Kursy COMFORT czyli nauka języka w zagranicznej szkole językowej-lato 2022.

2 grudnia 2021 r.

Pomimo, iż za oknami sypie śnieg, wiele osób odlicza już dni do wakacji. Z nostalgią wspominamy letnie podróże. Szerokie grono młodych osób wyjeżdżało poza granicę kraju, jednak niejednokrotnie niepewnie, wręcz niezręcznie czuli się podczas rozmów w obcym języku. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wyjazd wypoczynkowy wraz z opiekunem, połączony z nauką języka w renomowanej szkole językowej. Poniżej przedstawiamy charakterystykę kursów językowych COMFORT.

Pod bacznym okiem native speakerów i w międzynarodowym gronie nowych znajomych, bezwiednie przełamywane są bariery językowe. Młodzież ośmielona stałym towarzystwem innych kursantów, czuje się swobodnie i w szybkim tempie jakość ich wypowiedzi i zasób słownictwa, zauważalnie się wzbogaca. Dzięki nauce za granicą, w kraju gdzie dany język jest powszechnie używany, młodzi ludzie mają zapewniony stały kontakt z językiem, co jest niezwykle istotne w procesie efektywnego zapamiętywania. W dodatku nauka odbywa się w renomowanych szkołach językowych i nad jej prawidłowym przebiegiem czuwa całe grono lektorów. Dzięki czemu mamy gwarancję, iż uczymy się właściwej formy, wymowy, używamy odpowiednich czasów podczas konwersacji. W przypadku samodzielnej nauki nie mamy możliwości weryfikacji poprawności z ekspertem. Co więcej, zdobytą wiedzę możemy natychmiast wykorzystać w praktyce, chociażby na przerwie międzylekcyjnej i zajęciach dodatkowych. Nie ma mowy o przypadkowej nauce. Grupy, które wyjeżdżają na tego typu kursy są znacznie mniej liczne niż w przypadku obozów młodzieżowych i liczą około 10 osób.

kurs językowy Bournemouth Wielka BrytaniaKINGS

Szkoły

Szkoły językowe, z którymi współpracujemy działają na rynku edukacyjnym nieprzerwalnie już od wielu lat, posiadają liczne rekomendacje, jak chociażby od British Council i zrzeszone są w stowarzyszeniach typu English UK. Dodatkowo grono pedagogiczne zasila wykwalifikowana kadra native speakerów. Budynki są nowocześnie wyposażone w m.in.: multimedialne laboratoria językowe, sprzęt audiowizualny, sale komputerowe, bogato wyposażone sale lekcyjne, biblioteki, restauracje, kawiarnie, obiekty rekreacyjne i sportowe. Usytuowane są w niedalekiej odległości od centrum miasta, blisko miejsca zamieszkania rodzin goszczących i kampusów.

Zajęcia lekcyjne 

Standardowo w ciągu tygodnia odbywa się 15-20 lekcji w tygodniu, przy czym każda trwa 45-60 minut. Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach rannych i popołudniowych w międzynarodowych grupach maksymalnie 15-16 osobowych. Prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania językowego. Test kwalifikacyjny na początku kursu klasyfikuje, do której grupy każdy z uczestników zostanie przypisany.

kurs językowy Comfort zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne

W cenie kursu COMFORT wliczony jest także bogaty pakiet zajęć dodatkowych, tj. m.in.: gdy miejsce pobytu na to pozwala (gry i zabawy na plaży, sporty wodne), ale i również lekcje tańca, wszelkie gry zespołowe (siatkówka, badminton, turnieje piłkarskie), quizy, zajęcia plastyczne, dyskoteki, wieczory filmowe, karaoke. Z opiekunem lub kadrą młodzież udaje się także na półdniowe lub całodniowe (w weekend) wycieczki i odwiedza najciekawsze zakątki miast i okolic.

