Chelsea Independent College

Londyn (Wielka Brytania)

KAA-44/19
6.0
Premium

Charakter szkoły

Chelsea Independent College to prywatna szkoła z internatem, należąca do działającej od 2012 roku grupy Astrum Education. W ciągu roku jeden z najlepszych college'ów w Londynie, latem organizuje akademickie kursy językowe dla ambitnej młodzieży z całego świata. Jej uczniowie kilkukrotnie otrzymywali nagrodę stowarzyszenia CIFE. Akredytowana przez ISA (Independent Schools Association) i ISC (Independent Schools Council).

Wiek: 14–17 lat
Terminy:

 • 30.06–13.07.2019
 • 14.07–27.07.2019
 • 28.07–10.08.2019*

* w tym terminie nie odbywa się kurs Law, Politics & International Relations oraz Drama & Theatre Studies

Opis miasta

Londyn – wielokulturowa stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych centrów finansowych na świecie, miasto fascynujące swoją historią, sztuką, kulturą i atmosferą.

Lokalizacja szkoły

Supernowoczesny ośrodek szkoły mieści na się na pograniczu pełnych życia dzielnic Chelsea i Fulham, w świetnie skomunikowanym punkcie Londynu (dwie minuty spacerem od Fulham Broadway station).

Rodzaje kursów

Kurs Academic Summer School – to bardzo ambitna oferta, skierowana do uczniów poważnie myślących o swoich studiach i karierze. Wymagana jest bardzo dobra znajomość angielskiego (poziom B1/B2). Kursanci wybierają 1 z 6 programów obejmujących nie tylko naukę języka, ale przede wszystkim zajęcia praktyczne z danej dziedziny oraz powiązane z nią zajęcia pozalekcyjne i wycieczki. W zajęciach – przede wszystkim z medycyny i z prawa – bierze też udział kilku Brytyjczyków. Maksymalnie 3 uczniów w klasie może mówić w tym samym języku ojczystym.
Art & Design: przeznaczony dla osób uzdolnionych artystycznie, pragnących m.in. przygotować swoje portfolio i odbyć zajęcia z aktywnymi zawodowo artystami.
Business & Finance: zajęcia rozwijające znajomość środowiska finansowego, obejmujące m.in. spotkania z biznesmenami i przedsiębiorcami.
Drama & Theatre Studies: dzięki temu kursowi osoby marzące o karierze aktorskiej czy teatralnej będą mogły zasięgnąć porady u osób czynnie działających w tej branży czy wziąć udział w warsztatach tematycznych.
Engineering & Computing: szereg zajęć, prowadzonych przez ekspertów z dziedziny inżynierii elektrycznej, informatyki.
Law, Politics & International Relations: zajęcia i seminaria prowadzone przez ekspertów, poszerzające wiedzę z zakresu polityki i prawa.
Medicine: prowadzony przez profesjonalistów kurs, stanowiący doskonały wstęp do aplikowania na uczelnie medyczne.

30h zajęć tygodniowo, w tym 24h lekcji (angielski oraz wykłady, warsztaty, seminaria tematyczne) i 6h zajęć w terenie (tematyczne wycieczki w środy)
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba uczniów w klasie: 10 (Art & Design, Engineering & Computing, Medicine), 12 (Law, Politics & International Relations, Drama & Theatre Studies)

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia wieczorne od 19.30, np. przyjęcie powitalne, zakupy, gry i zabawy sportowe, przedstawienie na West Endzie, wieczór filmowy, impreza na statku, wolny wieczór na relaks. Całodzienne wycieczki w środy (powiązane z programem) i soboty (zwiedzanie Londynu).

Przykładowe zajęcia i wycieczki tematyczne:
Art & Design: techniki malarskie, fotografia, rzeźbiarstwo, obróbka graficzna, wizyta na University of the Arts London, galerie Tate Modern i Tate Britain.
Business & Finance: inwestowanie strategiczne, plan marketingowy, handel zagraniczny, warsztaty z wystąpień publicznych, wizyta w Cass Business School.
Drama & Theatre Studies: techniki aktorskie, kontakt z widownią, improwizacja, wizyta w Royal Central School of Speech and Drama, kulisy Royal Court Theatre.
Engineering & Computing: programowanie, grafika komputerowa, drukarki 3D, robotyka, wizyta w Imperial College London.
Law, Politics & International Relations: ideologie polityczne, kryzys imigracyjny, debata: przyszłość demokracji, warsztaty z wystąpień publicznych, wizyta w Royal Courts of Justice.
Medicine: biologia, chemia, pierwsza pomoc, zajęcia praktyczne (np. sekcja serca, badanie na cukrzycę), wizyta w Muzeum Nauki i na St. George's University of London.

Zakwaterowanie

Kursanci zakwaterowani są w luksusowym szkolnym akademiku, położonym ok. 10 minut spacerem od szkoły, w pokojach z łazienkami i niewielkimi aneksami kuchennymi. Mieszkańcy mogą korzystać z szybkiego internetu na terenie całego budynku, pokojów wspólnych, pralni i suszarni. Budynek jest monitorowany i posiada 24h recepcję. Część kadry szkolnej mieszka w rezydencji i nadzoruje drogę do oraz ze szkoły.

Pokoje 1–2-os. z łazienkami (2-os. przeznaczone dla uczniów w wieku 14-15 lat)

Wyżywienie

Pn.-pt. śniadanie, lunch, obiadokolacja

Sb.-nd. brunch, obiadokolacja

Przedpłata: 2000 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs: 30h zajęć tygodniowo, w tym 24h lekcji i 6h zajęć w terenie
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
 • Transfer zgodnie z ofertą szkoły
 • szkolne ubezpieczenie: NNW, KL, bagaż, koszty rezygnacji, OC
 • Wedle wybranej opcji: Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy (1350 PLN) lub Transport własny
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (350 PLN)

Transport grupowy ATAS - pakiet lotniczy: Warszawa - Londyn Heathrow - Warszawa (1350 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.