Sprachcaffe Languages Plus

Malta (Malta)

KMA-06/14-21
5.8

Charakter szkoły

Sprachcaffe Languages Plus już od ponad 30 lat organizuje kursy językowe dla obcokrajowców. Jest międzynarodową organizacją posiadającą ponad 40 ośrodków nauczania w wielu krajach. Zrzeszona jest w FIYTO oraz ALTO oraz posiada akredytację FELTOM. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską na poziomach od podstawowego do zaawansowanego.

Wiek:  14 - 21 lat
Terminy:

25.06, 02.07, 09.07, 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08*, 20.08**, 27.08.2023**
* kurs 1,2,3 tyg., ** kurs 1,2 tyg.

Ważne: Aktualne informacje wjazdowe na Maltę publikowane są https://www.gov.pl/web/malta/informacje-dla-podrozujacych

 

Opis miasta

Malta, położona w sercu Morza Śródziemnego pomiędzy Sycylią i Tunezją, to wyspiarskie państwo o powierzchni nieco mniejszej od Krakowa. Ze względu na swoje położenie, pomiędzy Europą a Afryką, stanowi swoisty tygiel kulturowy. W architekturze, języku czy tradycyjnej kuchni widoczne są wpływy włoskie, brytyjskie, francuskie, tureckie i północnoafrykańskie. Różnorodność kulturowa Malty,  niezwykłe krajobrazy czynią ten kraj naprawdę wyjątkowym miejscem pełnym magii, ciepłego morza, słońca, starożytnych zabytków. Angielski, będący tu językiem urzędowym, stanowi o atrakcyjności tego miejsca do doskonalenia umiejętności językowych.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: kampus mieści się w miejscowości St. Julian's, w imponującym budynku z 1930 roku. Budynek wzniesiony został ze złotego piaskowca w stylu antycznym, ozdobiony rzymskimi arkadami oraz otoczony pięknym ogrodem. Na terenie kampusu znajdują się: 23 klimatyzowane sale lekcyjne wewnątrz budynku oraz 6 klas bez klimatyzacji na zewnątrz, apartamenty, duży odkryty basen, bar, restauracja, sala dyskotekowa, biblioteka, pokój do nauki, boisko do siatkówki, pralnia oraz rozległy, zacieniony ogród. Bezpłatne WiFi dostępne w recepcji, restauracji i przy basenie. Szkoła przyjmuje około 250 kursantów w jednym terminie.

Rodzaje kursów

Kurs językowy - standardowy lub intensywny, czyli 4 lub 6 lekcji dziennie. Lekcje angielskiego skupiają się na konwersacjach, co pomaga w zdobyciu większej swobody i pewności mówienia. Angielski na Malcie dla młodzieży to kurs, w trakcie którego poszerzysz również swoje słownictwo, poprawisz znajomość gramatyki i będziesz lepiej rozumieć teksty w języku angielskim. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską na poziomach od podstawowego do zaawansowanego. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu. Po lekcjach szkoła organizuje bogaty program zajęć sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych oraz wycieczki pod nadzorem kadry szkolnej.

 • Kurs wakacyjny standardowy: 20 lekcji w tygodniu
  Kurs wakacyjny intensywny: 30 lekcji w tygodniu
 • Każda lekcja trwa 45 minut
 • Nauka w grupach międzynarodowych
 • Maksymalna ilość osób w grupie: 15
Zajęcia dodatkowe

Intensywny program zajęć pozalekcyjnych (8 zajęć tygodniowo) np: przyjęcie powitalne, karaoke, wieczór filmowy, grill na plaży, zwiedzanie, pływanie, bilard, siatkówka plażowa, piłka nożna, zumba, wieczór międzynarodowy i inne
Wycieczki: 2 tygodnie pobytu - 1 całodniowa, 3 tygodnie pobytu - 2 całodniowe np.: Valletta, Mdina, Comino, Harbour Cruise

Zakwaterowanie

Młodzież zakwaterowana jest u rodzin goszczących oddalonych od szkoły około 15 minut spacerem lub autobusem lub w akademiku Club Village położonym na terenie szkoły. Uczestnicy kursu zakwaterowani są w pokojach 2,3-osobowych pogrupowanych w apartamenty. W jednym apartamencie mieszka 9 kursantów, którzy dzielą jedną łazienkę.

Rodzina: pokój 2,3-osobowy

Akademik Club Village: pokój 2,3-osobowy

Wyżywienie

Śniadanie, lunch (ciepły na terenie kampusu), obiadokolacja

Przedpłata:  2500 PLN

Opłata zawiera
 • Wakacyjny standardowy lub intensywny: 20 lub 30 lekcji w tygodniu
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Transfer z lotniska
 • Transport - pakiet lotniczy (1590 PLN) lub Transport własny, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy: NNW, KL, bagaż
Dopłaty

Dopłaty obowiązkowe:
- depozyt płatny pierwszego dnia w akademiku, u rodziny: 50 EUR
- jednorazowy podatek ECO dla osób od 18 lat: 5 EUR

Dodatkowe opcje:
- przy wyborze pakietu lotniczego obowiązkowy 1 dodatkowy nocleg:
rodzina                                              - 450 PLN
akademik Club Village pokój 3-os. - 521 PLN
akademik Club Village pokój 2-os. - 561 PLN
- wszelkie zmiany w rezerwacji minimum - 225 PLN

- specjalna dieta - 500 PLN/tydz. (dostępność diety na potwierdzenie)

W okresie 24.06.2021 - 26.08.2023 możliwość skorzystania z przelotu liniami lotniczymi Air Malta: Warszawa - Malta - Warszawa (1590 PLN)

Istnieje możliwość organizacji transportu również we własnym zakresie.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
Intensywność Kursu Językowego
3245 PLN