Kings Nowy Jork

Nowy Jork (Stany Zjednoczone Ameryki USA)

KUA-09/X
6.0
Comfort

Charakter szkoły

Kings: wiodąca grupa międzynarodowych szkół językowych w Wielkiej Brytanii i USA, założona w 1957 roku, posiada rekomendację British Council oraz English UK. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę szkolną.

Wiek: 12 - 17 lat

Długość pobytu: 2 tygodnie

Terminy:

29.06 – 13.07.2022

Uwaga!
Od 11 listopada 2019 Polacy mogą podróżować turystycznie do USA bez wiz, konieczne jest uzyskanie autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Koszt ok. 14 USD (upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat). Rejestracja na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. System ESTA będzie dostępny dla podróżnych posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego.

WAŻNE: na terytorium USA będą wpuszczane tylko osoby w pełni zaszczepione (zaszczepione 2 lub 3 dawkami, powyżej 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki). Uczestnicy muszą posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid. 
W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do USA publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

Opis miasta

Nowy Jork: nazywany często „Big Apple”. Ogromna metropolia, światowe centrum mody, rozrywki i kultury, a także centrum biznesowo-ekonomiczne. Statua Wolności, Empire State Building, Rockefeller Center, Times Square, Wall Street, Central Park czy Most Brooklyński corocznie przyciągają miliony turystów.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: zajęcia prowadzone są na terenie atrakcyjnego kampusu uniwersytetu The College of Mount St Vincent. Położony w zamożnej dzielnicy Riverdale, nad rzeką Hudson, zaledwie 30 minut jazdy od Manhattanu. Na terenie kampusu do dyspozycji uczestników pozostaje doskonałe zaplecze sportowe i dydaktyczne, stołówka, pokój rekreacyjny, aula wykładowa, WiFi. W jednym terminie na kursie przebywa około 150 uczestników.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: program łączy w sobie naukę w klasach z ciekawym programem zajęć pozalekcyjnych i wycieczek pod nadzorem kadry szkolnej. Wspólna nauka oraz aktywności w towarzystwie międzynarodowym w naturalny sposób rozwijają umiejętności językowe oraz poszerzają wiedzę o Stanach Zjednoczonych i innych kulturach w atmosferze niezwykłej, wakacyjnej zabawy.

 • 15 godzin w tygodniu
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Każda lekcja trwa 60 minut
 • Maksymalna liczba osób w grupie: 15
Zajęcia dodatkowe
 • Codzienne zajęcia wieczorne oraz zajęcia popołudniowe raz w tygodniu np. futbol amerykański, sztuka i rzemiosło, koszykówka, baseball, bingo, kasyno, taniec, dyskoteka, gra w dwa ognie, pokaz mody, gry i quizy, karaoke, zakupy, mini-olimpiada, wieczór filmowy, piłka nożna, tenis stołowy, talent show, tenis, siatkówka
 • 6 wycieczek całodniowych - np. Grand Central Terminal i spacer po 5th Avenue, Independence Day Celebrations, zakupy w SOHO, Little Italy i Chinatown, Brooklyn Bridge i Ground Zero & One World Observatory, Metropolitan Museum of Art & Central Park, Hudson Yards & 34th Street, Six Flags, The Mills at Jersey Gardens Premium Outlet, Statua Wolności i Ellis Island, Top of the Rock & Macy's

Bilety wstępów oraz przejazdy po Nowym Jorku wg programu szkolnego są wliczone w cenę

 

 

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: w akademiku na terenie kampusu, w wygodnych klimatyzowanych 2-osobowych pokojach. Nowoczesne łazienki, 1 na 4 uczestników. Dziewczęta i chłopcy mieszkają w oddzielnych budynkach lub na oddzielnych piętrach. Dostęp do bezpłatnej pralni jest zapewniony. Uczestnicy proszeni są o zabranie własnych ręczników. Uczestnicy nie mogą samodzielnie wychodzić poza kampus.

Pokoje 2-osobowe

Wyżywienie

Śniadanie, lunch, obiadokolacja (lunch i obiadokolacja serwowane na ciepło, podczas wycieczek pakowany lunch)

Przedpłata:  4000 PLN

 

Opłata zawiera
 • Kurs: 15 godzin w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Transfer szkolny z/na lotnisko
 • Transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy Warszawa - Nowy Jork - Warszawa
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (NNW, KL, Bagaż)
 • Nadzór opiekuna ATAS

Nadzór opiekuna ATAS - Opiekun ATAS sprawuje nadzór nad uczestnikami, dodatkowo opiekę nad kursantami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna

Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • depozyt płatny pierwszego dnia w akademiku 100 USD

Dodatkowe opcje:

 • polisa od kosztów rezygnacji*: 500 PLN

*opłata za polisę KR nie podlega zwrotowi, nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora

 

Przelot grupowy opiekunem ATAS: pakiet lotniczy Warszawa - Nowy Jork - Warszawa

Szczegóły przelotu liniami PLL LOT:
Warszawa-Nowy Jork godz. 16.45 – 20.05
Nowy Jork-Warszawa godz. 22.00 – 12.45

Transfer szkolny z/na lotnisko JFC do miejsca zakwaterowania w dniu przylotu i wylotu

Uwaga! Wylot z Polski 29.06 odbywa się wspólnie z opiekunem ATAS. Powrót do Polski po 2 tygodniach 13.07 jest samodzielny, opiekun odwozi młodzież na lotnisko i pomaga w odprawie, a do Polski wracają samodzielnie. Opiekun ATAS przebywa w Nowym Jorku do 20.07 wraz z młodzieżą przebywającą na 3 tygodniowym turnusie 29.06-20.07.2022.

Skonfiguruj swój kurs językowy