EC USA

Nowy Jork (Stany Zjednoczone Ameryki USA)

KUA-04/N
5.8
Standardowa

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizuje kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Akredytowana przez wiele organizacji międzynarodowych, np. British Council, EnglishUK, EnglishUS, ACCE. Posiada ośrodki nauczania w Europie, Ameryce, Australii, Nowej Zelandii i Afryce.

Wiek:
od 16 lat, od 30 lat
Osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować pokój 1-osobowy u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko.

Terminy: w każdy poniedziałek

Zasady wjazdu do USA publikowane są na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

 

Uwaga!

Opłaty wizowe - płatne bezpośrednio na konto ambasady: wiza studencka (kurs intensywny) - 185 USD + 350 USD (opłata SEVIS)

Od 11 listopada 2019 Polacy mogą podróżować turystycznie (kurs standardowy) do USA bez wiz, konieczne jest uzyskanie autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Koszt ok. 21 USD, uprawnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat. Rejestracja na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov

System ESTA będzie dostępny dla podróżnych posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego (paszport biometryczny).

Opis miasta

Nowy Jork: metropolia uważana za światowe centrum mody, rozrywki i kultury, a także centrum biznesowo-ekonomiczne. Corocznie przyciąga miliony turystów, którzy chcą poczuć niesamowitą atmosferę tego miasta.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: nowoczesny ośrodek nauczania zlokalizowany na Manhattanie i słynnym na całym świecie Broadwayu. Niedawno odnowiony budynek (historyczny budynek słynnej wytwórni filmowej the Paramount) zapewnia najnowocześniejsze udogodnienia i fantastycznie zagospodarowaną przestrzeń do nauki dla studentów, od 16 i 30 lat. Uczestnicy mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone, klimatyzowane sale lekcyjne, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, pokój wypoczynkowy oraz WiFi. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 255 uczniów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: szkoła proponuje kursy standardowe i intensywne, pozwalające rozwinąć podstawowe kompetencje językowe, a także poprawić znajomość gramatyki, zakres słownictwa i wymowę. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Kurs standardowy:  20 lekcji w tygodniu
Kurs intensywny:  30 lekcji w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie
 • rodziny goszczące: starannie dobrane przez szkołę; wszystkie mieszkają w bezpiecznych rejonach miasta, w dzielnicach Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island (około 45-60 minut jazdy komunikacją miejską do  szkoły) oraz Manhattan (około 25-45 minut jazdy do szkoły). Pokoje 1-osobowe, łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami. Ręczniki są zapewnione. W większości wypadków konieczne jest korzystanie z ogólnej pralni, często zlokalizowanej w tym samym budynku.
 • Midtown 525 Residence: rezydencja jest usytuowana w odległości około kilometra od dworca kolejowego Grand Central i słynnego budynku Chryslera. Studenci mają dobry dostęp do wielu sklepów, restauracji, kawiarni i barów położonych 5 minut spacerem od rezydencji. Każdy student otrzymuje koc, pościel, 1 ręcznik, zestaw naczyń. Do wyboru są pokoje 1-os. z łazienkami oraz 2-os. Wszystkie pokoje są wyposażone w szafę, biurko z krzesłem, lodówkę i mikrofalówkę. Dla studentów dostępne są udogodnienia takie jak wspólna kuchnia i jadalnia, miejsca do nauki, siłownia, pralnia, biblioteka czy pokój gier. Spacer do szkoły zajmuje około 20 minut. 

Zakwaterowanie: sobota - sobota

Przejazdy po mieście kursanci opłacają we własnym zakresie, koszt biletu na metro to ok. 32 USD/tydz.

Wyżywienie
 • Rodzina Standard: śniadanie, obiadokolacja
 • Rodzina Manhattan: śniadanie, obiadokolacja
 • Midtown 525 Residence: bez wyżywienia

Przedpłata:  2500 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs, według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • Dostęp do platformy internetowej EC Online
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy:

poza sezonem  250 PLN

sezon (22.06 – 31.08.2024)  350 PLN

Dodatkowe opcje:

 • dieta specjalna (z wyjątkiem wegetariańskiej)  45 USD/tydz.
 • transfer z lotnisk JFK, La Guardia, Newark (w 1 stronę):  195 USD
 • lekcje tańca (5 lekcji)  175 USD
 • dokumenty wizowe I-20 (Intensywny)  80 USD

 

 • Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.
 • Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Ubezpieczenie - Rodzaj
od 1115 USD

od 4669

1 USD = 4.1877 PLN kurs z 2024-06-21 00:59:01