znajdz kurszamow katalogblog

ferie zimowe 2019 interFERIE ZIMOWE 2019 z kursem językowym

 

W czasie wolnym od nauki możesz podszkolić swój drugi język, przełamać barierę mówienia albo poznać kulturę innego kraju poprzez wyjazd na kurs do zagranicznej szkoły językowej!

Specjalnie dla osób w wieku od 11 - 17 lat, przygotowaliśmy aż 4 oferty na ferie zimowe!

 

 


 

konkurs video kursy2018KONKURS NAKRĘĆ SIĘ– wyniki konkursu

 

Uczestniczyłeś w zagranicznym kursie językowym ATAS, nagrałeś z niego filmik i wziąłeś udział w naszym konkursie „nakręć się“? Ten komunikat jest skierowany właśnie do ciebie, gdyż oto ogłaszamy wyniki konkursu!

 

 

 


 

KAA-69.2012.025 powodów dla których warto wyjechać na kurs językowy do Oksfordu!

 

Esencja Anglii, siedziba najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata, miasto Tolkiena, Harry’ego Pottera i Alicji w Krainie Czarów. Oxford. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, ponadczasowy. Dla tych, którzy uwielbiają historię, pasjonują się książkami oraz cenią sobie kulturę i tradycję.
Dlaczego warto pojechać na kurs językowy do Oksfordu? W poniższych punktach znajdziesz kilka powodów.

 

 

 


 

torquay-851605 960 720Kurs językowy w Torquay

 

Nie wiesz jeszcze jaki kurs wybrać? Chciałbyś pojechać za granicę, ale trochę się boisz? To Twój pierwszy raz na zagranicznym kursie językowym? Wybierz kurs w Torquay!
Dlaczego akurat tam? Pozwól, że wyjaśnię w kilku punktach, dlaczego kurs w Torquay może być dla Ciebie idealny.

 

 

 


 

malta-2648407 960 720Malta - noclegi, transport, jedzenie.

Planując podróż na kurs językowy na Malcie, warto zapoznać się z informacjami na temat noclegów i transportu. Pomoże to podjąć najlepszą decyzję o zakwaterowaniu zgodnym z naszymi preferencjami oraz ułatwi poruszanie się na miejscu. Bez zbędnego stresu uda nam się dotrzeć do miejsc, które planujemy odwiedzić. Podróżowanie to jednak nie tylko hotel i przemieszczanie się pomiędzy atrakcjami turystycznymi. Niezwykle istotny jest aspekt kulinarny, który również warto zgłębić przed przyjazdem. Szkoda byłoby później z braku czasu i rozeznania nie spróbować przepysznych potraw, które oferuje maltańska kuchnia.


 

malta-port z lotu ptakaJak zaplanować podróż na kurs językowy na Maltę?

 

Na Malcie wysoki sezon trwa od końca czerwca do początku września. Sale lekcyjne szkół językowych wypełnione są po brzegi, zainteresowanie kursami językowymi wśród młodzieży szkolnej jest wtedy największe. Jeżeli lubisz gdy wokół dużo się dzieje i nie brakuje towarzystwa innych osób – ten termin jest dla Ciebie.

 

 


 

Panorama MalagiTOP 7 czyli subiektywny przewodnik po Maladze

 

Każde miasto ma takie miejsca, które turysta musi odwiedzić. Inaczej nie będzie mógł powiedzieć „byłem tam”, „widziałem to”. Bo czy będąc w Paryżu można nie zobaczyć Wieży Eiffla czy Katedry Notre-Dame? Albo w Rzymie - Bazyliki Św. Piotra czy Koloseum? Podobnie jest z Malagą. 

 


 

Malta_tradycje Co robić z czasem wolnym po kursie językowym na Malcie? Wyjatkowe tradycje i ciekawe wydarzenia.

 

Planując wyjazd na Maltę, warto sprawdzić czy w okresie zaplanowanego kursu językowego nie odbywają się wydarzenia kulturalne, które urozmaicą naukę języka za granicą. Mimo, że Malta sama w sobie zachwyca już ogromną różnorodnością miejsc wartych zobaczenia, wyjątkowe tradycje i wydarzenia zawsze umilają wolne chwile chociażby podczas zagranicznych wyjazdów językowych.


 

opinie uczestnikówDlaczego warto wyjechać na kurs językowy za granicę? Opinie uczestników.

