EC UK

Londyn (Wielka Brytania)

KAA-63
5.9

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizująca kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Rekomendowana przez British Council oraz zrzeszona w EnglishUK. To duża organizacja, posiadająca ośrodki nauczania w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Afryce Południowej w Cape Town.

Wiek: od 16 lat, od 30 lat
(osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować pokój 1-osobowy u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko)

Terminy: w każdy poniedziałek
egzamin IELTS: terminy publikowane na stronie: www.ielts.org

Zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane są na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Opis miasta

Londyn – multikulturowe miasto, które zachwyca połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: Angel Corner House położony w modnej dzielnicy Islington, jednej z najbardziej tętniących życiem i kosmopolitycznych dzielnic miasta, w 1 strefie komunikacyjnej, w pobliżu stacji metra Angel. Do dyspozycji kursantów pozostają: nowoczesne, tematyczne sale lekcyjne, interaktywne telewizory we wszystkich salach i windy na wszystkie piętra. Czwarte piętro jest przeznaczone dla uczniów w wieku 30+, z własnymi salami lekcyjnymi, miejscem do spożywania posiłków i salonem. W jednym terminie szkoła przyjmuje do 225 uczestników.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: dla obu grup wiekowych, 16+ i 30+, szkoła proponuje kursy standardowe, intensywne, a także English for Work, poszerzający nie tylko ogólną znajomość języka angielskiego, ale też umiejętność zastosowania go w środowisku pracy. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Po lekcjach szkoła EC proponuje ciekawy program zajęć rekreacyjnych; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki płatne są bezpośrednio w szkole.

Kurs standardowy: 20 lekcji tygodniowo
Kurs intensywny/English for Work: 30 lekcji tygodniowo, English for Work: 20 lekcji General English + 10 lekcji biznesowych tygodniowo
Kurs egzaminacyjny IELTS: 20 lekcji tygodniowo
Każda lekcja trwa 45 minut
Zajęcia w godzinach porannych lub popołudniowych
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach szkoła proponuje ciekawy program zajęć rekreacyjnych, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki płatne są bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje różne warianty zakwaterowania:

 • rodziny goszczące: starannie wyselekcjonowane, mieszkające około 20-60 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Pokoje 1-osobowe, łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami (rodzina standard) lub prywatna (rodzina comfort). Rodziny zapewniają WiFi i pranie. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.
 • iQ Will Wyatt Court: akademik po gruntownej renowacji, położony w 1 strefie komunikacyjnej Londynu, oddalony od szkoły około 15 minut jazdy komunikacją miejską. Pokoje 1-osobowe z łazienkami, w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i WiFi. W budynku dostępna jest także: wspólna kuchnia, płatna pralnia, ok. 5 GBP/za pranie, pokój wypoczynkowy, sala kinowa, dziedziniec zewnętrzny, ochrona. Sprzątanie jest zapewnione, kursanci muszą mieć własne ręczniki.
 • iQ Shoreditch: zlokalizowany ok. 10 minut jazdy od szkoły (ok. 25 min. piechotą). Rezydencja posiada wygodne, odnowione pokoje typu studio. Znajduje się w 1 strefie, w artystycznej części East Endu. Oferuje w pełni wyposażone apartamenty typu studio z aneksem kuchennym i prywatną łazienką, ochroną 24h, internetem i płatną pralnią ok 5 GBP/za pranie. Należy mieć własne ręczniki. Na miejscu jest siłownia, pokój gier, wygodnie zaaranżowane części wspólne.

Zakwaterowanie sobota – sobota

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie; koszt od 30 do 70 GBP/tydz., ceny różnią się w zależności od zakresu biletu.

Wyżywienie

Rodzina goszcząca:

 • śniadania, obiadokolacje

Akademik/Residence:

 • bez wyżywienia

Przedpłata: 2500 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Standardowy/ Intensywny/ English for Work/ IELTS
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • EC Online
 • Welcome activity
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Zajęcia pozalekcyjne
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: poza sezonem 250 PLN, w sezonie (22.06 – 31.08.2024) 350 PLN

 

Dopłaty

Dodatkowe opcje:

 • materiały do nauki: 7 GBP/tydz.
 • opieka szkolna dla osób poniżej 18 lat: 20 GBP/tydz.
 • taxi transfer szkolny z lotniska (w 1 stronę): Heathrow 185 GBP, Gatwick/Stansted 215 GBP, Luton 210 GBP
 • dieta specjalna u rodziny (z wyjątkiem wegetariańskiej):  45 GBP/tydz.
 • opłata za egzamin IELTS płatna w centrum egzaminacyjnym (rezerwacji egzaminu uczestnik dokonuje indywidualnie) około 200 GBP

Przelot / przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Ubezpieczenie - Rodzaj