EC Kanada

Toronto (Kanada)

KUA-10/T
5.8

Charakter szkoły

EC: renomowana szkoła, od 1991 roku organizująca kursy językowe dla obcokrajowców z całego świata. Akredytowana przez wiele organizacji międzynarodowych, np. British Council, EnglishUK, EnglishUS, ACCE. Posiada ośrodki nauczania w Europie, Ameryce, Australii, Nowej Zelandii i Afryce.

Wiek:
od 16 lat
od 30 lat
(osoby poniżej 18 lat muszą wybrać zakwaterowanie u rodziny w pokoju 1-os. oraz transfer z/na lotnisko, a także posiadać custodianship letter)
Terminy: w każdy poniedziałek

Opis miasta

Toronto: największe miasto Kanady oraz jej centrum kulturalne; to właśnie tu znajdują się Art Gallery of Ontario oraz Royal Ontario Museum, należące do najznakomitszych na świecie. Zaledwie godzina wystarczy aby dotrzeć z Toronto do tzw. cottage country – krainy lasów i jezior.

Lokalizacja szkoły

Centrum nauczania: przyjazna, przestronna, niedawno odnowiona szkoła EC znajduje się w centrum miasta, w pobliżu licznych sklepów i restauracji. Do dyspozycji uczestników pozostają: nowocześnie urządzone sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, centrum komputerowe z dostępem do internetu, bezpłatne WiFi w całym budynku, pokój rekreacyjny, pokój do samodzielnej nauki, biblioteka, kuchnia oraz kawiarnia. W jednym terminie szkoła może przyjąć około 330 kursantów.

Rodzaje kursów

Kurs językowy: standardowy 20 lekcji tygodniowo lub intensywny: 30 lekcji tygodniowo. Szkoła organizuje kursy standardowe i intensywne, pozwalające rozwinąć podstawowe kompetencje językowe, a także polepszyć znajomość gramatyki, zakres słownictwa i wymowę. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. Każda lekcja po 45 minut. Nauka w godzinach porannych lub popołudniowych. Nauka w grupach międzynarodowych. Maksymalna liczba osób w grupie: 17.

Zajęcia dodatkowe

Dla chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Montreal, Quebec, płatne bezpośrednio w szkole.

Zakwaterowanie
 • rodziny goszczące: starannie dobrane i wyselekcjonowane, mieszkające około 45-60 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Kursanci mieszkają w pokojach 1-osobowych, łazienka dzielona z pozostałymi mieszkańcami lub prywatna. Kursanci muszą mieć własne ręczniki. Zapewniony jest dostęp do pralki.
 • Apartamenty Sherbourne: znajdują się w dzielnicy Yonge and Bloor. W pobliżu znajdziesz modne knajpki, eklektyczne butiki i powstające galerie sztuki – wszystko do odkrycia! Usytuowane są około 25 minut jazdy komunikacją miejską od szkoły. Każdy apartament posiada w pełni wyposażoną kuchnię z podstawowymi urządzeniami i przyborami kuchennymi. Wszystkie apartamenty wyposażone są w wygodne i wysokiej jakości meble, smart TV i Netflix. Kursanci mieszkają w 1-osobowych pokojach, (do wyboru standard - z dużym oknem z widokiem na miasto lub economy - nie ma widoku na zewnątrz, okno wychodzi na część wspólną) wchodzących w skład 3-osobowych apartamentów; każdy apartament wyposażony jest w salon, łazienkę, klimatyzację oraz bezpłatne WiFi. W budynku znajduje się pokój wypoczynkowy, pokój do zajęć z jogi, płatna pralnia. Kursanci muszą utrzymywać w czystości sypialnie, łazienki i pomieszczenia ogólnodostępne. Należy mieć własne ręczniki.

Zakwaterowanie: sobota - sobota

Przejazdy po mieście kursanci opłacają we własnym zakresie, koszt to ok. 65 CAD/tydzień.

Wyżywienie
 • Rodzina: śniadania, obiadokolacje
 • Apartamenty Sherbourne: bez wyżywienia

Przedpłata:  2500 PLN

Opłata zawiera
 • Kurs językowy wegług wybranej opcji
 • Test kwalifikacyjny
 • Szkolne materiały do nauki, EC Online
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Zakwaterowanie i wyżywienie, według wybranej opcji
 • Pakiet rezerwacyjny i ubezpieczeniowy (250 PLN; w sezonie 24.06-27.08.2023 350 PLN)
Dopłaty
 • Materiały do nauki  12 CAD/tydz.
 • Specjalna dieta u rodziny  45 CAD/tydz.
 • Taxi transfer z lotniska Toronto Pearson International (w 1 stronę)  135 CAD
 • Custodianship Letter dla osób poniżej 18 roku życia 150 CAD
 • Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.
 • Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Skonfiguruj swój kurs językowy

Język kursu: angielski
Rodzaj kursu
Wiek
Czas trwania kursu
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Transport
od 970 CAD

od 2959

1 CAD = 3.0686 PLN kurs z 2024-06-21 00:59:01