Przebywanie w naturalnym środowisku, codzienna interakcja oraz kontakt z native speakerami to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na naukę języka obcego. My to wiemy! Jednak dlaczego warto wyjeżdżać na kurs językowy za granicę? O to zapytaliśmy samych kursantów, którzy wyjeżdżali z nami już kilkakrotnie. Zadaliśmy im pytania o ich motywacje, wybór szkoły, wrażenia i wpływ kursu na ich rozwój. Poznajcie opinie o kursach z pierwszej ręki.

 

Nowości 2018Wakacyjne Kursy Językowe - nowości 2018

Z pewnością znajdą się takie osoby, które już zaczęły planować nadchodzące wakacje. My również jesteśmy gotowi na sezon letni i przygotowaliśmy dla was ofertę na lato 2018. Nie zabraknie tutaj kilku nowości, które mogą was mile zaskoczą. Przygotowaliśmy kilka świeżynek w takich kategoriach jak: kursy językowe COMFORT, kursy językowe dla dzieci i młodzieży, kursy dla rodzica z dzieckiem i kursy językowe dla starszej młodzieży i dorosłych. Dla każdego coś nowego.

 

FWJ 2018Forum Wyjazdów Językowych 2018

3-4 marca odbędzie się już III edycja Forum Wyjazdów Językowych. Przygotowana przez nas impreza ma na celu popularyzacje nauki na kursach językowych za granicą i umożliwienie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół językowych z innych krajów. W tym roku Forum Wyjazdów Językowych odbędzie się w dwóch miastach: Gdańsku i w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

fort-lauderdalePraktyczny przewodnik po Fort Lauderdale

Fort Lauderdale to miejsce, gdzie wszystko toczy się na, pod, nad i wokół wody. Ulokowane w centrum rozległej sieci akwenów wodnych – 300 mil rzek i kanałów – stwarza idealne środowisko do wypoczynku. Przybywając do „amerykańskiej Wenecji” (ang. „Venice of America”) po raz pierwszy, będziemy zachwyceni ilością jachtów, łodzi, taksówek wodnych czy autentycznych włoskich gondoli, którymi możemy poruszać się po mieście. 

 

Fishermans Wharf maleZwiedzanie San Francisco

If you are going to San Francisco
be sure to wear some flowers in your hair…”

 Scott McKenzie nie mylił się w piosence, śpiewając o ludziach o łagodnym usposobieniu, których poznamy na każdym kroku odwiedzając San Francisco. Jest to przecież kolebka słynnego „Peace & Love” i w powietrzu nadal unosi się powiew przeszłości. Spotkamy tu nadal hipisów, którzy żyją tak, jakby czas się zatrzymał – kolorowe stroje, muzycy na ulicach umilający czas spacerowiczom i wszechobecna  plejada barw.

 

Los Angeles 6maleLos Angeles – miasto, gdzie każdy jest gwiazdą!

Los Angeles – miasto kojarzone przede wszystkim ze słynnym znakiem Hollywood i przemysłem filmowym – ma wiele do zaoferowania, także dla tych, którzy wyjeżdżają na kurs językowy za granicą. Jest to centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana i przyciąga tłumy turystów nie tylko dzięki Oskarom! L.A. jest światowym centrum biznesu, handlu międzynarodowego, rozrywki, technologii, edukacji, mediów i sportu.

 

 

select2Języki przyszłości - którego powinienem się uczyć?

W szkole uczysz się już angielskiego i zastanawiasz się, którego z języków obcych zaczniesz uczyć się jako drugiego lub trzeciego? Myślisz o studiach za granicą? Jesteś młodym biznesmenem i zastanawiasz się, w którym kierunku zaplanować ekspansję swojego biznesu? Dobrze że, trafiłeś na nasz artykuł, ponieważ odpowiedź na to pytanie ma wpływ na twoją przyszłość, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

 

 

Kasia3Najlepsze metody nauki języków obcych

Każdy z nas chciałby być poliglotą, któremu nauka języków obcych i to najlepiej kilku naraz przyjdzie szybko i bez wysiłku. Ale czy jest to możliwe? Internet pęka w szwach z coraz to nowszymi ofertami szybkiej nauki języka obcego – „Mówisz w 4 tygodnie!”, ba albo nawet i w 2 tygodnie. Reklamy obiecują szybkie efekty przy minimalnym wysiłku, dzięki specjalnym, czasem tajemniczym  metodom oferowanych przez kurs. A jak jest naprawdę?

 

 

bedes1Angielski dla dzieci i młodzieży w szkołach Bede's

Ta renomowana szkoła językowa od 1993 roku organizuje w Wielkiej Brytanii ekskluzywne programy nauczania języka angielskiego dla młodzieży z całego świata. Gwarancją najwyższego poziomu nauczania jest rekomendacja British Council.
Oferta szkoły BEDE's jest naprawdę wyjątkowa: znajdują się w niej kursy przygotowujące do certyfikatów językowych, zajęcia z przedmiotów akademickich, czy dodatkowe zajęcia sportowe z instruktorem.

 

 

kurs jezykowy za granica berlin3Kiedy jest najlepszy czas na wyjazdy językowe?

Przejrzałeś katalog kursów językowych za granicą lub stronę internetowa z ofertami i zauważyłeś, iż kursy oferowane są jedne przez cały rok, a inne w konkretnych datach tylko przez kilka tygodni w roku. Oprócz kursów ogólnych dostępne są też specjalistyczne, rozwijające konkretne zdolności językowe. W takim razie kiedy najlepiej pojechać na kurs językowy, już teraz czy może poczekać do matury, albo w czasie studiów?  Kiedy odniosę z takiego kursu najwięcej korzyści?
W poniższym artykule czerpiąc z  naszych własnych wieloletnich obserwacji doradzamy kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z kursami językowymi.

 

 

bedes2Pierwsze dni na kursie językowym za granicą – jak to wygląda?

W końcu po trudnym procesie decyzyjnym - masz wybrany wymarzony kurs językowy za granicą, zakwaterowanie oraz sposób w jaki docierasz na miejsce. I jak to dalej będzie wyglądać? W niniejszym artykule rozwiewamy wasze obawy i odpowiadamy na najczęstsze pytania o początki pobytu na kursie językowym za granicą.

 

 

smartphoneTelefon alarmowy - kiedy warto zadzwonić?

W jednym z artykułów omawialiśmy już tak ważne kwestie bezpieczeństwa, a w szczególności możliwość kontaktu z pracownikami biura Atas czy to w biurze w dni pracujące, rezydenta na miejscu pobytu, czy telefon alarmowy działający 24/7 w razie nieprzewidzianych sytuacji.
Ale pytanie powstaje, w jaki sposób i kiedy go używać? Można powiedzieć, że telefon alarmowy Atas można porównać do numeru 112 -  kluczem do sprawy jest rozwaga :)

 

 

luggage-1429585 1920Kiedy najlepiej wyjechać na kurs językowy za granicą?

Czy w nauce za granicą jest last albo first minute? Na kiedy zaplanować swój wyjazd - może w czasie wakacji letnich albo ferii? O tym kiedy, gdzie i  dlaczego akurat wtedy wybrać się na kurs językowy za granicą  przeczytacie w dalszej części artykułu. Każdy czas jest dobry na naukę, ale wybór każdego z terminów wiąże się z konkretnymi konsekwencjami. Dobrze jest uwzględnić klimat czy ciekawe wydarzenia odbywające się w danym czasie w wybranym kraju!

 

 

kurs jezykowy bezpiecznyBezpieczeństwo na kursie językowym za granicą

To na pewno temat, który interesuje najbardziej rodziców. Ale jesteśmy pewni, że  zainteresuje także młodzież. Pewnie macie wiele pytań i wątpliwości - co jak zgubię paszport?, - co jak nie będę mógł znaleźć szkoły albo miejsca zakwaterowania?
Na szczęście to my zatroszczyliśmy się o to byś niczym nie musiał się przejmować! Chcemy żeby Twój pobyt pozostawił, w Twojej pamięci tylko wspaniałe wspomnienia i dużo nowych słówek. W artykule przybliżamy Ci najważniejsze osoby, które choć czasem mogą pozostać dla Ciebie niezauważone - służą Ci swoim czasem i pomocą.

 

 

polacyInni Polacy na kursie językowym za granicą

 Wybierasz się niebawem na swój wymarzony kurs językowy za granicą. Nie możesz już doczekać się zajęć z native speaker's i towarzystwa setek nowych znajomych z różnych krajów. Nie dziwimy Ci się! ;)
Bardzo wielu z Was jednak martwi się - a co jeżeli na kursie trafie na tak wielu rodaków że zamiast uczyć się języka obcego, wciąż będziemy rozmawiać po polsku? Podpowiadamy jak szukać oferty tak by wyjazd był efektywną nauką i super czasem z rówieśnikami - głównie z innych krajów.

 

 

host familyJak przetrwać pierwszy dzień w rodzinie goszczącej?

 

Wybrałeś swój wymarzony kurs językowy za granicą z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej –  brawo! Jest to genialne posunięcie dające Ci możliwość poznania kultury danego kraju, nauki języka w normalnych życiowych sytuacjach oraz ćwiczenia swoich umiejętności na bieżąco – a przecież o to  chodzi!

 

 

jal 1Czym różni się kurs języka za granicą od lekcji w szkole?

Skoro czytasz ten artykuł poważnie rozważasz zainwestowanie swoich oszczędności lub kieszonkowego ;) w naukę języka na kursie językowym za granicą. To doskonały pomysł, i w tym artykule znajdziesz rzeczowe informacje - DLACZEGO jest to jedna z najlepszych inwestycji twojego życia 

Znajomość języka jest absolutną podstawą każdego dobrze wykształconego człowieka lub absolutnym minimum jeżeli planujesz wakacje, edukację lub zamieszkanie za granicą. 

 

Podróż na kurs językowy - jak się przygotować i co ze sobą zabrać?

 

 

bank-zdjec-darmowy-41Zanim rozpoczniecie naukę w szkole językowej, poznacie kursantów z innych krajów, z którymi przyjdzie Wam mieszkać i wspólnie spędzać popołudnia, jeszcze trzeba dotrzeć na miejsce. Niezależnie od tego, czy za granicę podróżujecie pierwszy czy kolejny raz i jak długą macie drogę do przebycia, warto zastosować się do kilku wskazówek, aby podróż znieść szybko i komfortowo. 

dublin-2-g7 miejsc, które warto zobaczyć w Dublinie

Dublin – stolica Republiki Irlandii, jest kwintesencją wszystkiego, co ma do zaoferowania Zielona Wyspa. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, lubisz zwiedzać muzea, chcesz odwiedzić jeden z setek klasycznych pubów lub po prostu, po godzinach pieszych wędrówek, chcesz odpocząć w największym, ogrodzonym parku Europy: Dublin jest dla Ciebie. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić w tym mieście.

brighton-wielka-brytaniaBrighton - czym zachwyca nadmorska, brytyjska miejscowość?

Brighton, miasto położone nad kanałem La Manche, swój rozwój zawdzięcza Jerzemu IV. Ówczesny regent, a przyszły król polecił wybudować w centrum miejscowości okazały pałac, który służyłby mu podczas pobytów w tym nadmorskim kurorcie. Brighton, oprócz atrakcji uzdrowiskowych słynie z jednej z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii: University of Sussex. Dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz bliskości Londynu – z tego też powodu bywa nazywane London by the Sea - miasto jest celem turystycznym przez cały rok. Co ciekawe, prawa miejskie Brighton posiada dopiero od 2005 roku.... Sprawdźmy, czym zachwyca ta nadmorska, brytyjska miejscowość?

barcelonaBarcelona - te miejsca musisz koniecznie zobaczyć!

Barcelona, stolica Katalonii, to jedno z najładniejszych, europejskich miast. Zachwyca nie tylko urokliwymi miejscami, które warto tu zobaczyć, ale także klimatem, atmosferą i hiszpańskim temperamentem. Jest jednym z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalno-sportowych centrów, stając się metropolią o znaczeniu globalnym. Dlaczego warto tu przyjechać? Mamy nadzieje, że w tym wpisie znajdziecie odpowiedź na to pytanie!

Londyn-27 powodów, dla których warto odwiedzić Londyn!


Londyn – to jedno z największych miast w Europie. Fascynuje na każdym kroku. Z bogatą historią jest z jednej strony świadectwem świetności Imperium Brytyjskiego, z drugiej zaś ultranowoczesną, wielonarodowościową stolicą, która ma do zaoferowania praktycznie wszystko, czego może potrzebować człowiek w XXI wieku. Sprawdźmy, dlaczego warto odwiedzić Londyn.

oxford

Oxford - 6 miejsc, dzięki którym pokochasz to miasto!

Jedno z głównych miast uniwersyteckich Wielkiej Brytanii. Początki osadnictwa na tym terenie datowane są na IX wiek. Sama nazwa pochodzi od dwóch słów: ox (wół) i ford (bród), gdyż w owym czasie istniał tam bród spajający dwa brzegi Tamizy. Przez stulecia Oxford pełnił ważna rolę polityczną i religijną. To tu powstały dokumenty uważane za pierwszą konstytucję w Wielkiej Brytanii, czy odbywały się ważne wydarzenia podczas rodzenia się reformacji. Od XII wieku miasto jest nierozłącznie związane z uniwersytetem. Zobaczmy, co ciekawego ma do zaoferowania Oxford!

cambridgeCambridge - 7 atrakcji, które musisz zobaczyć!

Cambridge to drugie, po Oxfordzie, najważniejsze i najstarsze miasto uniwersyteckie w Wielkiej Brytanii. Uczelnia została założona w 1209 roku, a wydawnictwo prasowe mieszczące się w jej murach działa nieprzerwanie od połowy XVI wieku. Też jest najstarsze na świecie. Uniwersytet nie ma jednolitej struktury, składa się bowiem z ponad 30 kolegiów. Najważniejsze z nich to: Peterhouse, Corpus Christi, King's, Queen's, Trinity, Magdalene, Christ's. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 7 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Cambridge!

KAA-61L.2012.107 miejsce, które musisz zobaczyć w Londynie

Londyn – trzecie największe miasto w Europie, metropolia, która jest stolicą Wielkiej Brytanii to ponad 8 mln mieszkańców ze wszystkich zakątków ziemi. Jest to również najważniejsze finansowe miasto świata – to właśnie tu funkcjonuje największa giełda w Europie i trzecia na świecie. Ścisłe centrum to miejsce, gdzie swoje główne siedziby mają największe międzynarodowe banki i firmy. Spośród tysięcy miejsc i zabytków, które trzeba zwiedzić, proponujemy subiektywny wybór najważniejszych siedmiu. Oto one!

malta

Musisz tu być! 5 najciekawszych miejsc Malty

Malta to niewątpliwie jedna z najchętniej odwiedzanych przez Polaków wysp Morza Śródziemnego, w ciągu ostatnich kilku lat. Powodów jest wiele - słońce świeci tam przez 300 dni w roku, z większości dużych miast w Polsce latają tam tanie linie lotnicze, Maltańczycy świetnie znają język angielski, dlatego nie ma problemu z komunikacją na miejscu, a do tego różnorodność kulturowa sprawia, że chętnie wyjeżdżamy właśnie na tę wyspę. Oto 5 miejsc, które naszym zdaniem warto odwiedzić na wyspie!

Kasia3

Jedziesz na kurs? Oceń szkołę językową!

Już trzeci rok z rzędu będziemy zachęcać kursantów do oceniania ośrodków szkolnych, do których wyjeżdżają. W ciągu tygodnia od rozpoczęcia kursu uczestnicy otrzymają na swój adres e-mail krótką ankietę z prośbą o ocenę poziomu nauki, zakwaterowania i atmosfery panującej w danej szkole. Liczymy na to, że oceny każdego ośrodka będą cenną wskazówką dla innych osób planujących w przyszłości naukę za granicą.

cypr

Atrakcje na Cyprze, czyli co warto zobaczyć na wyspie

Cypr to jedna z tych wysp Morza Śródziemnego, którą warto odwiedzić o każdej porze roku. Poza bogatą historią, wyśmienitą kuchnią, malowniczymi krajobrazami czy święcącym tu niemal zawsze słońcem, warto przyjechać na Cypr, żeby zobaczyć atrakcje, z jakich słynie wyspa. Oto wybrane 7 z nich!

kurs-jezykowy-za-granica-co-warto-wiedziec

O czym warto pamiętać wybierając kurs językowy?

Kursy językowe za granicą są jednym z najbardziej popularnych i satysfakcjonujących sposobów na ciekawe spędzenie wakacji. By jednak takie wyjazd w pełni spełnił pokładane w nim oczekiwania, warto przed wykupieniem zajęć przemyśleć kilka ważnych zagadnień. Oto, o czym warto pamiętać wybierając kurs językowy.

lon7

Promocja: 200 zł zniżki na wszystkie kursy językowe w Londynie

Od 26 maja do 5 czerwca na wszystkie kursy językowe w Londynie wprowadzamy zniżkę 200 zł. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami na stronie oraz wizyty w naszych biurach, tym bardziej, że w maju i czerwcu pracujemy również w soboty! Ponieważ poszczególne ośrodki szkolne różnią się między sobą przygotowaliśmy krótki przewodnik po ofercie w Londynie. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Podpowiadamy w tym artykule!

 

brighton-bezpieczenstwo-na-kursie

Bezpieczeństwo na kursie językowym - to musisz wiedzieć!

Zbliżają się wakacje i zapewne niejedno dziecko wspólnie z rodzicami zastanawia się nad wyjazdem na kurs językowy. Pomysł z pewnością wart wprowadzenia w życie. Dla młodszej i starszej młodzieży to przygoda życia i często pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców poza granice kraju. Nic więc dziwnego, że kiedy uczniowie już siedzą w internecie wyszukując ciekawych miejsc i informacji o atrakcjach w czasie wolnym, rodzice są wciąż pełni wątpliwości, czy taki wyjazd jest w ogóle bezpieczny i biją się z myślami, czy ich pociecha poradzi sobie sama w obcym kraju.

 

 

Skoro czytasz ten artykuł poważnie rozważasz zainwestowanie swoich oszczędności lub kieszonkowego ;) w naukę języka na kursie językowym za granicą. To doskonały pomysł, i w tym artykule znajdziesz rzeczowe informacje - DLACZEGO jest to jedna z najlepszych inwestycji twojego życia (nie żartujemy)!

Cypr - 5 powodów, dla których warto odwiedzić wyspę

Cypr - 5 powodów, dla których warto odwiedzić wyspę

 

Cypr zachwyca o każdej porze roku. Bogata kultura i historia, malownicze krajobrazy, doskonała kuchnia i słońce świecące tu przez większą część roku - to wszystko sprawia, że aż chce się tu przyjechać! Cypr to trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Słońce świeci tu średnio przez 330 dni w roku, a temperatura morza wynosi ok. 20-22°C. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy wyspy są gościnni i przyjaźnie nastawieni do odwiedzających ją turystów. Jednak nie zawsze tak było...

Jak być w kontakcie podczas wyjazdu na kurs językowy?

straznik

Samodzielny wyjazd na kurs językowy to często stres dla rodziców, którzy nie są pewni, czy dziecko będzie bezpieczne. Czy brak kontaktu przez kilkanaście godzin to niepokojący sygnał, czy raczej oznaka tego, że dziecko świetnie spędza wakacje i niczego od nas nie potrzebuje?

 

Zobaczcie wskazówki, które pomogą zachować spokój i uniknąć niepotrzebnych zmartwień.

 


 

O czym nie zapomnieć pakując się na kurs językowy

 

 

nottnik

 Niezależnie czy jedziemy pod namiot, na wycieczkę objazdową czy do hotelu z basenem ważne jest , żeby zabrać wszystkie przedmioty, które mogą się przydać podczas pobytu. Z wyjazdami na kursy językowe jest dokładnie tak samo. Dobrze spakowany plecak lub walizka to podstawa. Żeby nie mieć niepotrzebnych kłopotów na miejscu należy koniecznie zabrać najważniejsze rzeczy z TEJ LISTY. 

Relacja z FORUM WYJAZDÓW JĘZYKOWYCH 2016

1male

 

W ostatnią sobotę 5 marca zaprosiliśmy do hotelu Novotel Centrum w Warszawie przedstawicieli  zagranicznych szkół językowych oraz młodzież zainteresowaną nauką języków, a także rodziców myślących o nauce dla swoich dzieci. Oprócz bezpośrednich spotkań i rozmów przygotowaliśmy także wykłady i prezentacje, a także losowanie w którym można było wygrać voucher na obóz językowy w Londynie! Zobaczcie pełną relację z wydarzenia.


 

Malta: 3 ciekawe szlaki o których nie przeczytasz w żadnym przewodniku

marfa

 

Malta to nie tylko wypełnione po brzegi hotele, ciągnące się kilimetrami promenady pełne zgiełku i zatłoczone plaże wciśnięte w ciasne zatoczki. Znalezienie tutaj natury w najczystszej postaci jest dziecinnie proste. Wystarczy wybrać kierunek przeciwny do tego, w którym podążają tłumy. Po to, by przez kolejną część dnia rozkoszować się niczym niezakłóconą ciszą i pięknem przyrody.


 

Z dala od tłumów, czyli mniej oczywiste atrakcje Malty

plaza maltaWbrew temu, co sugeruje tytuł, nie będę próbowała nikogo nakłonić do porzucenia planów odwiedzenia Konkatedry Św. Jana w Valletcie, spaceru po Mdinie czy wieczornych przechadzek po promenadzie w St. Julian’s i Sliemie (wprost przeciwnie, gorąco do wszystkiego namawiam). Spróbuję natomiast zachęcić Was, żebyście przed zamknięciem swojej listy obowiązkowych atrakcji na Malcie (bez których po powrocie nie spojrzycie w oczy znajomym i sąsiadowi z klatki), zastanowili się, czy aby na pewno warto zobaczyć tylko to, co wypunktowane na pierwszych stronach przewodnika. Zdziwicie się, jak wiele jest na tej maleńkiej wyspie niepowtarzalnych miejsc, do których nie dotarł przeciętny Kowalski.


 

Promocja FIRST MINUTE na kursy językowe

katalogBWJ2016

 

Znacie powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno? My tak. Dlatego w ofercie mamy propozycje kursów nie tylko dla młodzieży, a takze dla dorosłych, a nawet dla seniorów. Z drugiej strony chcemy nagrodzić tych, którzy szybko podejmują dobre decyzje - a inwestycja w naukę języków obcych przecież zawsze jest dobrym wyborem! Dlatego dla tych, którzy zarezerwują wyjazd przed 15 marca mamy specjalna zniżkę na wybrane kursy - od 300 do 500 zł taniej w ofercie FIRST MINUTE.


