Kurs niemieckiego podczas wyjazdu zagranicznego. Który wybrać?

29 grudnia 2021 r.

Język niemiecki jest językiem popularnym na całym świecie, w samej Europie 95 milionów ludzi posługuje się nim na co dzień. Tym samym w Unii Europejskiej zajmuje pierwsze miejsce jako język ojczysty, a na całym świecie ludzie z 42 krajów używają go podczas codziennej komunikacji. Należy do języków urzędowych Niemiec, Austrii, Liechtensteinu, Belgii, Szwajcarii czy Luksemburgu. Stąd też często nauczany jest w szkołach jako drugi język, jak również jest bardzo ceniony na rynku pracy. Stanowi niewątpliwie duży atut podczas procesów rekrutacyjnych.

Dla niektórych nauka niemieckiego może wydawać się trudna, jednak warto zauważyć, iż osoby znające język angielski, mają już za sobą wstęp do nauki niemieckiego. Oba te języki należą bowiem do tej samej rodziny języków indoeuropejskich i na przestrzeni lat kształtowały się w podobny sposób. Mamy wówczas do czynienia z tzw. transferem językowym pozytywnym, który ma miejsce, gdy wcześniejsze doświadczenia językowe wyniesione z procesu nauki pierwszego języka obcego mają pozytywny wpływ na proces nauki kolejnego języka. Tak się niewątpliwie dzieje i w tym przypadku, podobieństwa w pisowni i wymowie powyższych języków są wręcz czasami zaskakujące.
Nauka języka niemieckiego prowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli w jego naturalnym środowisku bez wątpienia jest najefektywniejszą formą nauki. Międzynarodowe grupy, wspólne zakwaterowanie oraz zajęcia pozalekcyjne dodatkowo sprzyjają komunikacji w obcym języku. Jako, że od wielu lat specjalizujemy się w wyjazdach językowych dla dzieci i młodzieży, jesteśmy w stanie zagwarantować naukę na najwyższym poziomie w sprawdzonych szkołach. W tym sezonie dla naszych kursantów przygotowaliśmy wyjazdy językowe do renomowanych niemieckich i szwajcarskich szkół posiadających wieloletnie doświadczenie w nauczaniu studentów z całego świata. Młodzież już od 12 roku życia może przeżyć razem z nami jedną z niesamowitych młodzieńczych przygód. Nauka języka obcego odgrywa podczas tego wyjazdu znaczącą rolę, jednak nie zapominamy również o rozrywce i wypoczynku. 
W cenę każdego pobytu wliczone są materiały szkolne, test kwalifikacyjny, zakwaterowanie, wyżywienie (w zależności od wybranej opcji), większość zajęć pozalekcyjnych i wycieczek (w zależności od kursu). Natomiast transport można zorganizować we własnym zakresie bądź za pośrednictwem ATAS. Koszty dojazdu nie są wliczone w cenę. Aby jak najlepiej dopasować ofertę, kursy można skonfigurować według własnych oczekiwań.

Kurs dla młodzieży w Niemczech oferta 2022

Kurs niemieckiego w Monachium

Na początek zapraszamy do stolicy Bawarii, w której w samym centrum, w przepięknej okolicy, usytuowana jest szkoła BWS Germanlingua. Do dyspozycji kursantów są nowocześnie wyposażone sale. Młodzież powyżej 16 roku życia może cieszyć się wyjazdem do miasta słynącego m.in. z wypielęgnowanych, obszernych terenów zieleni oraz posiadającego liczne, znaczące na rynku edukacyjnym, uczelnie. Dzięki zajęciom młodzież rozwija swoje kompetencje językowe – pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie. Kursanci mają do wyboru kurs standardowy składający się z 20 lekcji w tygodniu bądź intensywny - 25 godzin lekcyjnych. Nauka oczywiście odbywa się w grupach międzynarodowych, których liczba nie przekracza 12 osób. Sprzyja to efektywnej nauce i każdy z uczestników jest indywidualnie traktowany przez nauczyciela. Klasy podzielone są według poziomów zaawansowania, więc nie ma mowy o przypadkowej nauce. Według grup wiekowych i preferencji kursant zakwaterowany zostaje u starannie dobranej rodziny niemieckiej, w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami bądź może zamieszkać samodzielnie w studio apartament. Dla osób chętnych szkoła organizuje także dodatkowe zajęcia kulturalno-towarzyskie, takie jak: zwiedzanie miasta, dyskoteki, wieczory międzynarodowe i filmowe.

Kurs niemieckiego w Berlinie

Berlin GLS Sprachenzentrum jako jedna z najprężniej działających szkół językowych w Niemczech, oferuje kurs 2 lub 3-tygodniowy w okresie wakacyjnym. Dla młodszej młodzieży (12–16 lat) proponujemy kurs Berlin Water Sports, natomiast dla starszych nastolatków (16 – 18 lat) - kurs Berlin College. Kurs Berlin Water Sports prowadzony jest w ośrodku oddalonym o 30 km od Berlina, z uwagi na bliskość jeziora Wolzig. Łączymy w ten sposób naukę języka z dużą dawką aktywności fizycznej. Jest to idealne połączenie dla miłośników sportów wodnych tj.: kajaki, canoe, żaglówki, surfing. Kampus jest doskonale wyposażony w sprzęt wodny. Do dyspozycji kursantów są także studia fitness i różnorakie boiska oraz ścianki wspinaczkowe. Zakwaterowanie jest w akademiku na terenie kampusu z pełnym wyżywieniem. W salach lekcyjnych odbywa się 20 lekcji tygodniowo rozwijających ogólną znajomość języka niemieckiego. W programie przewidziane są dwa zajęcia dodatkowe dziennie (przede wszystkim sportowe) oraz dwie wycieczki krajoznawcze w tygodniu.
Z kolei kurs Berlin Collage prowadzony jest w jednej z dzielnic Berlina. Na terenie kampusu również do dyspozycji uczestników są boiska sportowe i chociażby wypożyczalnia rowerów. Z racji tego, że spędzony czas na wyjeździe staramy się zagospodarować jak najbardziej efektywnie, codziennie kursanci uczestniczą w dwóch zajęciach pozalekcyjnych typu: warsztaty fotograficzne, clubbing oraz zwiedzanie Berlina. W weekend mile czas można spędzić na wspólnej całodniowej wycieczce. Kursanci mają do wyboru dwa warianty zakwaterowania, w apartamentach na terenie kampusu lub w hostelu w odległości krótkiego spaceru od szkoły.

Kurs wakacyjny Berlin Water Sports

Kurs niemieckiego w Radolfzell

Szkoła Carl Duisberg Centren mająca 60-letnie doświadczenie w nauczaniu, chętnie ugości uczniów od 15 roku życia. W każdy poniedziałek, począwszy od 10 stycznia 2022 do końca maja, oczekuje na kursantów. Ośrodek nauczania zlokalizowany jest na obrzeżach Starego Miasta w willi z dziedzińcem w spokojnym miasteczku otoczonym jeziorami. Szkoła posiada sale wyposażone we wszystkie nowoczesne media wspomagające proces kształcenia i oferuje intensywny kurs językowy Fit For School. Jest to aż 30 godzin lekcyjnych w tygodniu spędzonych na nauce niemieckiego w międzynarodowych grupach nie przekraczających 15 osób oraz 4 lekcje poświęcone przypomnieniu najważniejszych zasad języka angielskiego. Dodatkowo w języku niemieckim odbywają się dwie lekcje z matematyki lub innych przedmiotów ścisłych. Intensywna nauka połączona jest z warsztatami językowi o tematyce nawiązującej do najbardziej problematycznych zagadnień językowych dla uczniów. Aby nauka przebiegała efektywnie, wymagana jest od uczestników znajomość języka niemieckiego na poziomie min B1. Dodatkowo szkoła oferuje samodzielne lekcje w laboratorium językowym pod bacznym okiem nauczycieli.

Kurs niemieckiego w Szwajcarii

Język niemiecki można również szlifować poza granicami Niemiec, np. w uroczym szwajcarskim miasteczku położonym u podnóża Alp - Leysin. Swiss Education Academy znana z edukacji na najwyższym poziomie zaprasza kursantów w wieku od 10-17 lat. Kurs wakacyjny trwa tutaj od 1 do 3 tygodni. Oferowany program odbywa się bowiem w trzech tematycznych, tygodniowych blokach. I tak kursanci, którzy zdecydują się na jednotygodniowy pobyt mają możliwość poprawić swoją znajomość języka podczas kursu Language Development w grupach maksymalnie 13-osobowych. Z kolei w drugim tygodniu przewidziany jest kurs Personal Development, który rozwija szeroko pojęte umiejętności autoprezentacji, doradztwa zawodowego, zarządzania mediami społecznościowymi i przygotowuje do studiowania. W 3 tygodniu New Language Development, kursant ma możliwość poznania nowego języka: mandaryńskiego, rosyjskiego bądź hiszpańskiego. Jest to również wyjazd dla osób aktywnych, bowiem oferuje masę zajęć sportowych, w tym gry zespołowe, wizytę w aquaparku i na basenie, escape game, kręgle, piesze wycieczki w góry, zabawy w terenie, przejazd kolejką linową oraz zajęcia plastyczne, integracyjne dyskoteki czy wieczory filmowe. Przy czym wszyscy udają się także na całodniowe wycieczki w soboty do np. Lausanne z wizytą w muzeum olimpijskim oraz zawitają np. w Genewie. Zakwaterowani są w wygodnych pokojach na terenie kampusu z wyżywieniem.

Kurs niemieckiego w Szwajcarii

Warto inwestować w przyszłość

Każdy kurs uwieńczony jest wręczeniem certyfikatu, który z pewnością wzbogaci edukacyjne osiągnięcia i w przyszłości zostanie doceniony przez rekturerów. Wyjazd językowy może okazać się także silnym bodźcem do dalszego kształcenia się, rozwijania i podróżowania. Pokazuje nowe możliwości, otwiera horyzonty i buduje otwartość na świat. Zagraniczny wyjazd to nie tylko nauka języka, ale i także poznawanie innej kultury, ludzi i ich obyczajowości. Jest to również nauka samodzielności i podbuwanie własnej wartości.

Ilona Jarczewska

 

 

Zobacz także: