Kings UK

Bournemouth (Wielka Brytania)

KAA-02/X/A
5.8
Comfort

Charakter szkoły

Kings: renomowana szkoła językowa założona w 1957 roku. Posiada akredytację British Council oraz zrzeszona jest w English UK, co gwarantuje wysoki poziom prowadzonych zajęć oraz dobry standard zakwaterowania.

Wiek: 14-17 lat

Długość pobytu: 2 tygodnie


TERMINY:
10.07-23.07.2022

24.07-06.08.2022

Ważne: W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Opis miasta

Bournemouth: miasto zlokalizowane na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Oferuje kilometry pięknych piaszczystych plaż, piękne parki i ogrody oraz wiele niesamowitych miejsc w zasięgu ręki.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: szkoła zajmuje dwa ośrodki nauczania położone na Braidley Road and St. Peters Quarter. Zajmuje przestronne budynki usytuowane 5-10 minut spacerem do centrum miasta oraz 10-20 minut do plaży. Posiada fantastyczne udogodnienia: multimedialne laboratorium językowe, 30 przestronnych i dobrze wyposażonych sal lekcyjnych z których większość posiada tablice interaktywne, bibliotekę, sale wykładowe, restaurację, kawiarnię, patio, boisko do koszykówki i siatkówki, stół do tenisa stołowego. Kursanci mogą bezpłatnie korzystać z internetu WiFi.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: międzynarodowy, letni kurs języka angielskiego Experience Bournemouth, łączący naukę języka z licznymi, ciekawymi zajęciami dodatkowymi i wycieczkami. Przygotowany został dla młodzieży, która chce doskonalić swój angielski, spotkać wielu nowych ludzi i aktywnie spędzić czas. Lekcje odbywają się zarówno w godzinach rannych jak i popołudniowych. Program oprócz zajęć lekcyjnych obejmuje popołudniowe zajęcia sportowo-rekreacyje, zajęcia wieczorne w tygodniu oraz wycieczki.

20 lekcji w tygodniu
Zajęcia lekcyjne w godzinach rannych lub popołudniowych
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w klasie: 15

Zajęcia dodatkowe
 • Pełen program zajęć sportowo rekreacyjnych popołudniowych i wieczornych np. badminton, turnieje piłkarskie, mini-olimpiada, pływanie, gry zespołowe, siatkówka, pokazy talentów, imprezy tematyczne, barbecue, dyskoteki, wieczory filmowe, imprezy międzynarodowe, karaoke;
 • 1 całodniowa wycieczka sobotnia np.: Bath, Oxford, Brighton, Londyn, Portsmouth plus 1 półdniowa wycieczka w tygodniu np.: Swanage, Pool, Winchester, New Forest, Christchurch, Salisbury

UWAGA! uczestnictwo we wszystkich zajęciach popołudniowych jest obowiązkowe

Zakwaterowanie
 • Starannie dobrane rodziny goszczące, dojazd komunikacją miejską do szkoły zajmuje 15–30 minut. Wybierając ten wariant masz możliwość nie tylko wykorzystywania zdobytych umiejętności językowych w praktyce, ale także zapoznania się z kulturą i zwyczajami Wielkiej Brytanii. Rodzina zapewnia ręczniki oraz pranie raz w tygodniu.
 • Akademik Lulworth Residence o wysokim standardzie, oddalony 15-20 minut pieszo od szkoły i 10 minut od centrum miasta. Rezydencja oferuje w pełni umeblowane pokoje 1-osobowe z łazienkami. Pokoje pogrupowane są w apartamenty 6-8-osobowe ze wspólnym salonem oraz kuchnią. Na miejscu znajduje się również restauracja, miejsce do nauki, WiFi, płatna pralnia. Ręczniki są zapewnione. Kadra szkolna mieszka w akademiku wraz z młodzieżą i sprawuje nadzór 24h.

Bilet na komunikację miejską kursanci otrzymują pierwszego dnia w szkole

Wyżywienie

Śniadanie, lunch (ciepły w szkole od poniedziałku do piątku, pakowany podczas wycieczek i w weekendy), obiadokolacja

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Wakacyjny kurs językowy za granicą: 20 lekcji w tygodniu (każda trwa 45 minut)
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Bilet na komunikację miejską
 • Transfer szkolny z/do lotniska w dniu przyjazdu i w dniu wyjazdu
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (NNW, KL, bagaż)
 • Nadzór opiekuna ATAS

Opiekun ATAS sprawuje nadzór nad uczestnikami od momentu wyjazdu z Polski aż do powrotu do kraju, zarówno podczas przelotu jak i w czasie całego pobytu. Dodatkowo opiekę nad kursantami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna.

Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa – Londyn – Warszawa 1650 PLN
 • Depozyt płatny pierwszego dnia 50 GBP

Dodatkowe opcje:

 • Polisa od kosztów rezygnacji 350 PLN*

*opłata za polisę KR nie podlega zwrotowi, nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora

 • Pokój 1-osobowy u rodziny 350 PLN
 • Specjalna dieta 350 PLN

Przelot grupowy z opiekunem ATAS na trasie Warszawa-Londyn-Warszawa

Szczegóły przelotu liniami PLL LOT:
Warszawa-Londyn godz. 07:35 - 09:25
Londyn-Warszawa godz. 18:10 - 21:45

Transfer szkolny z/na lotnisko Heathrow w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu:
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
11340 PLN