Kurs językowy w ferie zimowe 2022

1 października 2021 r.

Za nami już pierwszy miesiąc nauki w szkołach. Pomimo, że do zakończenia półrocza pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz pomyśleć nad wykorzystaniem czasu wolnego w nadchodzące ferie zimowe. Jako, że od ponad 30-stu lat specjalizujemy się w wyjazdach językowych, jak co roku, przygotowaliśmy oferty zagranicznych kursów językowych. Nauka w kraju, gdzie wybrany język jest językiem ojczystym, daje wiele możliwości. Kursanci bez większego problemu pozbywają się bariery językowej, dzięki przebywaniu w międzynarodowym środowisku. Mogą "osłuchać się" z wymową, ze zwrotami najczęściej używanymi w życiu codziennym oraz przede wszystkim spędzić produktywnie czas w miłym towarzystwie, poznając obcą kulturę. Poniżej przedstawiamy kursy intensywne, które są najbardziej efektywne i przynoszą wymierne rezultaty w zaskakująco krótkim okresie.

W tym roku zapraszamy kursantów do Wielkiej Brytanii, która jest naszym głównym kierunkiem wyjazdów językowych oraz do Niemiec. Dwa kierunki i dwa główne języki bez których niemożliwe byłoby nawiązywanie kontaktów międzynarodowych. Z wybranymi szkołami językowymi współpracujemy już od wielu lat i możemy bezsprzecznie stwierdzić, że są to szkoły, w których nauka jest na naprawdę wysokim poziomie. Z pewnością włożony wysiłek w naukę języka obcego zaprocentuje w przyszłości. Warto zatem zainwestować w sprawdzone i renomowane szkoły językowe.
Każdy kurs rozpoczyna się testem kwalifikacyjnym i kończy wręczeniem certyfikatu uznawanego na całym świecie. Zapewniamy także niezbędne materiały do nauki. Wszyscy kursanci są ubezpieczeni i nad ich pobytem czuwa rezydent. W przypadku wyboru wyjazdu grupowego, dodatkowo nad kursantami od momentu przybycia na lotnisko w Polsce, czuwa polskojęzyczny opiekun.

Cambridge (Wielka Brytania)

Kurs z opiekunem ATAS 2020Szkoła: Studio Cambridge - najstarsza i największa szkoła języka angielskiego w Cambridge, która posiada akredytację British Council. W tym wyjątkowym, wiktoriańskim otoczeniu znajdują się obiekty sportowe, laboratorium naukowe oraz duży ogród.

Wiek: 14-17 lat
Terminy: Każdy poniedziałek od 10.01.2022r.
Zakwaterowanie: rodziny goszczące
Transport: we własnym zakresie. Na życzenie ATAS pomaga w organizacji biletów lotniczych.
Kurs intensywny - 28 lekcji w tym m.in.:

 • gramatyka
 • intonacja
 • rozumienie ze słuchu i tekstu czytanego
 • przygotowywanie mini-prezentacji
 • pisanie eseju
 • debaty, praca w grupach
 • techniki niezależnego uczenia się.

+ popołudniowe aktywności integrujące grupy międzynarodowe (np. kręgle, projektowanie t-shirtów, rejs statkiem czy wizyta w muzeum)

Cambridge (Wielka Brytania) - wyjazd z opiekunem

Szkoła: Studio Cambridge - jest jedną z najdłużej działających angielskich szkół w Wielkiej Brytanii. Główny budynek szkoły znajduje się w samym centrum rozsławionego na cały świat miasta uniwersyteckiego. 

Wiek: 14-17 lat
Terminy: 30.01 – 06.02.2022 - 8 dni
               30.01 – 13.02.2022 - 15 dni
Transport: Samolot Warszawa-Londyn-Warszawa, wyjazd w grupie min. 10 osób.
Zakwaterowanie: rodziny goszczące
Kurs intensywny - 28 lekcji w tym m.in:

 • gramatyka
 • intonacja
 • rozumienie ze słuchu i tekstu czytanego
 • przygotowywanie mini-prezentacji
 • pisanie eseju
 • debaty, praca w grupach
 • techniki niezależnego uczenia się.

+ popołudniowe aktywności (np. krykiet, dekorowanie muffinek, wizya w King's Collage)

Ponadto każdy kursant odbywa 3 samodzielne sesje lekcyjne po 45 minut pod okiem wykwalifikowanej kadry szkolnej.
Jeśli Twoje dziecko wyjeżdża na zagraniczny kurs po raz pierwszy, obawia się samotnej podróży albo po prostu zależy Ci na komforcie i pełnej organizacji to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie.

Radolfzell (Niemcy)

kurs języka niemieckiego w RadolfzellSzkoła: Carl Duisberg Centren ma 60-letnie doświadczenie w nauczaniu młodzieży. Posiada również niezwykle ciepłą, nieformalną atmosferę, a znajduje się w uroczej willi. Lokalizacja ośrodka sprzyja bogatemu programowi z zajęciami sportowymi i rekreacyjnymi oraz umożliwia udział w ciekawych wycieczkach. 

Wiek: od 15 lat
Terminy: w każdy poniedziałek od 10.01.2022r.
Transport: we własnym zakresie. Na życzenie ATAS pomaga w organizacji biletów lotniczych.
Zakwaterowanie: rodziny goszczące
Kurs intensywny - 30 lekcji w tym:

 • 24 lekcje języka niemieckiego 
 • 4 lekcje języka angielskiego 
 • 2 lekcje z matematyki lub przedmiotów ścisłych.

Kurs łączy intensywną naukę w klasach z popołudniowymi warsztatami językowymi z wybranej tematyki, np. Diphtong „ei” (nieakcentowane „e”), Zeitformen (czasy w gramatyce). Ponadto szkoła oferuje samodzielne lekcje w laboratorium językowym pod okiem nauczycieli.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kursów zimowych>>>  Kursy FERIE ZIMOWE 2022

Zobacz także: