znajdz kurszamow katalogblog

Regulamin pobytu na kursie językowym za granicą

I. Kursant zobowiązany jest do przestrzegania prawa obowiązującego w kraju pobytu oraz poprawnego zachowania na terenie szkoły i w miejscu zakwaterowania.

II. Każda z zagranicznych szkół językowych posługuje się własnym regulaminem, z którym kursanci zapoznają się po przyjeździe do wybranego ośrodka i zobowiązani są go przestrzegać, a w szczególności:

 1. Obowiązuje zakaz palenia, picia alkoholu i zażywania narkotyków.
 2. Obowiązek przebywania w miejscu zakwaterowania w godzinach określonych przez szkołę oraz zachowania ciszy i spokoju.
 3. Uczestnictwo w lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych jest obowiązkowe.
 4. Dbanie o książki i przybory wypożyczone przez szkołę.
 5. Utrzymanie pokoju w czystości należy do obowiązków kursanta.
 6. Nie wolno prać w umywalkach znajdujących się w pokojach (zapytaj, gdzie znajduje się najbliższa pralnia).
 7. Kursantom poniżej 18 roku życia nie wolno wychodzić samodzielnie poza teren akademika bez zgody personelu szkoły (bądź rodziny goszczącej). Zawsze należy powiadomić personel szkoły lub rodzinę, dokąd idziemy i o której godzinie wrócimy.
 8. Chcąc skorzystać z telefonu u rodziny musisz uzyskać ich zgodę (koszt połączenia pokrywa kursant). Nigdy nie wolno dzwonić, gdy nikogo z gospodarzy nie ma w domu.
 9. Na wycieczkach młodzieży poniżej 18 lat nie wolno odłączać się od grupy. Kursanci mają obowiązek uzyskać zgodę na oddalenie się od grupy u opiekuna, zobowiązani są jednak do przyjścia na miejsce zbiórki o ustalonej godzinie.
 10. Paszport oraz wartościowe przedmioty powinny być zdeponowane w sejfie szkolnym bądź powierzone uwadze rodziny goszczącej lub rezydenta. Nigdy nie należy zostawiać cennych przedmiotów bez opieki lub w niezamkniętym pokoju.
 11. Kursanci ponoszą odpowiedzialność prawną i materialną za spowodowane szkody.

Promocje

zadaj pytanie

zamow katalog2017

kartadueejrodziny

Kim jesteśmy?

Agencja Turystyczna ATAS jest czołowym organizatorem turystyki językowej i młodzieżowej w Polsce. Biuro zostało założone w 1989 roku.

Firma specjalizuje się w organizacji wyjazdów na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest przedstawicielem renomowanych szkół językowych za granicą i posiada kilkaset ofert kursów: wakacyjnych, całorocznych, standardowych, intensywnych, specjalistycznych oraz wyjazdów grupowych.

Jako jedyne biuro w Polsce prowadzi w okresie wakacji regularne połączenia autokarowe do szkół językowych w Anglii.

 

 

Kontakt

e-mail: bwj@atas.pl
tel: (22) 825 74 77,
       (22) 825 93 21 

fax (22) 489 62 67
ul. Noakowskiego 4 (Pl. Politechniki)
00-666 Warszawa

rzf

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na przechowywanie cookies w Twoim urządzeniu.