7 powodów, dla których warto odwiedzić Londyn!

25 października 2021 r.

Londyn – to jedno z największych miast w Europie. Fascynuje na każdym kroku. Z bogatą historią jest z jednej strony świadectwem świetności Imperium Brytyjskiego, z drugiej zaś ultranowoczesną, wielonarodowościową stolicą, która ma do zaoferowania praktycznie wszystko, czego może potrzebować człowiek w XXI wieku. Sprawdźmy, dlaczego warto odwiedzić Londyn.

1. Tradycja przenika się z nowoczesnością

W obrębie miasta, w czasie krótszym niż pół godziny, można przenieść się w czasie i odkryć historię miasta - począwszy od średniowiecznej twierdzy (Tower), a skończywszy na najnowocześniejszych budynkach takich mistrzów architektury, jak Norman Foster (City Hall, nowy stadion Wembley, Millennium Bridge i inne). Na każdym kroku przeplatają się style architektoniczne, niektóre charakterystyczne i wyjątkowe tylko dla Wielkiej Brytanii. Podczas spacerów i zwiedzania architektury, warto zajrzeć do wyjątkowych świątyń, budynków użyteczności publicznej lub wjechać na ostatnie piętro kilku wieżowców – niektóre z nich mają tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta.

2. Wielokulturowość

Biorąc pod uwagę liczne kolonie oraz terytoria zależne od Korony Brytyjskiej w wiekach poprzednich, Londyn, jako stolica Imperium, zawsze był miejscem, w którym można było spotkać przedstawicieli wielu narodowości. Nie inaczej jest dzisiaj. W Londynie krzyżują się wpływy kulturowe z całego świata. Na jednej ulicy można kupić chińską odzież, wpaść na turecką kawę, zjeść oryginalny hummus,czy zrobić zakupy w polskich delikatesach. Wszystko z uśmiechem na ustach, londyńskim zrozumieniem i poszanowaniem dla różnych kultur i tradycji, które spotkały się w jednym miejscu.

londyn_grupa

3. Znane miejsca i osoby

Akcja niezliczonych filmów, seriali czy książek toczy się w Londynie. Nie jest więc dziwne spotkanie osób znanych z małego czy dużego ekranu podczas porannego joggingu w jednym z niezliczonych parków, w ulubionej kawiarence na przedpołudniowej kawie czy robiącej zakupy w nowoczesnym centrum handlowym. Wystarczy chwila, aby niepostrzeżenie znaleźć się w scenerii dobrze znanej z serii przygód nieustraszonego detektywa: Sherlocka Holmesa czy dotrzeć do Nothing Hill lub do miejsc, w których przebywał James Bond.

4. Idealne miejsce na naukę języka angielskiego

Gdzie lepiej uczyć się języka angielskiego, jak nie w stolicy Wielkiej Brytanii? Szeroki wachlarz szkół oferuje możliwość nauki na każdym poziomie zaawansowania, w różnych grupach wiekowych, przez cały rok. To nie tylko dobre miejsce na doszkolenie się w języku obcym, ale także na nawiązanie nowych znajomości z całego świata! Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas kursu językowego można od razu sprawdzić w praktyce – wystarczy wyjść na ulicę, zrobić zakupy, pójść na herbatę czy odwiedzić jedno z 250 muzeów.

londyn_szkoła

5. Zabytki

Londyn to wielokulturowe miasto, które ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Z jednej strony majestatyczny Big Ben - symbol Londynu. Z drugiej strony Opactwo i Katedra Westminsterska czy Buckingham Palace - oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Na mapie turystycznej Londynu pojawia się także wiele nowych atrakcji, np. Sky Garden, czyli 155 piętro nowoczesnego wieżowca, z którego bezpłatnie można podziwiać panoramę miasta.

Przeczytaj także więcej o 7 miejscach, które warto zobaczyć w Londynie

Największe londyńskie zabytki Tower Bridge

6. Puby

Wielka Brytania słynie z pubów – miejsc spotkań bardzo silnie zakorzenionych w tradycji, według której w tych miejscach produkowane i sprzedawane było piwo. Trudno zliczyć ich ilość we współczesnym Londynie, ale z pewnością są ich tysiące. Bez problemu znajdziesz je na każdej ulicy, w każdej dzielnicy. To miejsca, w których można spotkać się nie tylko na piwo, ale i usiąść z rodziną, poczytać książkę czy najzwyczajniej w świecie odpocząć podczas zwiedzania setek atrakcji miasta.

7. Praca

Ze względu na swoją metropolitalną wielkość i znaczenie, Londyn jest stolicą nie tylko administracyjną, ale i finansową, kulturalną, technologiczną czy stylistyczną. Wiele międzynarodowych koncernów ma tutaj swoje siedziby lub oddziały, londyńska giełda jest jedną z największych na świecie. Wszystko to wpływa na rynek pracy, który zawsze jest otwarty na przedstawicieli wszelkich zawodów. Dlatego warto uczyć się języka angielskiego od najmłodszych lat, aby po szkolnych trudach spróbować swoich sił na zawodowym rynku, w stolicy Wielkiej Brytanii.

Może zainteresuje Cię także zwiedzanie Oxfordu?

Poznaj 6 miejsc, dzięki którym pokochasz to miasto!

Zobacz także: