Wyjazdy językowe do USA - spełnienie "american dream"

8 lutego 2022 r.

Stany Zjednoczone - kto nie chciałby odwiedzić tego przepięknego i zarazem tak różnorodnego kraju zza oceanu? Sama podróż do USA jest już niezwykle ekscytująca, a dodając do tego możliwość poznania nowych ludzi i ich kultury, przełamania własnej bariery językowej i naukę samodzielności, otrzymujemy wyjazd marzeń, który nabiera niebagatelnego znaczenia w życiu młodego człowieka. Dlatego też w swojej ofercie posiadamy kilka wariantów kursów angielskiego w tej “hollywoodzkiej’ scenerii. Dowiedz się, jakie kierunki obraliśmy w tym sezonie.

Amerykański angielski

Przeszło 82% mieszkańców Stanów Zjednoczonych posługuje się językiem angielskim. Jednak co ciekawe, w USA formalnie nie ma ustanowionego języka urzędowego. Powszechnie uznano, że jest nim właśnie American English. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na świecie w użyciu funkcjonuje wiele odmian języka angielskiego, które klasyfikowane są jako jego kolejne wersje. Zatem czym różnią się dwie najpopularniejsze odmiany, amerykańska i brytyjska? Przede wszystkim inaczej prezentuje się rozłożenie akcentów i intonacji językowej, co skutkuje wymawianiem słów w inny sposób. W odmianie używanej w USA znajduje się także więcej słów staroangielskich. 
Jednak jedno jest pewne… Wszystkie te odmiany bazują na tym samym słownictwie, budowie zdań, czasach, więc nie ma problemu z porozumiewaniem się z osobami ze wszystkich stron świata. Angielskiego można uczyć się wszędzie, pytanie tylko czy będzie to nauka efektywna. My dajemy taką gwarancję! 

Amerykański sen w Miami


Kurs jezykowy Comfort w Miami

Na dwutygodniową przygodę życia zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 18 roku życia. Już 16 lipca będą mogli poczuć się jak w “amerykańskim śnie”. Pod czujnym okiem opiekuna z ramienia ATAS, kursanci będą mogli odwiedzić to najbogatsze miasto w USA. Słoneczne Miami usytuowane jest w obrębie Florydy. Jest to raj dla osób kochających sporty wodne i błogi wypoczynek nad krystalicznym oceanem. Jest to bez wątpienia "wakacyjna stolica USA", która cieszy się niezwykłą popularnością.
Nauka w takich okolicznościach przyrody, sama w sobie jest nagrodą. Kampus zlokalizowany jest bowiem w spokojnej okolicy, 3 minuty pieszo od szkoły, a 20 minut jazdy od plaży i centrum miasta. Młodzież mieszka w dwupokojowym apartamencie, który jest do dyspozycji dla czterech osób. W cenę wliczone jest oczywiście wyżywienie składające się z trzech posiłków dziennie.
Prestiżowa katolicka uczelnia St. Thomas University do dyspozycji kursantów oddaje: przestronne, komfortowe i klimatyzowane sale lekcyjne, dobrze wyposażoną bibliotekę, a dla miłośników aktywnego wypoczynku czeka boisko do piłki nożnej, kort tenisowy, pływalnia, studio fitness z siłownią oraz sala rekreacyjna. A wszystko to w otoczeniu obszarów zielonych. 
Kurs standardowo obejmuje 15 godzin zajęć lekcyjnych (60 min) w każdym tygodniu, przy czym grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Na zajęciach poruszane są m.in. tematy związane z amerykańską kulturą, a kursanci mogą po raz pierwszy doświadczyć studenckiego życia wśród młodzieży z całego świata.
Program został ułożony tak, aby uczestnicy czerpali jak najwięcej z pobytu w tym miejscu. W związku z tym, codziennie mogą skorzystać z zajęć wieczornych (quizy, gry i konkursy, wieczory międzynarodowe, Dinner at Hard Rock Cafe), a do tego raz w tygodniu organizowane są zajęcia sportowe tj. baseball, piłka nożna, pływanie czy fitness. Do tego gwarantujemy organizację 8 wycieczek popołudniowych do m.in. Miami South Beach, Fort Lauderdale Canal Cruise, Miami Wynwood & Design District czy Everglades Gator Park. W weekendy z racji, że kursanci mają czas wolny, razem z opiekunem udają się na całodniowy wyjazd do NASA - Kennedy Space Center, a w niedzielę przykładowo zawitają w Sawgrass Mills.
Każdy dzień przepełniony jest masą atrakcji, podczas których nakładany jest również nacisk na komunikację w języku angielskim. Każda okazja jest dobra, aby wzbogacić swój zasób słów. Nauczyciele posiadający ogromne doświadczenie w nauczaniu dzieci z całego świata, więdzą o tym najlepiej.
>>> Kurs językowy Comfort w Miami


Nowy Jork

Kurs językowy Comfort w Nowym Jorku

Jak niektórzy mawiają, cały świat jest w Nowym Jorku, w przenośni i dosłownie. Mieszają się tutaj wszystkie kultury i nacje. Jest to jedno z tych miast, które nigdy nie śpi. Pełne atrakcji, życia, kolorów i pozytywnego zamieszania. Times Square, Central Park czy Wall Street, a może Statua Wolności, Empire State Building bądź Rockefeller Center. Te wszystkie rozsławione na całym świecie atrakcje turystyczne są w zasięgu Twojej ręki. Wielkie, migające ekrany reklamowe, żółte taksówki, potężne wieżowce to sceografia nie jednego scenariusza filmowego. Czas zobaczyć to wszystko na własne oczy.
Do Nowego Jorku zapraszamy na kurs standardowy z wylotem w każdy poniedziałek bądź na wakacyjny, grupowy wyjazd z opiekunem. Skupimy się jednak na tym ostatnim, kursie Comfort, który jest szczególnie często wybierany przez osoby wyjeżdżające po raz pierwszy w daleką podróż.
Oferujemy dwu lub trzytygodniowe wyjazdy językowe dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Zajęcia prowadzone są w jednej z wiodących szkół językowych (Kings) w USA i Wielkiej Brytanii. Do dyspozycji kursantów są doskonale przystosowane sale wraz z zapleczem sportowym. Sam kampus położony jest w zamożnej dzielnicy Riverdale, raptem 30 minut jazdy od Manhattanu.  Uczestnicy zakwaterowani są na terenie kampusu w dwuosobowych pokojach z pełnym wyżywieniem.
Tak jak podczas każdego kursu organizowanego z naszym udziałem, i w tym wypadku liczne aktywności, zajęcia oraz wycieczki integrują młodzież z całego świata i pozwalają w przyjemny i naturalny sposób zanurzyć się języku obcym. Podobnie jak w przypadku kursu w Miami, w Nowym Jorku również czeka na wszystkich masa atrakcji. Codzienne zajęcia pozalekcyjne (pokaz mody, karaoke, mini-olimpiada, talent show) oraz rozgrywki sportowe (futbol amerykański, bingo, koszykówka, tenis stołowy i wiele innych). Całodniowe wycieczki do Grand Central Terminal i spacer po 5th Avenue, Brooklyn Bridge i Ground Zero & One World Observatory, a także podziwianie Statuy Wolności i przykładowo Ellis Island. W przypadku kursu trzytygodniowego jest to aż 10 wycieczek w ciągu całego turnusu. 
>>> Kurs językowy Comfort w Nowym Jorku

Los Angeles - Malibu

Nauka angielskiego w szkole w Malibu

Malibu słynące z rozciągających się wzdłuż linii brzegowej złotych plaż, zatoczek oraz skalistych przylądków nad Pacyfikiem.  Tutaj żyje się inaczej, w okazałych willach często zamieszkują znane osobistości, korzystające z jachtów zamiast aut. Fotografie przywiezione z Malibu są tematem przewodnim nie jednej, wymarzonej pocztówki. W upalne dni można schronić się w cieniu palm i rozkoszować morską bryzą. Magiczne miejsce, które ciężko opisać słowami. 
W Malibu znajduje się kolejny oddział renomowanej szkoły językowej Kings, która również kształci naszych kursantów m.in. w Nowym Jorku. Współpracujemy z nią od wielu lat i w pełni ufamy umiejętnościom i doświadczeniu jej nauczycieli. W tym wypadku  kursant również ma możliwość wyboru jednej z dwóch opcji, jeśli chodzi o czas trwania kursu, są to dwa lub trzy tygodnie. W podróż udaje się z opiekunem. Szkoła Kings zaprasza do tego słonecznego miasta, trochę młodsze dzieci, bo już od 10 roku życia. Zajęcia prowadzone są na terenie fantastycznego Uniwersytetu Pepperdine, który położony jest w pobliskiej okolicy gór Santa Monica. A uczniowie do dyspozycji mają nowocześnie wyposażone sale, basen, boiska czy restaurację z tarasem widokowym na ocean. Zakwaterowanie w akademiku, standardowo w pokojach dwuosobowych z trzema posiłkami w ciągu dnia.
Z racji, iż bardzo skupiamy się na tym, aby czas spędzony na naszych kursach był jak najbardziej efektywny, oprócz nauki codziennie odbywają się zajęcia wieczorne i raz w tygodniu zajęcia sportowo-rekreacyjne (baseball, taniec, tenis). Wszystkie zajęcia dodatkowe skupiają się na tym, aby był zachowany stały kontakt z językiem angielskim poprzez m.in. gry i zabawy z rówieśnikami różnych narodowości. Podczas dwutygodniowego pobytu, kursanci odwiedzą z opiekunem 6 niezwykłych miejsc, a w przypadku kursu trzytygodniowego, tych wycieczek będzie aż 10, m.in. do Citadel Outlets, Vanice Beach/Santa Monica, Downtown LA or Hollywood i Griffith Observatory.
>>> Kurs językowy Comfort Malibu

USA czeka!

USA jako kraj plasuje się na trzeciej, światowej pozycji, pod względem zajmowanej powierzchni. Otoczony trzema oceanami skrywa wiele krajobrazowych perełek. Ogromne parki narodowe, obszary pustynne, plaże kontrastują z regionami polarnymi i górskimi pasmami. Scenerie znane z wielu ekranizacji zapierają dech w piersi i kuszą niezdecydowanych turystów. Jest to wręcz idealne miejsce do nauki i wypoczynku. 
Wszystkie powyższe kursy łączy wysoki poziom nauczania w renomowanych szkołach językowych. Na początku wizyty kursanci dzieleni są na grupy według poziomu zaawansowania językowego i otrzymują szkolne materiały do nauki. Natomiast pod koniec swojej wielkiej przygody otrzymują certyfikat uznawany na całym świecie. Są pod stałą opieką kadry oraz opiekuna, który dotrzymuje im kroku od momentu wylotu. 

 

Ilona Jarczewska

 

Zobacz także: