Propozycje ATAS w związku z niepewnymi wyjazdami na kursy językowe

28 maja 2020 r.

Masz już zarezerwowany kurs językowy za granicą i nie wiesz czy on się odbędzie? A może obawiasz się o bezpieczeństwo, więc już teraz podjąłeś decyzje o rezygnacji z wyjazdu w tym roku? Zobacz jakie przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje i rozwiązania oraz z czego warto skorzystać!

Przed nami wakacje 2020, a wciąż pojawia się wiele pytań czy tegoroczne kursy językowe za granicą się odbędą. Niestety brak nam jednoznacznej odpowiedzi a wynika to z różnych czynników, takie jak: skala zagrożenia spowodowana wirusem SARS-CoV-2 w danym kraju, ostateczne decyzje rządów polskich jak i krajów docelowych, w których mają się odbyć kursy, decyzje o organizacji kursu przez same szkoły językowe czy wprowadzone ograniczenia i ich wpływ na realizacje programu wyjazdu. Dlatego też zdajemy sobie sprawę z dylematów przed którymi stoją nasi klienci: Czy wstrzymać się z decyzją i czekać na rozwój zdarzeń? Czy zmienić swoje plany wyjazdowe na zagraniczny kurs i szukać alternatywnych rozwiązań na nadchodzące lato, a może w ogóle zrezygnować w tym roku z wakacji? Doskonale rozumiemy takie wahania, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji ;)

Zasadniczo odpowiedzieliśmy sobie na pytanie - jak nasi klienci podchodzą do całej tej sytuacji związanej z koronawirusem? Okazuje się, że różnie - jedni koniecznie chcą gdzieS w tym roku wyjechać, inni definitywnie rezygnują z planów wakacyjnych. Dlatego też, staramy się być elastyczni i wychodzić na przeciw Waszym oczekiwaniom.  Zatem zacznijmy od osób, które chcą tegoroczne wakacje spędzić za granicą i przy okazji ćwiczyć swój język. Jeśli okaże się, że z jakiegoś powodu będziemy musieli anulować dany turnus, wówczas zaproponujemy takim klientom przeniesienie wyjazdu na inny możliwy termin albo inną imprezę na ten sam rok. Czyli w sytuacji, gdy nie będzie takiej możliwości aby udać się do zagranicznej szkoły w zarezerwowanym terminie, będzie można to uczynić w innym miesiącu zgodnie z dostępnością.

wakacje 2020 i opcje do wyboru - kurs językowe za granicą

Jeśli jednak z obawy o bezpieczeństwo podjąłeś już decyzje o rezygnacji z wyjazdu (albo to ATAS odwoła dany kurs) i tym sam na pewno nie chcesz już wyjeżdżać w tym roku, mamy dla Ciebie 3 propozycje ;)

Wybierz się z nami na wakacje w Lato 2021

Zamiast kursu w roku 2020 możesz udać się na ten sam wyjazd podczas wakacji 2021 przy zachowaniu tej samej ceny. Wówczas wpłacona już przez Ciebie zaliczka czy też pełna kwota przejdzie na poczet kursu w nowym sezonie. Wybór Lata 2021 to najlepszy wariant dla osób, które już wiedzą jak chciałyby spędzić kolejne lato. Oczywiście, nie oznacza to, że musisz ograniczać się tylko do kursu, który wcześniej wybrałeś. Rezerwując wakacje 2021 możesz zmienić lub dodać opcje swojego programu a nawet wybrać zupełnie inną ofertę i kierunek przy uwzględnieniu ewentualnej różnicy w cenie. Na naszej stronie zamieściliśmy już dostępne terminy na lato 2021 >>>>

Dlaczego warto przenieść wyjazd na lato 2021?

  • to przede wszystkim gwarancja tej samy ceny za kurs.
  • Wybierając kurs 2021 masz pewność zarezerwowanego miejsca. Przypomnijmy, że szkoły językowe bardzo dbają o mix narodowościowy i mają ograniczoną ilość miejsc dla osób z danego kraju.

Jeśli zatem wolisz przeczekać niepewny czas a jednocześnie jesteś zdecydowany na konkretny kurs za granicą, to ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie.

Skorzystaj z atrakcyjnego vouchera na dowolną imprezę ATAS do końca 2021 roku

Jeśli obawiasz się wyjazdu w tym roku, a tym samy jesteś niezdecydowany jaki kurs chciałbyś wybrać na przyszły sezon, wówczas proponujemy naszą najbardziej elastyczną opcje - voucher o wartości 110% wpłaconej kwoty. Co to oznacza? Przykładowo, jeśli wpłaciłeś na kurs zaliczkę w wysokości 2000 zł to wówczas na voucherze będzie widnieć kwota 2200 zł. W ten sposób twoja wpłata zostanie powiększona o dodatkowe 10% na kolejny wyjazd. Voucher możesz wykorzystać na dowolną imprezę ATAS realizowaną do końca 2021 roku. Jak wspomnieliśmy ten wariant jest bardzo elastyczny, nie musisz ograniczać się tylko do wakacyjnego kursu, możesz wybrać kurs zimowy albo całoroczny, ale także każdy inny wyjazd, który jest w ofercie ATAS - obóz językowy, obóz turystyczny, czy warsztaty językowe organizowane w trakcie roku szkolnego.
Pamiętaj jednak, że voucher jest waży przez rok od planowanej daty pierwotnego wyjazdu. Jeśli zatem zrezygnowałeś z kursu, który miał się odbyć 4 lipca 2020, to wówczas masz czas na podpisanie nowej umowy do 4 lipca 2021.

wakacje 2020 i opcje do wyboru - kurs językowe za granicą

Dlaczego warto skorzystać z vouchera?

  • Elastyczność. Nie musisz już teraz podejmować decyzji, jaką imprezę ATAS wybrać.
  • Zyskujesz bonus 10% wpłaty. Warto zaznaczyć fakt, że wybierając voucher otrzymujesz tak naprawdę dodatkowe środki na kolejny wyjazd, dzięki czemu zapłacisz za kurs po prostu mniej, albo wykorzystać je na nowe atrakcje. 
Weź udział w kursie językowym online w międzynarodowej szkole

Pamiętamy także o tych klientach, którym zależy w tym roku na nauce języka w międzynarodowej szkole przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Z myślą o tych osobach przygotowaliśmy naszą nową ofertę - kursy językowe online organizowane we współpracy z zagranicznymi szkołami językowymi.
Kurs online odbywają się w tych samych, sprawdzonych szkołach, z którymi współpracujemy od lat. Różnicę stanowi jedynie tutaj przestrzeń, gdzie zamiast zajęć w klasach, odbywają się one na odpowiedniej platformie edukacyjnej. Kursy online prowadzone są w grupach międzynarodowych, przez native speakerów, na tak samo wysokim poziomie jak zajęcia stacjonarne.
Jeśli chcesz zrezygnować z wyjazdu ale nadal zależy Ci na rozwijaniu swoich umiejętności językowych, wówczas warto rozważyć udział w kursie online i tym samym wykorzystać wpłacone już środki.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie językowym online?

  • Ze względu na posiadaną renomę przez szkoły językowe, masz gwarancję usług o naprawdę wysokim standardzie.
  • Atrakcyjna cena. W porównaniu z kursem językowym na miejscu, cena kursu online prezentuje się bardzo korzystnie. Już od 310 zł można skorzystać z zajęć online. Wynika to oczywiście z braku konieczności opłacenia: transportu, zakwaterowania czy wyżywienia co ma miejsce w przypadku kursu stacjonarnego. Nie mniej jednak, zajęcia o podobnym charakterze, ale z niższą ceną czynią tą ofertę bardziej dostępną niż kiedykolwiek dla słuchaczy, którzy nie mogliby sobie pozwolić na kurs w formie wyjazdu z przyczyn finansowych.
  • Warto także wziąć udział w kursie online również po to aby po prostu wypróbować konkretną szkołę i przekonać się jak wyglądają w niej zajęcia. A gdy bezpieczne podróżowanie będzie już możliwe można powrócić do nauki w tym samym ośrodku już tradycyjnie - na miejscu.

Więcej informacji na temat kursu online znajduje się w naszym artykule: FAQ - wszystko o kursach językowych online >>>

wakacje 2020 i opcje do wyboru - kurs językowe za granicą

Oczywiście, rezygnując zupełnie z wyjazdu nie trzeba decydować się na żadną z powyższych opcji. Pamiętajmy jednak, że jeśli ATAS sam nie odwoła imprezy, to taka rezygnacja wiąże się z potrąceniem poniesionych już kosztów. Warto zatem na spokojnie przemyśleć, który z wariantów jest dla nas najkorzystniejszy i wówczas podjąć ostateczną decyzję. 

 

Zobacz także: