Jak wygląda kurs online w szkole językowej za granicą?

8 maja 2020 r.

Czy chcesz rozwijać swoje umiejętności językowe na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa? Teraz nauka języka w zagranicznej szkole jest możliwa bez wychodzenia z domu!

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa (COVID-19) spowodowała, że napotykamy w naszym codziennym życiu wiele ograniczeń, jak chociażby swobodne podróżowanie za granicę. Oczywiście nadal uważamy, że wyjazd na zagraniczny obóz czy kurs to najlepszy sposób na naukę języka, jednak gdy jest to utrudnione warto sięgnąć po alternatywne rozwiązania, które przynoszą nam nowe technologie.
Wychodząc na przeciw obecnej sytuacji, przygotowaliśmy specjalną ofertę kursów online we współpracy z międzynarodowymi szkołami językowymi za granicą. Niejednokrotnie na swojej drodze spotykamy ambitnych młodych ludzi, który chcą się stale rozwijać i produktywnie wykorzystać wolny czas. Właśnie z myślą o tych osobach, przygotowaliśmy ofertę bazującą na nauce zdalnej w zagranicznej szkole językowej.

Jak wygląda taki kurs online?

Kurs językowy online w zagranicznej szkole językowej, przede wszystkim różni się od tych powszechnie znanych za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Jest on alternatywą dla stacjonarnego kurs, który odbywa się według tego samego programu nauczania, wypracowanego przez lata doświadczenia w renomowanej szkole. O wysokiej jakości nauki świadczą posiadane certyfikaty oraz akredytacje, takie jak rekomendacje British Council czy zrzeszenie w English UK. Szkoła stawia tu na wykwalifikowaną kadrę, gdzie zajęcia prowadzą nauczyciele native speakers.

Zatem jak takie lekcje przebiegają? Zajęcia prowadzone są "na żywo" w rzeczywistym czasie - o określonym terminie i godzinie. Kursanci otrzymują dostęp do platformy edukacyjnej, która staje się dla nich "wirtualną klasą zajęć". Jedynie czego potrzebujemy to połączenie z internetem, komputer/tablet lub smartfone oraz odpowiednie miejsce aby odbyć efektywne lekcje. Zanim jednak uczestnik trafi na swoje pierwsze zajęcia musi przejść teść poziomujący, który pozwoli przypisać go do odpowiedniej grupy. To bardzo ważne, aby napisać go samodzielnie, zgodnie ze swoimi umiejętnościami - może to zaważyć na pomyślności kursu ;)
Ponieważ zajęcia online mają inną dynamikę niż zwykłe lekcje, liczba uczestników jest też mniejsza, tak aby każdy miał czas z nauczycielem. Najważniejsze jest jednak to, że są to grupy międzynarodowe, które tworzą osoby z całego świata.

Dostępna platforma online daje wiele możliwości: udostępnianie materiałów przez nauczyciela, śledzenie przygotowanych prezentacji, pisanie po "wirtualnej tablicy", komunikacje za pomocą czatu, dyskusje w grupach, konsultacje z lektorem czy pracę w parach oraz monitorowanie i rejestrowanie postępów uczniów.

Zajęcia online to nie tylko zajęcia grupowe. Kursant może wybrać opcje zajęć indywidualnych, dwuosobowe z przyjacielem lub członkiem rodziny, tematycznych i specjalistycznych. To również sam uczestnik dobiera odpowiednią dla siebie ilość godzin i intensywność. Kursant ma do wyboru kurs angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego online. Już wkrótce pojawi się na naszej stronie także oferta kursu niemieckiego i hiszpańskiego. Kurs online skierowany jest do osób od 8 roku życia do 18+, czyli dla młodzieży i dorosłych.

Co zyskuje uczestnicząc w kursie językowym online?

Powiedzmy to głośno, decydując się na kurs online trafiamy do jednej z najlepszych szkół językowych za granicą, co jest gwarancją nie tylko nauki na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim efektywnej nauki. Podczas zajęć stykasz się tylko z "żywym językiem" - nie ma tu miejsca na uciekanie się do znanych i ojczystych zwrotów albo short-talk z polskojęzycznym kolegą.
Kurs online ze względu na swój charakter i dostępne narzędzia - czat, audio, wideo - pobudza i stymuluje różne bodźce do pisania, słuchania czy czytania. Ponadto, przyjęta forma daje więcej czasu na refleksje, współpracę oraz i interakcje między studentami.

Zajęcia zostały w taki sposób przygotowane aby maksymalnie angażować oraz motywować Cię do pogłębiania własnej wiedzy i pasji w interesującym Cię temacie. Poprzez niezależne projekty oraz pracę nad różnymi źródłami, odkrywasz nowe koncepcje, rozwijasz swoje myślenie analityczne oraz umiejętności badawcze. Co więcej, poza wspólnymi zajęciami, masz także dostęp do platformy, gdzie możesz znaleźć mnóstwo materiałów edukacyjnych do samodzielnej nauki.

Zwróć uwagę, że uczestnicząc w kursie online, nie tylko rozwijasz swoją znajomość języka ale także komunikacje w środowisku wielokulturowym. Spotykasz osoby z różnych miejsc świata i poznajesz ich punk widzenia. Poza lekcją, masz dodatkową okazję do wymiany zdań z pozostałymi uczestnikami i bliżej ich poznania. Niejednokrotnie takie sytuacje, pozwalają na zawarcie znajomości na długie lata, dzięki czemu możesz dodatkowo ćwiczyć język z międzynarodowym kolegą.
Na koniec dodajmy tylko, że zwieńczeniem całości jest otrzymanie certyfikatu z przebytego kursu z renomowanej szkoły językowej za granicą.

Zatem jeśli nawet molo w Brighton, Big Ben w Londynie czy Statu Wolności w NYC będzie musiała troszkę poczekać, nie warto odkładać swoich ambicji na naukę języka na później, tym bardziej, że kurs w zagranicznej szkole jest teraz bardziej dostępny niż zwykle.

Zobacz pełną listę dostępnych kursów językowych online.

Izabela Drożdż

Zobacz także: