W jakim okresie najlepiej wyjechać na kurs językowy?

22 grudnia 2022 r.

Czy w nauce za granicą jest last albo first minute? Na kiedy zaplanować swój wyjazd - może w czasie wakacji letnich albo ferii? O tym kiedy, gdzie i dlaczego akurat wtedy wybrać się na kurs językowy za granicą przeczytacie w dalszej części artykułu. Każdy czas jest dobry na naukę, ale wybór każdego z terminów wiąże się z konkretnymi konsekwencjami. Dobrze jest uwzględnić klimat czy ciekawe wydarzenia odbywające się w danym czasie w wybranym kraju!

Wakacje - czyli przygotuj się na tłumy

Nieważne na jaki kurs  czy w jaką lokalizacje świata się udacie, czas wakacji letnich (lipiec - sierpień) to okres największego zainteresowania takimi wyjazdami, ponieważ potencjalni uczestnicy czyli WY macie wakacje i dużo czasu na pożyteczne i ciekawe wykorzystanie tego czasu! 

Jako że zagraniczny kurs językowy to najlepszy sposób na wykorzystanie wakacji sporo młodzieży z całego świata wpada na ten sam pomysł. Zatem jeżeli tłumy Ci nie straszne, wręcz lubisz je polecamy kursy w najpopularniejszych, kultowych miastach jak Londyn, Brighton, Oxford, a także na Malcie. Jeżeli jednak wolałbyś uniknąć tłumów polecamy mniejsze miasta lub miejscowości w Wielkiej Brytanii, małe miasteczka na Malcie, Cypr (który zawsze jest w miarę spokojny) albo kurs w drugiej połowie czerwca lub pod sam koniec sierpnia.

Co się wiąże z większą liczbą uczestników kursów? Na pewno większe grupy na zajęciach dochodzące do 15 osób (te same grupy poza sezonem wakacyjnym będą liczyły 12 osób).  Poza tym warto zwrócić uwagę na większy nationality mix - poznasz, więcej rówieśników z różnych krajów!

Czas_grupa

Jeżeli planujesz kurs językowy w wakacje pamiętaj by zarezerwować sobie miejsce w miarę wcześnie koło stycznia albo lutego aby mieć pewność iż jest miejsce w wybranym przez Ciebie rodzaju zakwaterowania blisko szkoły (w myśl zasady first came first served).

Ferie zimowe, czy mogę je dobrze wykorzystać?

Wiedziałeś, że w ferie zimowe możesz pojechać na kurs językowy za granicę? 2 tygodnie w urokliwej i nie tak mroźnej jak Polska, Wielkiej Brytanii w małych kameralnych grupach to kusząca perspektywa. Tym bardziej, że jest to idealny termin na wyjazd językowy jeżeli chcesz poprawić oceny z angielskiego w drugim semestrze ;)

czas_ferie_Cambridge

Dobry klimat, czyli trochę o pogodzie

Każdy na nas ma swoje preferencje, co do temperatur, w których jego organizm czuje się komfortowo. Jedni należą do osób ciepłolubnych i im więcej słońca tym lepiej dla ich samopoczucia, a inni w temperaturach powyżej 20 stopni czują się mało komfortowo. 

Wielka Brytania - to klimat idealny dla osób które nie lubią zbytniego upału ALE pamiętajcie, iż w lipcu czy sierpniu także może być bardzo ciepło (25-30 stopni). To nie prawda, że w Anglii non stop pada... chociaż rzeczywiście są rejony gdzie pada bardzo dużo. Jeżeli nie lubicie deszczy i silnych wiatrów odradzamy Szkocję poza latem. Irlandia i magiczny Dublin jest piękny ale jest tu mokro i wietrznie, jeżeli jednak kochasz wrzosowiska i wiatr... zapraszamy! 

Malta, Cypr - ponad 320 słonecznych dni to najlepsza rekomendacja. Najzimniejsza zimna to temperatury powyżej 16-18 stopni, latem temperatury dochodzące do 40 stopni. Dlatego to idealne miejsca dla wszystkich zmarzlaków chcących poza nauką pozwiedzać i zrelaksować się na plaży (łapiąc piękną opaleniznę). Natomiast jeżeli przerażają cię upały pomyśl zarezerwuj wyjazd na kurs językowy we wrześniu lub październiku - morze będzie cały czas cudownie nagrzane po lecie, turystów będzie mniej i ceny przelotów będą bardziej zachęcające. Marzysz o pięknym ale nie upalnym słońcu i wyspie usłanej kwiatami, polecamy wyjazd na wiosnę koło kwietnia-maja.

czas_cypr

Kiedy mogę liczyć na zniżki?

Jeżeli kupisz kurs wcześniej - masz pewność że w twojej wymarzonej szkole i  zakwaterowaniu pierwszego wyboru zostało zarezerwowane dla ciebie miejsce, dodatkowo wcześniej kupione loty zawsze są o wiele tańsze i cały czas masz sporo czasu na zbieranie kieszonkowego ;). ZWRÓĆ uwagę, iż niektóre szkoły zachęcają do wcześniejszego rezerwowania miejsc zniżkami: bez opłaty rejestracyjnej (to jakieś 100 GBP oszczędności) albo minus 10% - 20% wartości kursu. Jeżeli kupujesz kurs bardzo późno w ostatniej chwili nie ma szans na zniżki i zawsze jest stres, czy miejsce będzie jeszcze dostępne. Dodatkowo od grudnia do lutego możesz liczyć na promocję First Minute na kursy językowe COMFORT.

Regionalne eventy, czyli kulturowe smaczki

W wielu miastach odbywają się festiwale czy ciekawe miejscowe święta będące idealnym dodatkiem do pobytu na kursie. Sprawdź, które z nich są kultowe i zaplanuj swój wyjazd tak by wziąć w nich udział. Można tu wymienić na przykład: Festiwal balonów w Brystolu, Festiwal wina na Cyprze, Art Festival na Malcie (każdego lata największe gwiazdy światowej muzyki grają koncerty właśnie tu!), Festiwal sztuk teatralnych w Edynburgu.
Każdy tydzień roku jest idealny by rozpocząć naukę!
Wszystko zależy od twoich preferencji pogodowych, języka, którego chcesz się uczyć na kursie oraz wymarzonej lokalizacji.
Festiwal balonów w Anglii - BristolJeśli nie jesteś do końca pewien czego dokładnie szukasz albo kiedy zaplanować swój wyjazd na kurs językowy to przyjdź do biura Atas - pomożemy Ci zaplanować kurs językowy w najlepszej lokalizacji i czasie!

Zobacz także: