CDC Carl Duisberg Centren gemeinnutzige GmbH

Radolfzell (Niemcy)

KNN-06/R/20
5.0
Niemiecki w Ferie Zimowe! Narty w Alpach Zimowy

Charakter szkoły

Szkoła Carl Duisberg Centren została założona w 1962 roku, posiada ogromne doświadczenie w organizowaniu kursów językowych dla
obcokrajowców. Posiada kilka ośrodków nauczania w następujących miejscowościach: Monachium, Kolonii, Berlinie oraz w przepięknej miejscowości Radolfzell położonej nad Jeziorem Bodeńskim niedaleko szwajcarskich Alp.

Wiek:
15 - 17 lat
Terminy:
w każdy poniedziałek od 07.01* - 28.02.2020 (kursy dla osób zupełnie początkujących odbywają się tylko w następującym terminie: 07.01.2020)

*kurs w 1-szym tygodniu rozpoczyna się od wtorku 07.01, z uwagi na święto narodowe w poniedziałek

Opis miasta

Radolfzell jest idealnym miejscem do nauki języków i uprawiania sportów zimowych. Spokojne miasteczko, którego populacja wynosi ok. 30.000 mieszkańców. Baza wypadowa do Austrii, Szwajcarii i Black Forest. Miasto otoczone jeziorami i piękną naturą.

Lokalizacja szkoły

Ośrodek nauczania znajduje się w zabytkowej i dobrze utrzymanej willi z wewnętrznym dziedzińcem z 1903 roku. Budynek zlokalizowany jest na obrzeżach Starego Miasta, w pobliżu Parku Stadtgarden. Szkoła posiada 8 sal lekcyjnych wyposażonych we wszystkie nowoczesne media wspomagające naukę, cyfrowe laboratorium językowe czynne całą dobę, kafeterię oraz pokój rekreacyjny. Kursanci mają dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi.

Rodzaje kursów

Kurs przeznaczony dla nastolatków, łączy intensywną naukę w klasach z popołudniowymi warsztatami językowymi w każdy czwartek, 2 popołudniowe sesje z wybranej tematyki, np. Diphtong „ei” (nieakcentowane „e”), Zeitformen (czasy w gramatyce), Deutschland nach dem Krieg: die DDR (Niemcy po wojnie: NRD).

Dodatkowo samodzielne lekcje w laboratorium językowym pod nadzorem nauczyciela, w każdą środę w godz. 13:30 – 17:00.

Zajęcia dodatkowe

Szkoła oferuje zajęcia sportowo-rekreacyjne i kulturowe 2-3 razy w tygodniu np. jazda na łyżwach, jazda na sankach, tenis stołowy, kino, muzeum, kręgle, siatkówka halowa oraz sobotnia wycieczka całodniowa np. Konstancja, Freiburg, the Black Forest, Stuttgart, Strasburg (Francja), Zurych (Szwajcaria).

Za dopłatą 160 EUR kursanci mogą skorzystać z całodniowego wyjazdu na narty w Alpy austriackie lub szwajcarskie, w zależności od warunków pogodowych. Propozycja tylko dla zaawansowanych narciarzy.

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje następujące warianty zakwaterowania:

 • Rodziny goszczące, polecane przez szkołę dla osób poniżej 16 roku życia, zlokalizowane maksymalnie 20 minut drogi do szkoły.
 • Akademik Carl Duisberg – położony w spokojnej i komfortowej okolicy, oferuje pokoje 1 i 2-osobowe, pogrupowane w 4 i 6-osobowe apartamenty z łazienką. W sezonie zimowym 1 łazienka przypada na 3 uczestników. Dojazd do szkoły zajmuje 10 minut autobusem (przystanek znajduje się pod samą szkołą) albo 20 minut pieszo. Zakwaterowanie z obcokrajowcem i rówieśnikiem. Dziewczęta i chłopcy kwaterowani są w oddzielnych skrzydłach. Do dyspozycji uczestników pozostaje wspólna kuchnia. Kursanci mają dostęp do pralki i suszarki. Pościel i naczynia są zapewnione. Uczniowie proszeni są o zabranie własnych ręczników.

Bilet na komunikację miejską wliczony w cenę kursu.

Zakwaterowanie niedziela – sobota

 

Wyżywienie

Rodzina goszcząca: śniadanie, lunch, obiadokolacja (w weekendy śniadanie i obiadokolacja)
Akademik: śniadanie, lunch, obiadokolacja (w weekendy śniadanie i obiadokolacja)

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Nauka na kursie intensywnym: 24 lekcje w tygodniu i 2 popołudniowe sesje warsztatów językowych w każdy czwartek
 • Samodzielne lekcje w laboratorium językowym pod nadzorem nauczyciela w każdą środę w godz. 13:30 – 17:00
 • Każda lekcja po 45 minut
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Grupy maksymalnie 15 osobowe
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Zakwaterowanie i wyżywienie wg wybranej opcji
 • Bilet na komunikację miejską
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy
Dopłaty

Depozyt (zwrotny) płatny pierwszego dnia wakademiku 50 EUR

Dodatkowe opcje:

 • transfer z lotniska w 1 stronę: Zurych/Szwajcaria 160 EUR, Friedrichshafen 120 EUR, Stuttgart 300 EUR, Radolfzell Eigeltingen stacja kolejowa 40 EUR
 • akademik, pokój 1-osobowy 20 EUR/tydz.
 • 1 dniowy wyjazd na narty w weekend (w cenie: przejazdy, ski pas, sprzęt: narty, buty, kask) 160 EUR

Biuro ATAS udziela pomocy w zakupie biletów lotniczych. Alternatywą jest orgaznizacja transportu we własnym zakreasie.

Skonfigruj swój kurs językowy