Kings UK

Brighton (Wielka Brytania)

KAA-52
5.9
Standardowa

Charakter szkoły

Kings Education - międzynarodowa szkoła językowa założona w 1957 roku, ma akredytację British Council oraz zrzeszona jest w English UK. Posiada renomowane centra nauczania zlokalizowane w Wielkiej Brytanii: Bournemouth, Brighton, Londyn, Oxford, a także w USA: Boston, Los Angeles, Nowy Jork.

Wiek:
od 16 lat

Terminy:
Kurs standardowy, intensywny: w każdy poniedziałek
Kurs IELTS: w każdy poniedziałek (terminy egzaminów IELTS publikowane są na stronie: www.ielts.org)

Ważne: W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, uczestników kursu obowiązują zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii publikowane na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

 

Opis miasta

Brighton: popularny nadmorski kurort, położony nad kanałem La Manche. Ważny ośrodek uniwersytecki i miasto młodych artystów z otwartą, przyjazną społecznością.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: nowoczesny ośrodek zlokalizowany w północnej części miasta, w tętniącej życiem okolicy London Road z licznymi restauracjami, sklepami; około 10 minut pieszo od centrum miasta i 15 minut spacerem od plaży. W pobliżu znajduje się nowo zregenerowany Level, rozległy park z miejscami do jedzenia, kawiarniami i szeregiem rekreacyjnych udogodnień. Do dyspozycji kursantów pozostają: nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, laboratorium językowe, sala komputerowa, laboratorium naukowe, pracownia artystyczna, biblioteka, kafeteria, strefa jadalniana na zewnątrz szkoły, WiFi w całym budynku. W jednym terminie szkoła przyjmuje do 350 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: program nauczania w wymiarze Standardowym lub Intensywnym, a także kurs przygotowujący do egzaminu IELTS. Zajęcia lekcyjne prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Kursy rozwijają umiejętności komunikacyjne, słuchania, czytania i interpretacji, pisania i prezentowania, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki, doskonalą akcent.

Kurs Standardowy: 20 lekcji w tygodniu
Kurs Intensywny: 28 lekcji w tygodniu
Kurs IELTS: 28 lekcji w tygodniu (20 lekcji General English plus 8 lekcji z zakresu egzaminu IELTS)
Każda lekcja trwa 45 minut
Nauka w grupach międzynarodowych
Maksymalna liczba osób w grupie: 14

Zajęcia dodatkowe

2 zajęcia sportowo-rekreacyjne w tygodniu np.: tenis stołowy, piłka nożna, szachy, wizyty w muzeach, galeriach, wieczory filmowe, wycieczki do kawiarni streetfoodowych

W weekendy szkoła organizuje wycieczki, płatne bezpośrednio w szkole (np. Londyn, Oxford, Manchester).

Zakwaterowanie

Szkoła oferuje kursantom różne formy zakwaterowania:

 • rodziny goszczące, od 16 lat: starannie wyselekcjonowane; pokoje 1, 2-osobowe, łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami, podróż do szkoły zajmuje do 30 minut pieszo lub komunikacją miejską. Rodziny zapewniają pranie raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

         pokój 1 osobowy

 • akademik on-campus, Oxford Place, od 16 lat: mieści się na dwóch ostatnich piętrach szkoły, z oddzielnym wejściem. Wygodne pokoje 1-osobowe z łazienkami i WiFi, nowocześnie urządzone. Do wspólnego użytku mieszkańców: pokój rekreacyjny z TV i DVD, dostęp do częściowo wyposażonej kuchni (lodówka; możliwość przygotowania przekąsek, ale nie pełnego posiłku), płatna pralnia. W akademiku zakwaterowany jest personel szkolny. Pokoje sprzątane są raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

         pokój 1 osobowy z łazienką

 • akademik Pavilion Point, od 18 lat – oddany do użytku we wrześniu 2021, nowoczesny akademik położony 2 minuty spacerem od szkoły. Stylowe pokoje 1-osobowe z łazienkami i Wi-Fi. Studenci mają dostęp do udogodnień na miejscu takich jak: w pełni wyposażona wspólna kuchnia, część dzienna z TV, siłownia, patio na świeżym powietrzu, pomieszczenia socjalne, kawiarnia i pokój gier. Dostępna jest również ograniczona liczba prywatnych pokoi typu studio. Personel na miejscu dostępny jest 24/7, pokoje sprzątane są raz w tygodniu. Kursanci muszą mieć własne ręczniki.

        pokój 1 osobowy z łazienką

Zakwaterowanie: niedziela - sobota

Bilet na komunikację miejską we własnym zakresie, około 27 GBP/tydz.

 

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje

 

Przedpłata:  2500 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs Standardowy, Intensywny lub IELTS, według wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Zajęcia pozalekcyjne
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:

 • pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (szczegóły w zakładce Transport i pakiet rezerwacyjny):

poza sezonem 250 PLN
sezon (25.06 – 27.08.2023) 350 PLN

Dodatkowe opcje:

 • zakup biletu na samodzielny przejazd autobusem National Express na trasie Heathrow-Brighton-Heathrow 50 GBP
 • szkolny taxi transfer z lotniska (w 1 stronę):

Heathrow 165 GBP, Gatwick 95 GBP, Stansted/Luton 235 GBP

 • opłata za egzamin IELTS płatna w centrum egzaminacyjnym (rezerwacji egzaminu uczestnik dokonuje indywidualnie): około 160-190 GBP
 • dieta specjalna u rodziny 40 GBP/tydz.

Przelot / przejazd organizowany jest we własnym zakresie.
Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego lub autokarowego za pomocą biura ATAS.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
od 1071 GBP

od 5690

1 GBP = 5.3136 PLN kurs z 2024-06-21 00:59:01