KENSINGTON PARK SCHOOL

Londyn (Wielka Brytania)

KAA-44
6.0
Premium

Charakter szkoły

Kensington Park School: prywatna szkoła z internatem, należąca do działającej od 2012 roku grupy Astrum Education. Jeden z najlepszych college'ów w Londynie, latem organizuje akademickie kursy językowe dla ambitnej młodzieży z całego świata. Jej uczniowie kilkukrotnie otrzymywali nagrodę stowarzyszenia CIFE. Akredytowana przez ISA (Independent Schools Association) i ISC (Independent Schools Council).

Wiek: 14–17 lat

Terminy:

10.07-23.07.2022

24.07-06.08.2022

07.08-20.08.2022*
* w tym terminie nie odbywa się kurs Drama & Theatre Studies

Ważne: W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Opis miasta

Londyn: wielokulturowa stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych centrów finansowych na świecie, miasto fascynujące swoją historią, sztuką, kulturą i atmosferą.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: renomowany ośrodek szkolny mieści tuż obok Hyde Park, w świetnie skomunikowanym punkcie Londynu. Kensington Park School korzysta z nowoczesnych, dobrze wyposażonych budynków oraz doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Do dyspozycji uczestników pozostaje pokój rekreacyjny, stołówka gdzie uczestnicy jedzą wspólne lunch, WiFi. W jednym terminie szkoła przyjmuje około 100 osób.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: Academic Summer School to bardzo ambitny program dla uczniów poważnie myślących o studiach i karierze. Wymagana jest dobra znajomość angielskiego, poziom B1/B2. Kursanci wybierają jeden z sześciu programów obejmujących nie tylko naukę języka, ale przede wszystkim zajęcia praktyczne z danej dziedziny oraz powiązane z nią zajęcia pozalekcyjne i wycieczki. Maksymalnie 3 uczniów w klasie może mówić w tym samym języku ojczystym.

Art & Design: przeznaczony dla osób uzdolnionych artystycznie, pragnących m.in. przygotować swoje portfolio i odbyć zajęcia z aktywnymi zawodowo artystami.

Business & Entrepreneurship: zajęcia rozwijające znajomość środowiska finansowego, obejmujące m.in. spotkania z biznesmenami i przedsiębiorcami.

Drama & Theatre Studies: dzięki temu kursowi osoby marzące o karierze aktorskiej czy teatralnej będą mogły zasięgnąć porady u osób czynnie działających w tej branży czy wziąć udział w warsztatach tematycznych.

Law, Politics & International Relations: zajęcia i seminaria prowadzone przez ekspertów, poszerzające wiedzę z zakresu polityki i prawa.

Medicine: program prowadzony przez profesjonalistów, stanowi doskonały wstęp do aplikowania na uczelnie medyczne.

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia wieczorne od 19.30, np. przyjęcie powitalne, zakupy, gry i zabawy sportowe, przedstawienie na West Endzie, wieczór filmowy, impreza na statku, wolny wieczór na relaks. Całodzienne wycieczki w środy (powiązane z programem) i soboty (zwiedzanie Londynu).

Przykładowe zajęcia i wycieczki tematyczne:

Art & Design: techniki malarskie, fotografia, rzeźbiarstwo, obróbka graficzna, wizyta na University of the Arts London, galerie Tate Modern i Tate Britain

Business & Entrepreneurship: inwestowanie strategiczne, plan marketingowy, handel zagraniczny, warsztaty z wystąpień publicznych, wizyta w Cass Business School

Drama & Theatre Studies: techniki aktorskie, kontakt z widownią, improwizacja, wizyta w Royal Central School of Speech and Drama, kulisy Royal Court Theatre

Law, Politics & International Relations: ideologie polityczne, kryzys imigracyjny, debata: przyszłość demokracji, warsztaty z wystąpień publicznych, wizyta w Royal Courts of Justice

Medicine: biologia, chemia, pierwsza pomoc, zajęcia praktyczne (np. sekcja serca, badanie na cukrzycę), wizyta w Muzeum Nauki i na St. George's University of London

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: luksusowy szkolny akademik, Princess Beatrice House położony około 20 minut jazdy od szkoły, pokoje 1,2-osobowe z łazienkami i aneksem kuchennym, pokoje 2-osobowe przeznaczone dla uczniów w wieku 14-15 lat. Mieszkańcy mogą korzystać z szybkiego internetu na terenie całego budynku, wspólnych pokoi rekreacyjnych, pralni i suszarni. Budynek jest monitorowany i posiada 24h recepcję. Ręczniki należy mieć własne. Kadra szkolna mieszka w rezydencji i nadzoruje drogę do oraz ze szkoły. Bilety na komunikację miejską wliczone są w cenę.


Pokój: 1,2-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym

Zakwaterowanie: niedziela - sobota

Wyżywienie

Pn.-pt.: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Sb.-nd.: brunch, obiadokolacja

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
  • Kurs Academic Summer School: 30 godzin zajęć tygodniowo, w tym 24 godziny (angielski oraz wykłady, warsztaty, seminaria tematyczne) i 6 godzin zajęć w terenie (tematyczne wycieczki w środy)
  • Test kwalifikacyjny
  • Szkolne materiały do nauki
  • Certyfikat ukończenia kursu
  • Zakwaterowanie i wyżywienie
  • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
  • Transfer zgodnie z ofertą szkoły
  • Nadzór opiekunów szkolnych
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

  •  pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (NNW, KL, bagaż)

Dodatkowe opcje:

  • transport grupowy ATAS: pakiet lotniczy 1350 PLN

Transport grupowy z opiekunem ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Skonfiguruj swój kurs językowy