Zakwaterowanie

Aby w stu procentach skupić się na celu, jakim jest szlifowanie języka, bardzo często kursanci zakwaterowani są u starannie dobranych rodzin goszczących. Sprawdzana jest ich przeszłość kryminalna, prowadzone są rozmowy z sąsiadami oraz przede wszystkim osoba nadzorująca proces wyboru rodziny, odwiedza gospodarzy w domu i sprawdza czy wszystkie warunki zostały spełnione. Weryfikacja rodziny to wieloetapowy proces dający pewność, że idealnie sprawdzi się w roli gospodarza. Dzięki zakwaterowaniu u lokalnej rodziny, kontakt z językiem obcym jest całodobowy i nieodzowny. Dni wolne od zajęć kursanci również często spędzają  w towarzystwie swoich gospodarzy. Bardzo miło przez obie strony wspominane są wspólne rozmowy i aktywnie spędzony czas.
Drugą opcją w przypadku wyjazdu na kurs zagraniczny Comfort, jest zakwaterowanie w akademiku, znajdującym się w bliskiej odległości od szkoły. W pokojach najczęściej 2-3 osobowych z łazienką, uczestnicy mają możliwość obcowania z młodzieżą z różnych stron świata. Poznają wzajemnie swoje zwyczaje i kulturę, nawiązują się nowe znajomości, które niejednokrotnie pozostają na długie lata. W każdym akademiku mieszka kadra szkolna i sprawuje 24h nadzór nad uczniami. W oby przypadkach zapewnione jest wyżywienie z możliwością uwzględnienia (za dopłatą) diety specjalnej.

kurs językowy Comfort

Opieka nad kursantami

Od momentu wyjazdu z Polski aż do powrotu, zarówno podczas przelotu jak i w czasie trwania całego pobytu, nadzór nad grupą kursantów sprawuje opiekun z ramienia ATAS. Posiada on nie tylko wiedzę językową, ale także dobrze zna kulturę, historię oraz zwyczaje panujące w krajach docelowych. Jest zawsze do dyspozycji kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości czy niejasności. Codziennie jest w szkole językowej oraz towarzyszy młodzieży podczas zajęć pozaszkolnych, pomoże także kupić bilet, wskaże drogę bądź wesprze dobrym słowem.  Jest dostępny 24 godziny na dobę. Dodatkowo opiekę nad uczestnikami sprawuje kadra szkolna, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi różnej narodowości i w różnym wieku.

Kursy Comfort - lato 2022

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że znajomość języka obcego stwarza wiele możliwości rozwoju i w przyszłości otwiera niejedną furtkę do kariery. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszą się kursy językowe w Anglii, które szlifują znajmość języka angielskiego. Jego nauka wydaje się być nieodzowna w dzisiejszych czasach ukierunkowanych na kontakty międzynarodowe. Stąd też w ofercie ATAS na lato 2022 znajdziemy kilka propozycji wyjazdów do najpopularniejszych miejscowości akademickich takich jak: Brighton, Cambridge, Oxford czy Londyn. W przypadku osób, które preferują mniejsze, spokojniejsze, angielskie miasteczka oferujemy: Bournemouth, Eastbourne czy Lymington. Natomiast w sąsiedniej Irlandii zapraszamy na kurs do Dublina.
W ofercie nie zabrakło również transkontynentalnych podróży. Zachęcamy do zapoznania się z urokami Nowego Jorku, Los Angeles i Miami. Do wyboru także kursy na pełnych słońca wyspach - Malta i Cypr.
W powyższym kierunkach skupiamy się na nauce języka angielskiego. Jednak znajdzie się również coś dla miłosników latynoskiej kultury, a mianowicie kurs języka hiszpańskiego w uroczym miasteczku Alicante.
Więkoszość kursów dostępna jest dla dzieci od 11-12 roku życia. Jednak szkoła w Los Angeles, Eastbourne i na Cyprze z miłą chęcią ugości dzieci już od 10 roku życia. Transport z małymi wyjątkami odbywa się drogą lotniczą.

Fist Minute

Rezerwując kurs językowy do 12.01.2022r. gwarantujemy zniżkę - 400 zł od ceny katalogowej kursu. Nasi doradcy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni kurs i odpowiedzą na wszystkie pytania: kursy@atas.pl

 

 

 

 

Zobacz także: