujścia rzeki Liffey do Zatoki Dublińskiej. Ucz się angielskiego w mieście Joyce'a, Becketta i Wilde i poznawaj nowych przyjaciół z innych krajów. Dublin jest zdaniem większości odwiedzających bardzo przyjaznym i tętniącym życiem miejscem. Będziesz miał też szansę odwiedzić inne fantastyczne miasta, jak Galway lub Belfast, położonych zaledwie dwie godziny jazdy od Dublina.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: szkoła Emerald w Dublinie dysponuje dwoma ośrodkami nauczania:
Palmerston Park – główna siedziba szkoły, znajduje się w pięknej, willowej dzielnicy, 6 minut tramwajem od centrum miasta. Posiada 22 nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, laboratorium językowe, centrum multimedialne, bibliotekę z czytelnią, WiFi na terenie całego kampusu, restaurację i kawiarnię, a także piękny ogród.
Merrion Square – nowy ośrodek nauczania otwarty pod koniec 2018 roku, znajduje się w centrum miasta w pięknej kamienicy o architekturze georgiańskiej. Posiada udogodnienia na najwyższym poziomie: 18 przestronnych, nowoczesnych sal lekcyjnych, dostęp do WiFi na terenie całej szkoły, interaktywne technologie, bibliotekę i przestrzeń do nauki oraz strefę do wypoczynku i relaksu.
W jednym terminie szkoła może przyjąć około 220 kursantów w Palmerston Park i około 200 w Merrion Square.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: kursy Intensive oraz Intensive Plus, skoncentrowane na szybkim rozwoju podstawowych kompetencji językowych: słuchania, mówienia, czytania i pisania, a w wersji „Plus” na dodatkowym ćwiczeniu umiejętności konwersacji; kurs Biznesowy, łączący ogólną naukę języka angielskiego z rozwijaniem umiejętności zastosowania go w środowisku pracy, m.in. podczas negocjacji, spotkań biznesowych, prezentacji. Kursy prowadzone są na poziomach: Intensive A1-C2, Intensive Plus A2-B2, Biznesowy od B2. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę lektorską.

Kurs Intensive: 20 godzin w tygodniu
Kurs Intensive Plus: 26 godzin w tygodniu
Kurs Biznesowy: 26 godzin w tygodniu (20 porannych lekcji z kursu Intensive + 6 popołudniowych lekcji z tematyki biznesowej)
Każda lekcja trwa 60 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba uczniów w klasie: 14 (popołudniowe lekcje z konwersacji na kursie Intensive Plus: 8; popołudniowe lekcje na kursie biznesowym: 6)

Zajęcia dodatkowe

Dla chętnych organizowany jest program zajęć pozalekcyjnych i kulturalnych, a także wycieczki, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje rożne warianty zakwaterowania:

 • rodziny goszczące: przyjazne, starannie dobrane przez szkołę; część z nich mieszka w pieszej odległości od ośrodków szkolnych, od innych trzeba dojeżdżać do szkoły około 30-40 minut. Pokoje 1-osobowe, łazienka dzielona jest z pozostałymi mieszkańcami lub prywatna (za dopłatą). Rodziny zapewniają sprzątanie raz w tygodniu i pranie. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

         Pokój 1 lub 1 osobowy z łazienką

 • St. Raphaela's residence: akademik położony w południowym Dublinie, na linii tramwajowej LUAS; zaledwie 15 minut jazdy tramwajem do głównego budynku szkoły Emerald. Oferuje pokoje 1, 2-osobowe. Do wspólnego użytku mieszkańców pozostają: łazienki (1 łazienka na 4 osoby), duża i w pełni wyposażona kuchnia, dwa pokoje wypoczynkowe, płatna pralnia (ok. 1 EUR za godzinę, trzeba mieć własny proszek), TV, WiFi w całym budynku. Ręczniki są zapewnione. Pokoje sprzątane są dwa razy w tygodniu, pomieszczenia wspólne – codziennie.

         Pokój 1,2 osobowy

Koszt przejazdów po mieście pokrywa uczestnik, ok. 40 EUR/tydzień.

Zakwaterowanie: niedziela – niedziela

 

Wyżywienie

Rodzina:  śniadania, obiadokolacje (dodatkowo lunch w weekend)

Akademik:  bez wyżywienia

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Intensive, Intensive Plus lub Biznesowy
 • Test kwalifikacyjny
 • Pakiet powitalny z przewodnikiem i mapą
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy 250 PLN (sezon: 27.06-29.08.2020  350 PLN)
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • podręcznik   40 EUR
 • depozyt płatny pierwszego dnia w akademiku   50 EUR

Dodatkowe opcje:

 • szkolny transfer z lotniska Dublin (w 1 stronę)   80 EUR
 • specjalna dieta np. bezglutenowa, wegańska, celiakia   20 EUR/tydz.
 • ciepły lunch w szkole pn.-pt. (zakwaterowanie u rodziny)   50 EUR/tydz.
 • dodatkowy nocleg u rodziny   30 EUR/noc

Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfigruj swój kurs językowy