znajdz kurszamow katalogblog

Zakwaterowanie rozpoczyna się zwykle w sobotę/niedzielę w godzinach popołudniowych (od 14:00), natomiast kończy się w sobotę (do 12:00). Szkoły językowe proponują różne rodzaje zakwaterowania: u rodzin goszczących, w szkolnych akademikach, apartamentach lub hotelach.

Rodzina goszcząca

rodzina goszcząca

Rodziny są starannie dobierane i kontrolowane przez naszych partnerów zagranicznych. Kwaterujemy uczestników u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Nie zawsze są to „pełne rodziny", mogą to być również osoby samotne lub na emeryturze, które wynajmują pokoje kursantom. Należy pamiętać, że zakwaterowanie w rodzinie w obcym kraju będzie się znacznie różnić od życia w swoim własnym domu. Wybierając tę opcję należy się liczyć z samodzielnym dojazdem do szkoły około 15-60 minut komunikacją miejską (na własny koszt).

Jakie zasady panują u rodzin?
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej stwarza wyjątkową okazję do praktycznego doskonalenia języka obcego, jak również do poznania zwyczajów i stylu życia mieszkańców danego kraju. Należy pamiętać, że zakwaterowanie w rodzinie w obcym kraju będzie się znacznie różnić od życia w swoim własnym domu. Zatem twoja chęć przystosowania się do nowego środowiska, innych zwyczajów i kultury znacznie pomoże ci w przyśpieszeniu procesu adaptacji. Szczególnie Anglicy odnoszą się z rezerwą do nieznajomych, więc używanie w każdej sytuacji zwrotów grzecznościowych, jak „please", „thank you", „may I...?", „could I...?", „I'm sorry" może tylko pomóc i z pewnością ułatwi kontakt zarówno z gospodarzami, jak i innymi rozmówcami. Uprzejmość i grzeczność zawsze i wszędzie jest mile widziana.

Kursanci z reguły spożywają posiłki z rodziną, lecz muszą być świadomi, że zwyczaje kulinarne Anglików/Włochów itp. znacznie różnią się od polskich. Śniadanie najczęściej składa się z pieczywa/tostów, masła i dżemu lub płatków na mleku oraz kawy/herbaty. Obiad zwykle podawany jest w godzinach 18:00-20:00 i często jest
w formie odgrzewanych dań gotowych.

 • Kursant powinien dostosować się do obyczajów panujących w rodzinie, u której mieszka.
 • Odpowiedzialny jest za utrzymanie pokoju w czystości.
 • Pościel gospodarze zmieniają raz w tygodniu, natomiast ręcznik i kosmetyki należy mieć własne.
 • Posiłki serwowane są zwykle o stałych porach, spóźnienia nie są mile widziane. Należy powiadomić rodzinę wcześniej, jeśli panuje się późniejszy powrót do domu.
 • Jeśli w pokoju nie ma zamykanej na klucz szuflady spytaj gospodarzy, gdzie przechowywać rzeczy wartościowe albo poproś „accommodation officer" lub „rezydenta" ATAS o pomoc. Nigdy nie zostawiaj takich przedmiotów bez opieki.
 • Pranie – jest w zwyczaju, że drobne pranie gospodarze robią raz w tygodniu. Poproś, a nie powinieneś spotkać się z odmową. Nie wolno robić prania
  w umywalkach. Jeśli chcesz zrobić większe pranie spytaj o adres najbliższej pralni samoobsługowej.
 • Telefonowanie. Przed użyciem telefonu stacjonarnego swoich gospodarzy zawsze spytaj o ich zgodę. Staraj się, aby to krewni lub znajomi dzwonili do Ciebie i aby nigdy nie robili tego w porze nocnej. Jeśli musisz zadzwonić zawsze zaoferuj natychmiastowy zwrot kosztów. Nigdy nie dzwoń, gdy nikogo z twoich gospodarzy nie ma w domu!

Mimo najlepszych chęci z obydwu stron może zdarzyć się, że kursant nie będzie czuł się dobrze w konkretnej rodzinie goszczącej. Pomocą w takich przypadkach służy „accommodation officer" - osoba odpowiedzialna ze strony szkoły za zakwaterowanie i do niej należy zwrócić się o pomoc. W miastach, gdzie przebywa rezydent ATAS wszelkie uwagi pod adresem rodzin należy zgłaszać bezpośrednio do niego, jednym z jego obowiązków jest pomoc w takich sytuacjach. Uwagi dotyczące zakwaterowania należy zgłaszać podczas pobytu na kursie, szkoła ma obowiązek dokonać zmiany rodziny jeśli dane warunki nie są zgodne z ofertą. Mieszkanie u rodziny goszczącej wiąże się z samodzielnymi dojazdami do szkoły komunikacją miejską około 15-60 minut najczęściej na własny koszt.

Akademik

akademik1

Akademiki, w których mieszkają nasi kursanci służą przez cały rok miejscowej młodzieży i posiadają standard powszechnie przyjęty w danym kraju.
Szkoły nie gwarantują tzw. mieszania narodowości zakwaterowanych w akademikach. Akademiki przeważnie położone są na terenie kampusów, czasami jednak kursanci muszą dojeżdżać do szkoły komunikacją miejską.

Jakie zasady panują w akademiku?
Jeśli zdecydowałeś się na kurs językowy, w czasie którego będziesz mieszkał w akademiku, zapoznaj się z panującymi tam zasadami:

 • Kursanci mieszkający w akademikach mają obowiązek przestrzegać takich samych zasad, jakie obowiązują miejscowych studentów i ponoszą odpowiedzialność prawną oraz materialną za szkody przez siebie spowodowane.
 • Korzystanie ze wspólnych urządzeń sanitarnych wymaga szczególnej kultury. Wprawdzie toalety i prysznice sprzątane są przez personel szkolny, tym niemniej każdy ma obowiązek pozostawienia ich w czystości.
 • Pościel zmieniana jest raz w tygodniu. Kursanci powinni posiadać własne ręczniki i kosmetyki. Sprzątanie pokoju należy do obowiązków kursanta. W pokojach zabronione jest przechowywanie żywności. Klucze od pokoju powinny być zostawiane w recepcji przed opuszczeniem terenu akademika.
 • W akademikach, w dniu przyjazdu pobierany jest depozyt w wysokości 20-200 GBP/EUR, zwrotny przy wymeldowaniu o ile nie zostały wyrządzone żadne szkody.
 • Kosztowności i przedmioty wartościowe należy zdeponować w sejfie. Informacje szczegółowe udzielane są bezpośrednio po przyjeździe do akademika. Nigdy nie należy zostawiać rzeczy wartościowych bez opieki lub w niezamkniętym pokoju.

Czy istnieją inne warianty zakwaterowania?
Osoby wyjeżdżające na kursy językowe mogą w większości przypadków zrezygnować z proponowanego, zawartego w ofercie zakwaterowania lub poprosić o zmianę na inny standard. ATAS organizuje na życzenie zakwaterowanie w hotelach lub apartamentach. Dla kursantów preferujących zakwaterowanie przy rodzinach, lecz oczekujących wyższego standardu proponujemy zakwaterowanie przy tzw. Rodzina Superior/Excutive (wyższy standard wyposażenia pokoju z łazienką do prywatnego użytku). W przypadku rezygnacji lub zmiany rodzaju zakwaterowania, w stosunku do zawartego w ofercie, cena kursu ulega zmianie i każdorazowo musi zostać potwierdzona przez biuro ATAS.

Promocje

zadaj pytanie

zamow katalog2017

kartadueejrodziny

Kim jesteśmy?

Agencja Turystyczna ATAS jest czołowym organizatorem turystyki językowej i młodzieżowej w Polsce. Biuro zostało założone w 1989 roku.

Firma specjalizuje się w organizacji wyjazdów na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest przedstawicielem renomowanych szkół językowych za granicą i posiada kilkaset ofert kursów: wakacyjnych, całorocznych, standardowych, intensywnych, specjalistycznych oraz wyjazdów grupowych.

Jako jedyne biuro w Polsce prowadzi w okresie wakacji regularne połączenia autokarowe do szkół językowych w Anglii.

 

 

Kontakt

e-mail: bwj@atas.pl
tel: (22) 825 74 77,
       (22) 825 93 21 

fax (22) 489 62 67
ul. Noakowskiego 4 (Pl. Politechniki)
00-666 Warszawa

rzf

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na przechowywanie cookies w Twoim urządzeniu.