Kurs językowy w EC na Malcie - jak będzie wyglądać?

10 lipca 2020 r.

Kurs językowy na Malcie brzmi kusząco dla osób, którzy w świetle pandemii koronawiursa szukają bezpiecznego kraju na swój zagraniczny wyjazd. Zobacz jak szkoła EC przygotowała się na przyjęcie kursantów za granicy w 2020 roku.

Malta bardzo dobrze poradziła sobie z COVID-19, gdzie stopniowo znosi ograniczenia związane z lockdownem. Teraz otwiera się na zagranicznych turystów, także z Polski!
Pamiętajmy jednak, że pandemia nadal jest zagrożeniem, dlatego wiele szkół językowych za granicą, dostosowuje się do nowej sytuacji, tak aby zapewnić swoim kursantom najbardziej bezpieczne warunki do nauki. Podobnie jest ze szkołą EC na Malcie, która wprowadziła już szereg nowych zasad i procedur dla tegorocznych uczestników kursów językowych.

Środki bezpieczeństwa w szkole EC

W placówkach edukacyjnych EC, w widocznych miejscach, widnieją znaki i plakaty przypominające o znaczeniu zachowania dystansu społecznego oraz zwiększonej higieny osobistej z szczególnym naciskiem na mycie i dezynfekcje rąk. Dodatkowo na podłoże, możecie znaleźć oznaczenia wskazujące pomiar dystansu 2 metrów. Środki do dezynfekcji rąk są rozmieszczone na terenie całej szkoły - w klasach, recepcji, pomieszczeniach studenckich i biurach. Wprowadzono także dodatkowy program sprzątania ośrodka, ze szczególnym uwzględnieniem klamek, klawiatur, włączników światła oraz wszelkich powierzchni często dotykanych. Windy przeznaczone są tylko do celów przewozowych i dostaw oraz dla osób dotkniętych niepełnosprawnością i z problemami zdrowotnymi. Kursanci oraz pracownicy placówki są proszeni o korzystnie z klatki schodowej.
Kto miał już przyjemność być na Malcie, wie, że wakacyjne dni bywają tam bardzo upalne. Dlatego też EC nie rezygnuje z klimatyzacji w obiekcie. Szkoła poddała wszystkie urządzenia klimatyzacyjne dezynfekcji - posiadają one certyfikat ochrony przeciwbakteryjnej i antywirusowej. Dodatkowo co tydzień filtry będą poddawane dokładnemu czyszczeniu i dezynfekcji.

Zajęcia i aktywności

Przewidziana ilość osób na zajęciach w klasie to 8-10 uczniów. Meble, w tym ławki i krzesła, zostały tak rozmieszczone w pomieszczeniu aby zapewnić bezpieczne oddalenie. Kursanci otrzymują własne materiały, aby ograniczyć użycie wspólnych przedmiotów i narzędzi dostępnych w klasie.
Czas rozpoczęcia, przerw i zakończenia zajęć w klasach może być zmienny.
EC planuje jednak większość działań i aktywności prowadzić na zewnątrz, co pozwala na zachowanie większej przestrzeni osobistej. Jeśli jakieś zajęcia odbędą się w pomieszczeniu, należy przestrzegać lokalnych wytycznych dla danego miejsca np. przy jednym stole podczas jedzenia w restauracji może być maksymalnie 6 osób. Jeśli posiłek odbywa się w szkole, uczniowie mogą także jeść swój lunch w klasie, aby zminimalizować kontakt z osobami z innych grup.

Zakwaterowanie

EC, w tym roku postanowiło ograniczyć się tylko do pokoi maksymalnie dwuosobowych, aby zapewnić więcej miejsca na jednego uczestnika. Deklaruje także, że wszystkie formy zakwaterowania jakie proponuje szkoła, będą spełniać wszystkie wytyczne rządowe.

Transport

Najszybszą i najbardziej komfortową metodą dotarcia na miejsce jest przelot samolotowy. Warto więc sprawdzić najnowsze procedury, które należy przestrzegać na międzynarodowym lotnisku na Malcie. Transfer z lotniska do ośrodka odbywać się będzie za pomocą taksówek, które spełniają najwyższe standardy w zakresie sprzątania.
Pamiętajmy także, że konieczne może być noszenie maseczek podczas wszelkiego transportu zgodnie z loklanymi wytycznymi.

kursy językowe na Malcie z ATAS

Szkoła EC proponuje następujące kursy językowe na Malcie:

Zobacz także inne, dostępne kursy:

Zobacz także: