Kurs językowy online czy stacjonarny za granicą - którą opcje wybrać?

21 lipca 2020 r.

Coraz więcej zagranicznych szkół językowe ma w swojej ofercie nie tylko stacjonarne kurs "na miejscu", ale także kurs online. Wprowadzenie takiej formy nauczania było w dużym stopniu spowodowane COVID-19 i konsekwencjami jaki ono przyniosło. Świat jednak powoli wraca do normalności i dostarcza coraz więcej usług, produktów i możliwości. Dlaczego więc z nich nie skorzystać?

Ostatnie miesiące, w cieniu epidemii koronawirusa, nie należały do najłatwiejszych - praca i szkoła zdalna, dostosowywanie się do narzuconych restrykcji, konieczność przeorganizowania swojego dotychczasowego życia. W tym czasie wielu z nas uciekło się do nowych technologi, które stały się głównymi narzędziem funkcjonowania. Podobnie było w przypadku szkół językowych, które także przeszły w tryb nauczania online. Na szczęście powoli wracamy do normalności, a zagraniczne szkoły językowe już otwierają się na międzynarodowych kursantów i przygotowują się na ich przybycie. Nie porzucają jednak oni swoich nowych rozwiązań, a raczej dostosowują się do sytuacji, gdzie oferują zarówno kursy stacjonarne, jak również te online. No i właśnie, osoby, które szukają kursu językowego, mogą stać przed dylematem, którą opcje wybrać. Mamy nadzieje, że niniejszy artykuł pomoże w tej decyzji.

kursy językowe za granicą

Dla kogo jest kurs online w międzynarodowej szkole językowej?
  • Kursy językowe online są propozycją dla tych, którzy z powodu zagrożenia epidemiologicznego obawiają się o swoje zdrowie i zależy im na ograniczeniu kontaktu fizycznego z innymi osobami. Kwestie bezpieczeństwa oczywiście nie musi być tutaj jedynym powodem. Nie zapominajmy także o osobach, które po prostu obawiają się samodzielnej podróży za granicę lub rozłąki z rodziną - dotyczy do głównie dzieci i młodzieży, które nie muszą być na to jeszcze gotowe.
  • Jeśli szukasz szkolenia z zdalna nauką, która będzie najbardziej zbliżona do stacjonarnego kursu językowego, to zajęcia online w zagranicznej szkole sprawdzą się idealnie. Zostały one tak przygotowane aby maksymalnie Cię angażować i stymulować do interakcji z nauczycielem i innymi uczestnikami kursu. Pozostajesz w kontakcie wzrokowym i słuchowym oraz możesz zadawać pytania i uczestniczyć w dyskusji "na żywo". Przypomnijmy także, że dzięki międzynarodowemu charakterowi zajęć komunikujesz się i poznajesz osoby z różnych stron świata ;)
  • Zwróćmy także uwagę na komfort nauki w dowolnym miejscu w rzeczywistym czasie. Możesz uczestniczyć w zajęciach w swoim pokoju, w parku, a nawet na plaży ;) nie rezygnując przy tym z innym aktywności zaplanowanych na ten dzień. Na przykład, po godzinnej lekcji online, spędzasz wieczór z rodziną we własnym domu.

kursy językowe online

  • Mówiąc o kursach online warto też podkreślić atrakcyjną ich cenę. Są one znacznie tańsze od kursów stacjonarnych, gdzie nie ma konieczności dojazdu do miejsca zajęć czy ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu zakwaterowania. Są one zatem dostępne dla większego grona odbiorców, szczególnie dla tych osób, które z powodów finansowych nie mogłyby sobie pozwolić na naukę w międzynarodowej szkole za granicą. Teraz mogą uczyć się w tej samej szkole, ale online.
  • Kurs online są także dla osób, które chcą wcześniej wypróbować konkretną szkołę i przekonać się jak wyglądają zajęcia w danym ośrodku zanim się do niego udadzą. Podobnie jest z osobami, które chcą się wcześniej przygotować na taki kurs. Poprzez udział w kursie online mogą poćwiczyć swój język, by będąc już na miejscu w pełni korzystać z wyjazdu.

Zobacz dostępną ofertę kursów językowych online w międzynarodowych szkołach >>>

Do kogo skierowany jest stacjonarny kurs językowy w zagranicznej szkole językowej?
  • Kurs językowy za granicą jest wariantem dla tych osób, które są zdecydowane na wyjazd do międzynarodowej szkoły. Szczególnie po tak długim okresie lockdownu potrzebujesz zmiany otoczenia, poznania nowych osób, udania się na zasłużone wakacje.
  • Największym atutem kursu językowego "na miejscu" jest nauka języka w jego naturalnym środowisku, w oderwaniu od codzienności. Jesteś wówczas w bezpośrednim, fizycznym kontakcie z nauczycielem i innymi uczestnikami - bez bariery ekranu komputera, kamery i mikrofonu. Wiesz, że ten kontakt jest nieograniczony czasowo czy przestrzenie. Niecodzienny klimat i specyficzna międzynarodowa atmosfera stymuluje Cię do interakcji i wykorzystywania języka na co dzień w różnych sytuacjach. Możesz się cieszyć pełną swobodą komunikacji, nawet podczas tych nieformalnych rozmów z lektorem czy zagranicznymi kolegami. Wybór kursu językowego za granicą jest dla Ciebie, jeśli po prostu wiesz, że trudno byłoby Ci się uczyć naprawdę efektywnie w Twoim otoczeniu.
  • Stacjonarny kurs językowy pozwala na różnorodną formę nauki. Bierzesz udział w zadaniach czy ćwiczeniach, które wymagają często zmiany miejsca, formy interakcji i zaangażowania różnych Twoich zmysłów. Uczysz się w klasach, ale także podczas zabaw czy aktywności fizycznych. Różnorodna forma jest tutaj bardziej dostępna niż przy kursach online.

aktywności na zagranicznym kursie jeżykowym

  • Zwróćmy także uwagę na komfort nauki w miejscu do tego przystosowanym. Nauka języka odbywa się w szkole, w specjalnych do tego przygotowanych salach. Masz dostęp do sprzętu multimedialnego oraz specjalnych materiałów. Środowisko wokół zostało tak zaaranżowane abyś nic nie rozpraszało Twojej uwagi, a tym sam abyś mógł skupić się na tym co najważniejsze.
  • Nie zapominajmy także o tym, że wyjazd do zagranicznej szkoły językowej to nie tylko nauka języka, ale też świetna przygoda. Jest to dobra okazja aby wartościowo spędzić wakacje i poznać nowe osoby z różnych stron świata. Szkoła zapewnia swoim uczestnikom wiele aktywności, które stawiają przed wszystkim na dobrą zabawę i integracje. Masz organizowane wycieczki do innych miejscowości, gdzie zwiedzasz atrakcje oraz poznajesz ich historię i kulturę. Po wszystkim wracasz bogatszy o plecak pełen wspomnień i nowych doświadczeń.

zabawa na kursie językowym za granicą

Zobacz ofertę zagranicznych kursów językowych, dostępnych w 2020 roku >>>

Zarówno kursy online, jak również te stacjonarne, mają swoje przeważające plus jak i minusy. Warto zatem rozważyć, która z zaprezentowanych opcji jest bardziej odpowiednia dla Ciebie ;) Zachęcamy także, do kontaktu z naszym Biurem Wyjazdów Językowych, który dodatkowo opowie o specyfice każdego z nich i doradzi, który kurs wybrać. KONTAKT >>>

Zobacz także: