Gdzie uczyć się angielskiego poza Anglią i USA?

21 października 2020 r.

Zagraniczne kursy języka angielskiego organizowane są w wielu miejscach, z czego duża ich część odbywa się w doskonale znanych brytyjskich/amerykańskich ośrodkach jak Londyn, Oksford, Cambridge, czy Nowy Jork. Odwiedzane są co roku nie tylko przez tysiące turystów, ale i kursantów, pragnących na własne oczy zobaczyć miasta, o których tyle słyszeli. Co jednak wybrać, kiedy szukamy bardziej nietypowego miejsca lub odwiedziliśmy już wszystkie znane ośrodki i nie chcemy do nich po raz kolejny wracać? Mamy kilka podpowiedzi.

Malta
Wielu kursantów, zwłaszcza tych decydujących się na wyjazd latem, pragnie połączyć naukę języka z niezapomnianymi wakacjami – a cóż może spełnić ich wymagania lepiej, niż śródziemnomorska wyspa? Malta to dawna kolonia brytyjska, na której angielski jest jednym z języków urzędowych; obecnie to uwielbiany ośrodek turystyczny i prawdziwa perełka architektoniczna, historyczna, krajobrazowa i kulturowa. Na Malcie działa kilka świetnych szkół językowych, gwarantujących naukę angielskiego na naprawdę wysokim poziomie i organizujących liczne eventy i wycieczki, dzięki którym można zwiedzić wszystkie najważniejsze atrakcje tej przepięknej wyspy. Wpływy wielu kultur dostrzegalne są na Malcie w każdym aspekcie życia: od architektury, aż po kuchnię i język, stanowiąc mieszankę niepowtarzalną i niespotykaną nigdzie indziej na świecie. Jej mieszkańcy są ciepli, otwarci i radośni, a przepiękne plaże i lazurowe morze zapewniają relaks, o jakim większość z nas marzy w wakacje.

kurs językowy na Malcie

Cypr
Świetnym wyborem jest też inna była kolonia brytyjska, Cypr – egzotyczna wyspa, położona na styku kultur, a swoim gościom zapewniająca niezwykle urokliwe krajobrazy i przyjaźnie nastawionych mieszkańców. Kurs językowy w tym miejscu to nie tylko nauka angielskiego, ale również szansa na poznanie tej fascynującej wyspy i jej równie fascynującej kultury. Podobnie jak Malta, także i Cypr stanowi dodatkowo świetne miejsce na wakacje, z zachwycającym morzem, licznymi plażami i zapierającymi dech w piersi krajobrazami.

kurs językowy na Cyprze ATAS

Szkocja
Miłośnicy miast tajemniczych, klimatycznych i bogatych w historię z pewnością pokochają Edynburg… podobnie jak fani „Harry’ego Pottera”, gdyż to właśnie Szkocja stanowi tło wydarzeń rozgrywających się w słynnej serii książek i filmów. Wspaniałe zabytki, wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, niesamowite połączenie historii z nowoczesnością, a także wspaniali mieszkańcy – wszystko to sprawi, że nauka angielskiego w tym mieście będzie prawdziwą przygodą. Przepiękne krajobrazy Szkocji będzie można lepiej poznać podczas organizowanych przez szkoły wycieczek. I one, i magiczny klimat samego Edynburga, pozostaną w pamięci kursantów na długo.

kurs językowy w Edynburgu, szkocja ATAS

Irlandia
Stolica Irlandii, Dublin, ma różne oblicza. To miasto poetów i pisarzy, częsty cel odwiedzin miłośników Jamesa Joyce’a i jego „Ulissesa”, miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Jednak nie tylko fani literatury znajdą tu coś dla siebie; irlandzka otwartość i gościnność znane są na całym świecie, a gdzie łatwej poznać ludzi niż w jednym z licznych barów, z których również słynie Dublin? Kurs angielskiego w tym tętniącym życiem mieście to szansa nie tylko na naukę języka na najwyższym poziomie, ale i poznanie irlandzkiej kultury, stylu życia, zwyczajów sprawiających, że mieszkańcy tego kraju są tak lubiani na całym świecie. Dublin jest też doskonałą bazą wypadową do takich miast jak Galway czy Belfast, równie chętnie odwiedzanych przez turystów i fanów wszystkiego, co pochodzi z Zielonej Wyspy.

kurs językowy w Dublinie ATAS

Warto zatem czasem zejść z utartych szlaków i zdecydować się na wyjazd do mniej typowego, ale równie – a może nawet bardziej? – ciekawego ośrodka. Wspomniane lokalizacje mają przyjezdnym wiele do zaoferowania, a kurs językowy w nich spędzony może okazać się ogromną przygodą dla tych, którzy szukają kierunku mniej oczywistego. Dlatego jeśli czujesz, że powszechnie odwiedzane miasta nie są dla Ciebie, wybierz z naszej oferty kurs językowy w jednym z niestandardowych miejsc.

Zobacz także: