Jakie kursy językowe odbędą się na Malcie w 2020 roku?

2 lipca 2020 r.

Czy w tym roku odbędą się kursy językowe na Malcie? Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna związana z COVID-19 na wyspie? Czy jest tam bezpiecznie?

Z pewnością tegoroczne wakacje będą wyglądać inaczej, niż miało to miejsce dotychczas. Powoli zauważamy jednak zmniejszanie narzuconych restrykcji: otwarcie granic, przyjmowanie turystów, większą dostępność usług i produktów. 
Otrzymujemy wiele pozytywnych informacji od naszych zagranicznych kontrahentów oraz szkół językowych z którymi współpracujemy. Jednymi z nich są maltańskie szkoły, które już teraz zapowiadają przyjęcie zagranicznych kursantów w lato 2020.

zagraniczny kurs językowy na Malcie

Malta aktualnie jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Od początku pandemii ma zdecydowanie najmniej zachorowań na COVID-19 i najmniej aktywnych chorych (1423 przypadków zachorowań, z czego 766 osób już wyzdrowiało - dane na dzień 18.08.2020).
Malta stopniowo rozmraża swoją gospodarkę i otwiera się na zagranicznych turystów, na których przybycie jest bardzo dobrze przygotowana. Co więcej, 14 czerwca 2020 premier Malty Robert Abela poinformował, że od 1 lipca Polacy mogą podróżować na Maltę, przez co Polska trafiła na listę tzw. “bezpiecznych państw”.  Jak zapowiada maltański rząd podróżni nie będą musieli odbywać 2-tygodniowej kwarantanny oraz nie będą testowani na obecność COVID-19.  Będą jednak poproszeni o zadeklarowanie, że w ostatnim miesiącu nie przebywali na terenie kraju, który Malta uznała za mało bezpieczny. 

Poniżej przedstawiamy szkoły językowe, które zadeklarowały gotowość przyjęcia polskich kursantów, podczas tegorocznych wakacji:

Szkoła Sprachcaffe Languages Plus ( od 6 lipca)

Szkoła EC (od 6 lipca)

Szkoła Embassy Summer (EC) (od 11 lipca)

Szkoła Easy School of Languages (od 3 sierpnia) 

Pamiętajmy jednak, że turyści muszą przestrzegać zasad obowiązujących podczas wakacji. W zależności od sytuacji wprowadzone wytyczne mogą zostać zdjęte albo zaostrzone. Podobnie każda ze szkół wprowadza swoje procedury uczestnictwa w kursie, do których należy się stosować.

Zobacz: środki bezpieczeństwa wprowadzone w szkole EC na Malcie >>>

Tymczasem, przedstawiamy ogólne zasady wprowadzone na Malcie związane z epidemią koronawirusa. Podobnie jak w Polsce, zaleca się noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych (obowiązkowo min. na stacjach, portach i lotnisku) oraz zachowanie dystansu społecznego minimum 2 metrów od osób znajdujących się w pobliżu. Należy pamiętać o częstej dezynfekcji rąk. Dodatkowo na lotnisku, każdy podróżny przejdzie obowiązkowy pomiar temperatury. 
Organizatorzy rejsów i wycieczek masowych mają narzuconą ograniczoną liczbę miejsc na pokładzie. Podobny limit miejsc obowiązuje w autobusach MPT - Malta Public Transport, czyli główny przewoźnik na wyspie. Autobusy są tutaj dezynfekowane co noc, oraz w ciągu dnia zgodnie z przyjętym harmonogramem. W każdym autobusie są środki do dezynfekcji rąk, a klimatyzacja została zastąpiona przez przeciągi wiejące przy otwartych oknach. Również tutaj podróżni zobowiązani są do noszenia maseczek.  Władze maltańskie zalecają dokonywanie rezerwacji biletów lub usług z wyprzedzeniem, najlepiej online. 

Zalecamy wyrobienie karty EKUZ jeszcze przed wyjazdem oraz zabranie jej ze sobą. Karta EKUZ uprawnia do korzystania z pomocy medycznej na wypadek hospitalizacji w placówce publicznej w związku z nagłym zachorowaniem czy urazem. Karta EKUZ ułatwia szybsze przyjęcie do placówki. EKUZ nie pokrywa jednak wszystkich procedur medycznych, dlatego za pozostałe procedury medyczne płaci AXA oraz za np. organizację transportu na miejscu, repatriację do Polski.

Zobacz jak wyrobić kartę EKUZ >>>

Źródło: 
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/malta/
http://www.maltaigozo.pl/koronawirus-na-malcie/
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta

Zobacz także: