Czy odbędą się kursy językowe w Anglii w 2020 roku?

14 lipca 2020 r.

Czy odbędą się kursy językowe w Anglii w 2020 roku? Wszystko wskazuje na to, że tak! Kolejne szkoły językowe potwierdzają realizację zajęć dla zagranicznych kursantów jeszcze w tym roku.

W Wielkiej Brytanii odnotowywany jest spadek liczby zachorowań na COVID-19, a państwo coraz lepiej radzi sobie z pandemią koronawirusa. Świadczą o tym zniesienia kolejnych obostrzeń, gdzie od 4 lipca lockdown został znacznie poluzowany w Anglii. Zostały otwarte sklepy oraz miejsca publiczne, można udać się na posiłek do restauracji, napić drinka w lokalnym pubie, zatrzymać na noc w hotelu lub na campingu, odwiedzić bibliotekę, skorzystać z usług fryzjera, uczcić miejsce kultu religijnego i uczestniczyć we mszy, korzystać z placu zabaw oraz siłowni, ale tylko takiej na świeżym powietrzu. Zostały także otwarte muzea, galerie sztuki, teatry oraz kina. 

Ważną informacją, jest również fakt, że od 10 lipca Polacy nie będą musieli odbywać 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Anglii. Mowa tutaj o wszystkich formach transportu, nie tylko samolotów, ale też pociągów, promów, autokarów. Zwróćmy jednak uwagę, że nie dotyczy to wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa - w przypadku lotów do Szkocji, Irlandii Północnej i Walii przepisy te wciąż nie uległy zmianie - choć w ich przypadku zapowiadane są także zniesienie restrykcji w niedalekim czasie. 

Również brytyjskie szkoły językowe potwierdzają nam otwarcie swoich ośrodków oraz gotowość na przyjęcie zagranicznych kursantów jeszcze w tym roku. Poniżej przedstawiamy zagraniczne kursy językowe, które ruszą od sierpnia 2020 roku:

KURS DLA RODZICA Z DZIECKIEM

KURS DLA STARSZEJ MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

kurs 2020 w Anglii

Pamiętajmy jednak, że w Anglii nadal obowiązuje wiele restrykcji, do których należy się stosować, ich nieprzestrzeganie grozi określonymi sankcjami. Poniżej przedstawiamy wybrane obostrzenia i zasady, panujące w Anglii. 

 • 14-dniowa kwarantanna nie jest wymagana po przyjeździe do Anglii. Dotyczy ona jednak tylko tych podróżnych, którzy podróżują lub wracają z krajów objętych tzw. korytarzem powietrznym, czyli 86 krajów (w tym Polski) znajdujących się na liście państw wskazanych przez brytyjski rząd. Zobacz pełną listę >>>
  Jeśli podróżny w ciągu ostatnich 14 dni był lub zatrzymał się w kraju, którego nie ma na powyższej liście, musi przejść kwarantannę.
  Dodatkowo, każdy pasażer wlatujący do Anglii, musi przed przybyciem wypełnić obowiązkowy formularz online i podać dane odnośnie podróży oraz dane kontaktowe. Formularz dostępny jest na stronie: https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

 • W restauracji, pubach i barach goście mogą korzystać z ogródków jak i sal w środku budynku, ale obowiązkowa jest rezerwacja stolików. Właściciel takiego obiektu jest zobowiązany do notowania i zbierania danych gości, aby w razie ewentualnego zakażenia była możliwa szybka ich identyfikacja przez służby sanitarne. 

 • Hotele, kwatery B&B, domy wakacyjne, apartamenty i mieszkania na wynajem krótkoterminowy oraz campingi mogą przyjmować gości, ale muszą dokładnie zdezynfekować wszystkie urządzenia zaraz po ich wyjeździe. 

 • Otwarte kina mogą tylko służyć wyświetlaniu filmu, nie mogą w nich odbywać się spotkania czy debaty. 

 • Obsługa salonów fryzjerskich i barberskich musi nosić przyłbice i maseczki, w trakcie przyjmowania klientów.  

 • Można udać się do miejsc kultu religijnego i uczestniczyć w ich nabożeństwie, ale zabronione zostało wspólne śpiewanie. 

Ponadto, zarówno lokalni mieszkańcy jaki i turyści muszą pamiętać o:

 • zachowaniu dystansu społecznego. Tam gdzie nie ma możliwości przebywania w odległości 2 metrów od siebie, zaleca się zachowanie “ jednego metra” z uwzględnieniem takich środków jak: zakrycie nosa i ust, odwrócenie się tyłem do osoby trzeciej, zapewnienie środków do dezynfekcji rąk itp.
 • częstym i dokładnym myciu rąk (przez min. 20 sekund) oraz korzystaniu z środków dezynfekujących, szczególnie poza domem.
 • obowiązkowym noszeniu maseczek w transporcie publicznym. Zaleca się także zasłanianie nosa i ust w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak sklepy.
 • unikaniu zatłoczonych miejsc i unikania korzystania z transportu publicznego w godzinach szczytu. 

Naszym kursantom zalecamy wyrobienie karty EKUZ jeszcze przed wyjazdem oraz zabranie jej ze sobą. Karta EKUZ uprawnia do korzystania z pomocy medycznej na wypadek hospitalizacji w placówce publicznej w związku z nagłym zachorowaniem czy urazem. Karta EKUZ ułatwia szybsze przyjęcie do placówki. EKUZ nie pokrywa jednak wszystkich procedur medycznych, dlatego za pozostałe procedury medyczne płaci AXA oraz za np. organizację transportu na miejscu, repatriację do Polski.
Zobacz jak wyrobić kartę EKUZ >>>

Londyn - kursy językowe w Anglii

Źródło:

https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/koronawirus-w-wielkiej-brytanii--zalecenia-dla-mieszkancow-oraz-podrozujacych2

https://publichealthmatters.blog.gov.uk/2020/01/23/wuhan-novel-coronavirus-what-you-need-to-know/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielka-Brytania-od-4-lipca-trzecia-faza-znoszenia-restrykcji-koronawirusowych-7910340.html

Zobacz także: