Sprachcaffe Languages Plus

Malta (Malta)

KMA-06/14-21
5.8

Charakter szkoły

Sprachcaffe Languages Plus już od ponad 30 lat organizuje kursy językowe dla obcokrajowców. Jest międzynarodową organizacją posiadającą ponad 40 ośrodków nauczania w wielu krajach. Zrzeszona jest w FIYTO oraz ALTO oraz posiada akredytację FELTOM. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską na poziomach od podstawowego do zaawansowanego.

Wiek:  14 - 21 lat
Terminy:

13.06, 20.06, 27.06, 04.07, 11.07, 18.07, 25.07, 01.08, 08.08, 15.08*, 22.08**, 29.08.2021***
* kurs 1,2,3 tyg., ** kurs 1,2 tyg., *** kurs tylko 1-tyg.

Komunikat dla osób podróżujących na Maltę

Według aktualnych wymogów, osoby przyjeżdżające na Maltę zobowiązane są do odbycia 14 dniowej kwarantanny. Z jej odbycia zwolnione są osoby w pełni zaszczepione (ostatnia dawka szczepionki musi zostać podana najpóźniej 14 dni przed planowanym wyjazdem).

 

Opis miasta

Malta, położona w sercu Morza Śródziemnego pomiędzy Sycylią i Tunezją, to wyspiarskie państwo o powierzchni nieco mniejszej od Krakowa. Ze względu na swoje położenie, pomiędzy Europą a Afryką, stanowi swoisty tygiel kulturowy. W architekturze, języku czy tradycyjnej kuchni widoczne są wpływy włoskie, brytyjskie, francuskie, tureckie i północnoafrykańskie. Różnorodność kulturowa Malty,  niezwykłe krajobrazy czynią ten kraj naprawdę wyjątkowym miejscem pełnym magii, ciepłego morza, słońca, starożytnych zabytków. Angielski, będący tu językiem urzędowym, stanowi o atrakcyjności tego miejsca do doskonalenia umiejętności językowych.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: kampus mieści się w miejscowości St. Julian's, w imponującym budynku z 1930 roku. Budynek wzniesiony został ze złotego piaskowca w stylu antycznym, ozdobiony rzymskimi arkadami oraz otoczony pięknym ogrodem. Na terenie kampusu znajdują się: 23 klimatyzowane sale lekcyjne wewnątrz budynku oraz 6 klas bez klimatyzacji na zewnątrz, apartamenty, duży odkryty basen, bar, restauracja, sala dyskotekowa, biblioteka, pokój do nauki, boisko do siatkówki, pralnia oraz rozległy, zacieniony ogród. Bezpłatne WiFi dostępne w recepcji, restauracji i przy basenie. Szkoła przyjmuje około 250 kursantów w jednym terminie.

Rodzaje kursów

Kurs językowy - standardowy lub intensywny, czyli 4 lub 6 lekcji dziennie. Lekcje angielskiego skupiają się na konwersacjach, co pomaga w zdobyciu większej swobody i pewności mówienia. Angielski na Malcie dla młodzieży to kurs, w trakcie którego poszerzysz również swoje słownictwo, poprawisz znajomość gramatyki i będziesz lepiej rozumieć teksty w języku angielskim. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską na poziomach od podstawowego do zaawansowanego. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu. Po lekcjach szkoła organizuje bogaty program zajęć sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych oraz wycieczki pod nadzorem kadry szkolnej.

Od 14 lipca 2021 do odwołania - zajęcia lekcyjne odbywają się w trybie online. Należy zabrać ze sobą tablet/laptop plus słuchawki.

 • Kurs wakacyjny standardowy: 20 lekcji w tygodniu
  Kurs wakacyjny intensywny: 30 lekcji w tygodniu
 • Każda lekcja trwa 45 minut
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Maksymalna ilość osób w grupie: 15
Zajęcia dodatkowe

Intensywny program zajęć pozalekcyjnych (8 zajęć tygodniowo) np: przyjęcie powitalne, karaoke, wieczór filmowy, grill na plaży, zwiedzanie, pływanie, bilard, siatkówka plażowa, piłka nożna, zumba, wieczór międzynarodowy i inne
Wycieczki: 2 tygodnie pobytu - 1 całodniowa, 3 tygodnie pobytu - 2 całodniowe np.: Valletta, Mdina, Comino, Harbour Cruise

Zakwaterowanie

Młodzież zakwaterowana jest u rodzin goszczących oddalonych od szkoły około 15 minut spacerem lub autobusem lub w akademiku Club Village położonym na terenie szkoły. Uczestnicy kursu zakwaterowani są w pokojach 2,3-osobowych pogrupowanych w apartamenty. W jednym apartamencie mieszka 9 kursantów, którzy dzielą jedną łazienkę.

Rodzina: pokój 2,3-osobowy

Akademik Club Village: pokój 2,3-osobowy

Wyżywienie

Śniadanie, lunch (ciepły na terenie kampusu), obiadokolacja

Przedpłata:  2000 PLN

Opłata zawiera
 • Wakacyjny standardowy lub intensywny: 20 lub 30 lekcji w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Transfer z lotniska
 • Transport - pakiet lotniczy (1490 PLN) lub Transport własny, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, bagaż, koszty rezygnacji, choroby przewlekłe
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:
- depozyt płatny pierwszego dnia w akademiku, u rodziny: 50 EUR
- jednorazowy podatek ECO dla osób od 18 lat: 5 EUR

Dodatkowe opcje:
- przy wyborze pakietu lotniczego obowiązkowy 1 dodatkowy nocleg:
rodzina 329 PLN
akademik Club Village pokój 3-os. - 414 PLN
akademik Club Village pokój 2-os. - 450 PLN
- wszelkie zmiany w rezerwacji minimum - 225 PLN

- specjalna dieta: 315 PLN/tydz.

- test PCR, który można wykonać za pośrednictwem ATAS w cenie 290 PLN (test można wykonać również we własnym zakresie)

W okresie 26.06.2021 - 21.08.2021 możliwość skorzystania z przelotu liniami lotniczymi Malta MedAir (spółka Air Malta): Warszawa - Malta - Warszawa (1490 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
12440 PLN