CES Centre of English Studies

Oxford (Wielka Brytania)

KAA-31/X/A
5.8
Comfort

Charakter szkoły

CES Centre of English Studies: szkoła o międzynarodowej renomie, działająca od ponad 30 lat. Specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdego roku przyjmuje studentów z ponad 60 krajów całego świata. Posiada akredytację British Council i jest zrzeszona w EnglishUK.

Wiek: 12-17 lat

Długość pobytu: 2 tygodnie

Termin:

27.06-10.07.2021

11.07-24.07.2021

25.07-07.08.2021

Opis miasta

Oxford: jedno z najstarszych i najsłynniejszych miast uniwersyteckich świata, położone w południowej części Wielkiej Brytanii oferuje wspaniałą, zabytkową architekturę i uniwersytecki klimat, nazywane „miastem malowniczych wież”.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: ośrodek Ruskin College znajduje się w uroczej dzielnicy Headington, 10 minut jazdy od centrum miasta. Zajmuje rozległe tereny zielone, to tradycyjny angielski obiekt. Oferuje: 15 nowoczesnych sal lekcyjnych z tablicami interaktywnymi, bibliotekę, pokój rekreacyjny, centrum komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu oraz WiFi w całym budynku. Na terenie szkoły znajduje się przestronna kafeteria serwująca ciepłe posiłki. W jednym terminie szkoła przyjmuje do 100 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: łączy naukę w klasach z ciekawym programem zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. Program lekcyjny obejmuje pracę w grupach, projekty, gry i zabawy. W trakcie kursu przeprowadzane są testy cząstkowe. Nauka języka prowadzona jest przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę szkolną.

20 lekcji w tygodniu (09.30-13.00)
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w klasie: 12-15

Zajęcia dodatkowe
 • 4 popołudniowe zajęcia sportowo-rekreacyjne w tygodniu np.: zwiedzanie muzeów, pływanie łódkami, ogród botaniczny, sztuka i rzemiosło, gry i zabawy zespołowe, pieczenie ciastek
 • 5 zajęć wieczornych w tygodniu, np. quizy i zabawy wieczorne, dyskoteka międzynarodowa, wieczory filmowe, barbecue, jazda na łyżwach
 • 2 wycieczki półdniowe podczas pobytu, np. Magdalene College Tour, Oxford Castle, Ashmolean Museum, New College, Bodleian Library, Port Meadow
 • 1 wycieczka całodniowa sobotnia do Londynu na 1 i 3 turnusie, na 2 turnusie np.: Bath i Stonehenge, Cambridge, Warwick Castle i Stratford. Bilety wstępu wliczone w cenę
Zakwaterowanie

Akademik, położony na terenie kampusu. Kursanci zakwaterowani są w 5 małych blokach mieszkalnych, w wygodnych pokojach 2-osobowych, 1 łazienka na 5 uczestników. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje bezpłatna pralnia, sala z projektorem kinowym. Posiłki serwowane są w kafeterii szkolnej. Ręczniki są zapewnione.

Pokój 1,2-osobowy

Wyżywienie

Śniadanie, ciepły lunch w szkole (na wycieczkach pakowany), obiadokolacja

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs: 20 lekcji w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne, wycieczki
 • Transfer: z/na lotnisko
 • Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Londyn –Warszawa
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (ubezpieczenie: NNW, KL, Bagaż)
 • Nadzór opiekuna ATAS

Opiekun ATAS sprawuje nadzór nad uczestnikami od momentu wyjazdu z Polski aż do powrotu do kraju, zarówno podczas przejazdu jak i w czasie całego pobytu. Dodatkowo opiekę nad kursantami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna.

Dopłaty

Dodatkowe opcje:

 • dieta specjalna 200 PLN
 • polisa od kosztów rezygnacji  320 PLN

Transport z opiekunem ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Londyn – Warszawa (1350 PLN)

Szczegóły przelotu liniami PLL LOT:

Warszawa-Londyn godz. 07:35 - 09:35
Londyn-Warszawa godz. 18:15 – 21:55


Transfer szkolny z opiekunem ATAS z/na lotnisko Heathrow w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu

Skonfigruj swój kurs językowy

Język kursu:
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Transfer z lotniska w 2 strony
Ubezpieczenie - Rodzaj