 

W poszukiwaniu najlepszej plaży na Malcie

plaza malta

 

Być na Malcie, spędzić cały czas wolny na plaży w zatłoczonej zatoczce i nie zobaczyć nic więcej na tej magicznej wyspie, to tak jak wybrać się do Indii i zobaczyć Taj Mahal tylko na fotografii w hotelowej recepcji. Jednak lato na Malcie daje się we znaki nawet najbardziej ciepłolubnym i choćby chwilowy wypad na plażę to absolutna konieczność.

 Na Malcie nie znajdziesz szerokich piaszczystych plaż ciągnących się kilometrami. Znajdziesz natomiast urokliwe zatoczki z przepięknymi widokami na okoliczne miasteczka, promenady, małe bezludne wysepki i majestatyczne klify.


 

Malta - maleńki kraj, wielki plan filmowy!

malta widoki

 

 

Wyobraźcie sobie Państwo powierzchnią zbliżone do Krakowa, do którego regularnie zjeżdżają najznamienitsi aktorzy i najlepsze ekipy filmowe Hollywood. Takie miejsce znajduje się w zasięgu 2,5- godzinnego lotu samolotem.  To właśnie Maltę, wyspiarski kraj na Morzu Śródziemnym, upatrzyły sobie ekipy filmowe na niezwykle malowniczy plan filmowy już w pierwszej połowie XX wieku. Maleńkie Hollywood Europy. Dlaczego? 

 

5 marca 2016 Forum Wyjazdów Językowych w Warszawie

Kasia5

 

5 marca w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbędzie się Forum Wyjazdów Językowych. To wydarzenie przeznaczone dla osób planujących naukę języków obcych za granicą. Wśród uczestników zostanie rozlosowany tygodniowy wyjazd do Londynu.

2Business English - najlepszy sposób na karierę

 

Znajomość języków obcych jest dużym atutem na rynku pracy. Szczególnie, jeśli mowa nie o słowach i zwrotach, których uczymy się w szkole, a o języku biznesowym. Umiejętność komunikacji w środowisku międzynarodowym cechuje doświadczonych pracowników korporacji. Oczywiście długi staż i wieloletnie kontakty robią swoje, ale z drugiej strony bardzo wiele można się nauczyć na odpowiednim kursie.

komunikacja na malcie1Komunikacja na Malcie - wszystko co warto wiedzieć!


Malta staje się dla Polaków coraz popularniejszym kierunkiem na wakacje. Nic dziwnego. Gorący klimat jak w krajach afrykańskich i jednocześnie bezpieczeństwo i stabilność jak w innych krajach Unii Europejskiej. A przede wszystkim bardzo wiele zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzania na niewielkiej przestrzeni. Do tego jeszcze możliwość nauki w licznych szkołach językowych.


Malta to zdecydowanie nie jest kraj dla pieszych. Choć odległości między miastami nie są duże korzystanie ze zorganizowanego transportu publicznego bardzo się przydaje. Jak odnaleźć się w sieci połączeń na Malcie? Doradzamy TUTAJ!

comino5 charakterystycznych rzeczy na Malcie

Malta choć cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków pozostaje jedną z tych destynacji, o których wiemy stosunkowo niewiele. Londyn jednoznacznie kojarzy się z Bigbenem, Paryż, z wieżą Eiffla, a Nowy Jork ze Statuą Wolności czy Times Square. A co z Maltą?

Oczywiście często turyści przyjeżdżają wyłącznie ze względu na klimat. 300 słonecznych dni w roku i rzadkie opady sprawiają, że to dobry kierunek na wypoczynek także poza sezonem.  Malta jest fantastycznym miejscem do kąpieli i plażowania. Ale nie tylko! Na miejscu znajdziecie wiele charakterystycznych elementów nadających Malcie niepowtarzalny klimat. Oto kilka z nich!

brighton4Jak było na kursie językowym w Brighton?
Relacja od uczestniczki!

 Ci, którzy nie zdecydowali się jeszcze pojechać  w wakacje do szkoły językowej  mogą twierdzić, że każdy dzień w szkole w Anglii będzie wyglądać tak samo i będzie nudny, bo każą sie uczyć.  Ale to nieprawda (...) same zajęcia językowe nie przypominały tych z polskiej szkoły, gdyż dużo było w tym zabawy i fajnie było posłuchać, co mówili młodzi ludzie z innych krajów oraz super okazja do zawarcia z nimi znajomości. Koleżanki już mi zazdroszczą .... - o tym jak wygląda nauka w szkole językowej za granicą, transport na kurs i zakwaterowanie u rodziny goszczącej opowiada 14-letnia Ola. 

