Bezpieczeństwo na kursie językowym za granicą

To na pewno temat, który interesuje najbardziej rodziców. Ale jesteśmy pewni, że zainteresuje także młodzież. Pewnie macie wiele pytań i wątpliwości - co jak zgubię paszport?, - co jak nie będę mógł znaleźć szkoły albo miejsca zakwaterowania? Na szczęście to my zatroszczyliśmy się o to byś niczym nie musiał się przejmować! Chcemy żeby Twój pobyt pozostawił, w Twojej pamięci tylko wspaniałe wspomnienia i dużo nowych słówek. W artykule przybliżamy Ci najważniejsze osoby, które choć czasem mogą pozostać dla Ciebie niezauważone - służą Ci swoim czasem i pomocą.

Przed wyjazdem – opieka pracownika Atas

Wiem, że może wydać Ci się to trywialne ALE wybranie odpowiedniego doradcy, który zorganizuje twój wyjazd oraz pomoże wybrać odpowiedni kurs językowy za granicą ma ogromne znaczenie! Niestety wiele osób dowiaduje się o tym po fakcie, gdy po dokonaniu nietrafionego wyboru nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Ale skoro czytasz ten artykuł Tobie to nie grozi. Pracownik biura Atas nie tylko jest wykwalifikowanym doradcą znającym doskonale ofertę kursów językowych, sam często był na takich wyjazdach i doskonale wie która oferta będzie dla Ciebie idealna także pod względem bezpieczeństwa. Dzięki naszej pomocy możesz mieć pewność że jedziesz do naprawdę sprawdzonej szkoły językowej, a przed wyjazdem zadbamy byś zaplanował odpowiednio podróż (łącznie z zapakowaniem odpowiedniej odzieży), a także doradzimy najlepszą opcję bezpiecznego transportu do kraju twojego pobytu (np. przelot z opiekunem). W razie jakichkolwiek pytań pracownik ATAS służy Ci pomocą, zatem Ty możesz spokojnie skupić się na celu swojej podróży i stawić się konkretnego dnia na lotnisku ;)

wsparcie_atas

Ubezpieczenie

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie jest podstawą Twojego bezpieczeństwa. Mając wykupiony pakiet rezerwacyjno ubezpieczeniowy nie musisz martwić się o trywialne wpadki na lotnisku jak zagubienie bagażu czy poważniejsze kwestie takie jak wizyta w szpitalu. Dzięki ubezpieczeniu możesz skorzystać z wizyty w prywatnej przychodni czy klinice dzięki bez kolejek i strachu o koszty takiej wizyty. W Atas zadbaliśmy by każdy z uczestników kursu miał wykupione odpowiednie ubezpieczenie chroniące bagaż oraz zdrowie. Pamiętaj jednak by powiedzieć nam jeżeli masz jakieś choroby przewlekłe lub chciałbyś wykupić dodatkowe ubezpieczenie np. od kosztów rezygnacji z wyjazdu (na wypadek gdybyś się rozchorował!).

Przelot na kurs językowy z opiekunem

Czy leciałeś już kiedyś samolotem? A może po prostu stresują cię tłumy na lotnisku i procedury bezpieczeństwa? Zapomnij o stresie. Wykupując przelot z opiekunem nie tylko płacisz za swój bilet lotniczy ale także masz pewność, iż podczas całego przelotu nad twoim bezpieczeństwem czuwać będzie pracownik biura. Będzie On czekał na Ciebie oraz innych uczestników lotu na lotnisku i zadba o twoje bezpieczeństwo podczas całego przelotu, aż do odebrania Ciebie przez rezydenta na lotnisku po drugiej stronie ;) Przelot z opiekunem jest standardem w przypadku każdego Kursu Comfort z katalogu kursów językowych.

opiekun_samolot

Rezydent Atas na kursie językowym

To wyjątkowa postać – przedstawiciel biura Atas w kraju twojego pobytu. Rezydentami są wykwalifikowani lingwiści, pracujący z Atas od lat. Dzięki temu masz pewność, że taka osoba zna doskonale języki i wie jak załatwić wszelkie sprawy tak by rozwiązać twoje problemy i wątpliwości.

Numer telefonu do rezydenta otrzymasz na tydzień przed wylotem, poznasz go po przylocie na miejsce ponieważ będzie na Ciebie czekać – to on zabierze cię w dalszą podróż do rodziny lub akademika. Rezydent mieszkać będzie w mieście twojego pobytu, pomoże Ci zaaklimatyzować się na miejsc oraz udzieli wskazówek, jak poruszać się na miejscu (np. gdzie jest apteka, gdzie kupić bilet itp.). Rezydent regularnie, co kilka dni spotka się z Tobą o wyznaczonej porze na terenie szkoły by zapytać czy może w czymś pomóc. Jest także dostępny 24/7 pod numerem telefonu w razie pilnych spraw (dla Ciebie oraz twoich rodziców). W jakich sprawach warto zwrócić się do rezydenta? Kilka z najczęstszych sytuacji to: jesteś chory i chciałbyś pójść do lekarza oraz wykupić lekarstwa – rezydent umówi wizytę oraz będzie Ci towarzyszyć, czujesz że jesteś w grupie o za niskim poziomie ale sam krępujesz się porozmawiać z nauczycielem – rezydent poinformuje w szkole o twojej chęci zmiany grupy i pomoże omówić sprawę z nauczycielem. Pamiętaj, że rezydent jest dla Ciebie, zatem nigdy nie krępuj się z nim/nią rozmawiać o jakikolwiek sprawach. Ważne byś robił to jeszcze podczas swojego pobytu gdy można pomóc i coś zmienić, a nie po powrocie ;)

Pracownicy szkoły językowej

Szkoła językowa także dokłada starań byś podczas pobytu na jej terenie czy udziału w różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych był bezpieczny. Pracownicy szkoły na różnych stanowiskach służą Ci pomocą i odpowiedzią na pytania. Pracownicy recepcji pokierują cię do odpowiedniej sali na zajęcia lub opowiedzą o organizowanych zajęciach dodatkowych i sportowych czy zwiedzaniu. Pracownik czytelni/ pracowni IT – pomoże Ci przygotować się do zajęć czy wydrukować dokumenty na podróż. Twoi nauczyciele mają dyżury by odpowiedzieć na twoje pytania po zajęciach lekcyjnych. Pracownicy działu zakwaterowania pomogą jeżeli chciałbyś zmienić rodzinę/akademik. Wystarczy zapytać o pomoc.

szkoła_opieka

Rodzina goszcząca lub opiekunowie w akademiku

Jeżeli czytałeś inne z naszych artykułów doskonale wiesz, iż rodzina goszcząca lub pracownicy akademika - są twoimi opiekunami na czas pobytu w zakwaterowaniu. Zadbają nie tylko o twoje posiłki, czy dotarcie do szkoły ale w pewnym sensie przejmują obowiązki Twoich rodziców i możesz z nimi porozmawiać gdy tęsknisz za domem czy źle się czujesz. Pamiętaj, iż musisz przestrzegać zasad/regulaminu przyjętego w rodzinie lub w akademiku.

Telefon Alarmowy Atas

Telefon tez otrzymasz od swojego doradcy na tydzień przed wjazdem, ale możesz go znaleźć także na stronie internetowej. Jest to dodatkowe zabezpieczenie i komfort dla Ciebie oraz rodziców. Pracownik biura w razie pilnych spraw jest dostępny 24/7 by zaalarmować osoby przebywające z Tobą na miejscu iż potrzebujesz pomocy. Pamiętaj, iż tego numeru używamy tylko w wypadku nagłych spraw (jeżeli rezydent jest niedostępny). Pracownicy Atas zawsze służą pomocą – rzeczy niemożliwe realizują za chwilę, a cuda na jutro ;)

Skoro wszystkich już znasz i masz pewność, że jesteś bezpieczny i nigdy nie jesteś pozostawiony sobie sam, możesz spokojnie zapisać się na kurs językowy za granicą, nawet jeżeli jest to Twój pierwszy wyjazd bez rodziców! A my pomożemy Ci wybrać ten najlepszy dla Ciebie ;)

Zobacz także: