EC USA

Nowy Jork (Stany Zjednoczone Ameryki USA)

KUA-04/N
5.8
Standardowa

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizuje kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Akredytowana przez wiele organizacji międzynarodowych, np. British Council, EnglishUK, EnglishUS, ACCE. Posiada ośrodki nauczania w Europie, Ameryce, Australii, Nowej Zelandii i Afryce.

Wiek:
od 16 lat, od 30 lat
Osoby poniżej 18 lat – muszą zarezerwować pokój 1-osobowy u rodziny oraz transfer szkolny z/na lotnisko.

Terminy: w każdy poniedziałek

Komunikat dla osób podróżujących do USA: na terytorium USA będą wpuszczane tylko osoby w pełni zaszczepione (zaszczepione 2 lub 3 dawkami, powyżej 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki). Uczestnicy muszą posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid. 
W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do USA publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

Opis miasta

Nowy Jork: metropolia uważana za światowe centrum mody, rozrywki i kultury, a także centrum biznesowo-ekonomiczne. Corocznie przyciąga miliony turystów, którzy chcą poczuć niesamowitą atmosferę tego miasta.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: nowoczesny ośrodek nauczania zlokalizowany na Manhattanie i słynnym na całym świecie Broadwayu. Niedawno odnowiony budynek (historyczny budynek słynnej wytwórni filmowej the Paramount) zapewnia najnowocześniejsze udogodnienia i fantastycznie zagospodarowaną przestrzeń do nauki dla studentów, od 16 i 30 lat. Uczestnicy mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone, klimatyzowane sale lekcyjne, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, pokój wypoczynkowy oraz WiFi. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 135 uczniów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: szkoła proponuje kursy standardowe i intensywne, pozwalające rozwinąć podstawowe kompetencje językowe, a także poprawić znajomość gramatyki, zakres słownictwa i wymowę. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Kurs standardowy:  20 lekcji w tygodniu
Kurs intensywny:  30 lekcji w tygodniu
Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Zajęcia dodatkowe

Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie
 • rodziny goszczące: starannie dobrane przez szkołę; wszystkie mieszkają w bezpiecznych rejonach miasta, w dzielnicach Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island (rodzina standard: około 45-60 minut jazdy komunikacją miejską do szkoły) oraz Manhattan (około 25-45 minut jazdy do szkoły). Pokoje 1-osobowe, łazienka współdzielona z pozostałymi mieszkańcami. Ręczniki są zapewnione. W większości wypadków konieczne jest korzystanie z ogólnej pralni, często zlokalizowanej w tym samym budynku.
 • Midtown East Student Residence: położony w samym sercu stylowego East Side w pobliżu najsłynniejszych atrakcji Nowego Jorku, łączy w sobie styl lat 60. z nowoczesnymi udogodnieniami. Każdy pokój posiada łazienkę. Pokoje wyposażone są w łóżko typu twin-size, biurko, lodówkę i mikrofalówkę. Dla Studentów dostępne są udogodnienia, w tym miejsca do nauki, siłownia, pralnia, zaaranżowana przestrzeń na dachu. Spacer do szkoły zajmuje ok. 20 minut. Pokój 1 os. z łazienką, pokój 2 os. z łazienką lub pokój typu studio z łazienką i aneksem kuchennym

Zakwaterowanie: sobota - sobota

Przejazdy po mieście kursanci opłacają we własnym zakresie, koszt biletu na metro to ok. 32 USD/tydz.

Wyżywienie
 • Rodzina Standard: śniadanie, obiadokolacja
 • Rodzina Manhattan: śniadanie, obiadokolacja
 • Midtown East Student Residence: bez wyżywienia

Przedpłata:  2500 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs, według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny online
 • Książka i materiały do nauki
 • Dostęp do platformy internetowej EC Online
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy:

poza sezonem  250 PLN

sezon (24.06 – 27.08.2023)  350 PLN

Dodatkowe opcje:

 • dieta specjalna (z wyjątkiem wegetariańskiej)  45 USD/tydz.
 • transfer z lotnisk JFK, La Guardia, Newark (w 1 stronę):  195 USD
 • lekcje tańca (5 lekcji)  175 USD
 • dokumenty wizowe I-20 (Intensywny)  80 USD

 

 • Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.
 • Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Zakwaterowanie - Pokój - Ile os.
Intensywność - Ilość lekcji
Ubezpieczenie - Rodzaj
od 1115 USD

od 5004

1 USD = 4.488 PLN kurs z 2023-09-22 00:59:01