Kurs językowy w Embassy London - relacja uczestniczki!

 

KAA-16.2013.12 studenci w metrzeTym razem pokazujemy kurs językowy z punktu widzenia uczestniczki. Z tekstu dowiecie się wszystkiego co najwazniejsze o transporcie, zakwaterowaniu i zajęciach prowadzonych w jednej z londyńskich szkół językowych. Ania była z nami na kursie językowym dwukrotnie - w roku 2013 i 2014 w szkole Embassy London (KAA-16).
Swoimi uwagami podzieliła się na swoim blogu:
http://witaj-ameryko.blogspot.com.
U nas publikujemy obszerne fragmenty relacji :)

 

 

Paryż - kolebka komiksowej kultury

 

paryż1Paryż od zawsze był inspiracją dla artystów wszelkiego pokroju. Ogromnej liczbie osób kojarzy się z małymi, romantycznymi uliczkami dzielnicy Montmarte, gdzie, niczym bohater Allenowskiego „O północy w Paryżu”, napawać się można miastem nocą i dniem. Dla innych Paryż jest kwintesencją głośnych barw i skrzyżowania kultur z całego świata. Ale francuski świat można też odkrywać w świecie książek i komiksów, które stały się symbolem tej kultury.

 

 

Dlaczego uczyć się angielskiego na Cyprze? cz. II

 

cycling2Cypr to nie tylko piękne plaże i ciepłe czyste morze ale także urokliwe miasteczka w górach, winnice, sady pomarańczy czy bananowców, wodospady, unikalne zabytki kultury greckiej oraz jedne z najlepszych w europie trasy rowerowe! Na Cyprze po prostu nie można się nudzić :)

 

W drugiej części przewodnika nasza ekspertka  Justyna Murawska opowie o tych miejscach, które są warte zobaczenia. A przy okazji o lokalnej kuchni, bardzo ciekawej i burzliwej historii wyspy Afrodyty oraz o pamiątkach. Na koniec kilka przydatnych linków :)

 

Dlaczego uczyć się angielskiego na Cyprze? cz. I

 

cypr2

O zaletach pobytu na Wyspie Afrodyty przekonuje nasza ekspertka - Justyna Murawska - Specjalista ds. Sprzedaży Międzynarodowej i Turystyki Językowej.

 

Wiele osób zastanawia się dlaczego właściwie miało by jechać lub wysłać swoje dziecko na wakacje na Cyprze. Jest to mała, położona 3 godziny lot z Polski wyspa, często postrzegana jako droga destynacja. Ja sama jeszcze 3 lata temu zdawałam sobie sprawę o istnieniu tej wyspy ale nigdy nie podejrzewałam że będę tam mieszkać i tak bardzo ją pokocham! Mam nadzieję, że przy okazji odpowiedzi na pytania, o Cyprze uda mi się przemycić odrobinę Cypryjskiego słońca i radości!

Infografika: Jak wybrać kurs angielskiego za granicą

Języka angielskiego można uczyć się w wielu rożnych krajach, a przy planowaniu  nauki za granicą trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki takie jak intensywność kursu, rodzaj zakwaterowania czy termin wyjazdu. Na jednym obrazku podpowiadamy jakie są możliwości i co brać pod uwagę, żeby dokonać właściwego wyboru :)

infografika kurs za granicą - mini1

 

Promocje

zadaj pytanie

zamow katalog2017

kartadueejrodziny

Kim jesteśmy?

Agencja Turystyczna ATAS jest czołowym organizatorem turystyki językowej i młodzieżowej w Polsce. Biuro zostało założone w 1989 roku.

Firma specjalizuje się w organizacji wyjazdów na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest przedstawicielem renomowanych szkół językowych za granicą i posiada kilkaset ofert kursów: wakacyjnych, całorocznych, standardowych, intensywnych, specjalistycznych oraz wyjazdów grupowych.

Jako jedyne biuro w Polsce prowadzi w okresie wakacji regularne połączenia autokarowe do szkół językowych w Anglii.

 

 

Kontakt

e-mail: bwj@atas.pl
tel: (22) 825 74 77,
       (22) 825 93 21 

fax (22) 489 62 67
ul. Noakowskiego 4 (Pl. Politechniki)
00-666 Warszawa

rzf

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na przechowywanie cookies w Twoim urządzeniu.